با چه اینترنتی می‌توان پلتفرم استریم استیدیا را اجرا کرد؟

با چه اینترنتی می‌توان پلتفرم استریم استیدیا را اجرا کرد؟

حدوداً یک هفته پیش بود که گوگل در جریان رویداد GDC 2019 از پلتفرم استریم بازی خود با نام استیدیا (Stadia) رونمایی کرد. سرورهای این پلتفرم آنقدر قدرتمند هستند که توانایی پردازش بازی‌ها را با وضوح تصویر ۴K و نرخ فریم ۶۰ دارند. در چنین شرایطی، یک سوال اساسی و مهم مطرح می‌شود: چه اینترنتی برای اجرای بازی‌ها از طریق استیدیا مورد نیاز است؟

در بخشی از کنفرانس گوگل مقایسه‌ای میان قدرت سخت افزاری سرورهای استیدیا با دو کنسول پلی استیشن ۴ پرو و ایکس باکس وان ایکس انجام شد. اینطور که به نظر می‌رسد، قدرت سخت افزاری که سرورهای این پلتفرم استریم در اختیار یک کاربر قرار می‌دهد از مجموع قدرت دو کنسول جدید سونی و مایکروسافت نیز بیشتر است.

فیل هریسون، مدیر استیدیا، در مصاحبه‌ی خود با وبسایت کوتاکو اعلام کرد برای اجرای بازی‌ها با وضوح تصویر ۱۰۸۰P و نرخ فریم ۶۰ به اینترنتی با سرعت ۲۵ مگابیت بر ثانیه (معادل ۳.۱۲۵ مگابایت بر ثانیه) نیاز است.

استیدیا

اگر هم کاربر بخواهد با وضوح تصویر ۴K و نرخ فریم ۶۰ به تجربه‌ی بازی‌ها بپردازد، به سرعت ۳۰ مگابیت بر ثانیه (۳.۷۵ مگابایت بر ثانیه) نیاز خواهد داشت.

طبق صحبت‌های هریسون، اواخر سال گذشته‌‌ی میلادی تست‌هایی روی استیدیا انجام شد که در جریان آن‌ها توانستند بازی‌ها را با وضوح تصویر ۱۰۸۰ و نرخ فریم ۶۰ از طریق یک اینترنت با سرعت کمتر از ۲۵ مگابیت بر ثانیه اجرا کنند. با اینحال، بهتر است کاربر برای تجربه‌‌ای بی نقص از اینترنتی با سرعت پایینتر استفاده نکند.

همچنین گوگل نوآوری‌هایی را در زمینه‌ی فشرده سازی اطلاعات به کار برده که باعث شده است سرعت مورد نیاز برای اجرای بازی‌ها با وضوح تصویر ۴K نسبت ۱۰۸۰P افزایش چندانی نداشته باشد.

استیدیا در تاریخ نامشخصی از سال جاری میلادی نخست برای کاربران اروپا، انگلستان، آمریکا و کانادا در دسترس قرار گیرد. اطلاعات بیشتر از تاریخ دقیق و قیمت‌ انواع اشتراک‌ها در تابستان اعلام خواهد شد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato