توییتر ویدیوی تبلیغاتی ترامپ را حذف کرد

توییتر ویدیویی که توسط دونالد ترامپ توییت شده بود را به علت نقض قانون کپی رایت حذف کرده است. در این ویدیو از موسیقی متن آخرین قسمت از سری فیلم‌های بتمن یعنی «شوالیه تاریکی بر می‌خیزد» استفاده شده بود.

این ویدیو که مربوط به کمپین تبلیغاتی ترامپ برای دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌شد، حاوی یک قطعه موسیقی از این فیلم کریستوفر نولان بود و ظاهرا سازندگان آن از کمپانی صاحب فیلم یعنی برادران وارنر برای استفاده از موسیقی ذکر شده، اجازه نگرفته‌ بودند.

ترامپ ویدیو را با شعار انتخاباتی معروف خود یعنی «عظمت را دوباره به آمریکا بر می‌گردانیم» و موسیقی دراماتیک شوالیه تاریکی بر می‌خیزد توییت کرده بود. در این ویدیو رقبای سیاسی ترامپ از جمله رییس جمهور قبلی آمریکا یعنی باراک اوباما و رقیب او در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ یعنی هیلاری کلینتون دیده می‌شدند.

ترامپ

با گذشت مدت زمانی کوتاه، کاربران هنگام پخش این ویدیو با پیام «این ویدیو به علت گزارش از سمت صاحب اثر در دسترس قرار ندارد» روبرو شدند. یکی از سخنگوهای برادران وارنر اعلام کرده که آن‌ها از روش‌های قانونی برای حذف این ویدیو استفاده کرده‌اند.

در سال ۲۰۱۷ ترامپ در توییتی کره شمالی را به نابودی تهدید کرد و رهبر این کشور را «مرد راکتی کوچک» خطاب کرده بود. از آن زمان تا امروز، توییتر بارها برای کنترل توییت‌های تهدید آمیز رییس جمهور فعلی آمریکا مورد انتقاد قرار گرفته. این شبکه اجتماعی از دادن پاسخ در رابطه با دلیل پاک کردن این توییت خودداری کرده و از سمت دیگر کاخ سفید نیز واکنش خاصی نسبت به این قضیه نشان نداده است.

حذف این ویدیو تنها حاشیه حساب کاربری دونالد ترامپ در توییتر نیست. مدتی پیش هم مدیرعامل این شبکه اجتماعی یعنی جک دورسی طی مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که احتمال حذف حساب کاربری ترامپ وجود دارد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟