تازه ترین تلویزیون سونی ابعادی به اندازه یک اتوبوس دارد

تازه ترین تلویزیون سونی ابعادی به اندازه یک اتوبوس دارد

شرکت ژاپنی سونی روز گذشته از تازه ترین دستاورد خود در زمینه ساخت تلویزیون رونمایی کرد؛ محصولی با ابعاد یک اتوبوس و رزلوشن ۱۶K. برای آنکه درک بهتری از این رقم داشته باشید باید بگوییم که رزلوشن یاد شده ۱۶ برابر پیکسل های تلویزیون های ۴K و ۶۴ برابر پیکسل های نمایشگر HD را دارد.

به لطف این رزلوشن کاربران می توانند از فاصله نزدیک به تماشای محتوای تلویزیون تازه سونی بپردازند بی آنکه تصویر محو یا پیکسلی شود. البته باید اشاره کنیم که تا رسیدن این فناوری به دست مصرف کنندگان عادی سال ها زمان باقیست و نباید انتظار داشت که به این زودی ها پای تلویزیون های ۱۶K به منازل باز شود.

ابعاد تلویزیون جدید سونی برابر با ۱۹.۲ در ۵.۴ متر است و نسخه ای از آن هم اکنون در یک مرکز تحقیقاتی تازه نصب شده که برای شرکت آرایشی ژاپنی Shiseido در شهر یوکوهاما بنا شده است و جالب آنکه این نمایشگر آنقدر بزرگ است که از طبقه یکم مرکز تحقیقاتی تا طبقه دوم آن کشیده شده است.

دیوید مرسر از شرکت مشاوره Strategy Analytics در این باره گفت:

ما تا پایان این دهه به آرامی به تکنولوژی ۸K مهاجرت می کنیم و می دانیم که این فرایند چقدر زمانبر بوده است بنابراین پیش بینی می شود که ۱۶K در برهه کنونی صرفا به سازمان ها منحصر باشد.

شاید بد نباشد اشاره کنیم که سونی پیشتر یک نمایشگر ۱۶K دیگر را هم طراحی کرده بود که در سال ۲۰۱۴ میلادی در فرودگاه Haneda به نمایش در آمد اما در آن زمان اینطور به نظر می رسید که آن نمایشگر از ده ها نمایشگر کوچک تر ساخته شده تا اینکه تصویری یکپارچه را به نمایش بگذارد.

نمایشگر جدید سونی اما که ابعادی به اندازه یک اتوبوس دارد از چندین پنل ماژولار ساحته شده و از آنجایی که این پنل ها فاقد حاشیه هستند می توان آنها را بدون کمترین فاصله ای کنار هم قرار داد و نمایشگری با ظاهر یکپارچه ساخت.

سونی از این فناوری با نام کریستال LED یاد کرد که اسم برند آن برای تکنولوژی نمایشگرهای میکرو LED است. بد نیست اشاره کنیم که سامسونگ نیز هم اکنون مشغول بررسی همین فرمت است.

در این فناوری نیازی به نور پس زمینه نیست با این حال اما این نمایشگرها نسبت به انواع اولد روشن تر هستند و رنگ مشکی تیره تری را از خود به نمایش می گذارند. در حال حاضر اما قیمت تمام شده این تلویزیون ها بسیار بالاست و به همین خاطر فعلا امکان تولید انبوهشان توسط شرکت ها وجود ندارد.

به همین خاطر نیز سونی بر آن شده تا نمونه های اندک کوچک تر با رزلوشن پایین تر از نمایشگرهای کریستال LED خود بسازد و برای استفاده در لابی شرکت ها، نمایشگاه های ماشین و سینماها به بازار عرضه نماید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato