مروری بر آخرین قسمت از فصل سوم گرند تور؛ وقتی چشمان کلارکسون اشک بار می شود

جمعه گذشته با پخش چهاردهمین قسمت، فصل سوم گرند تور به ایستگاه پایانی رسید. تمامی بخش های مختلف این قسمت که " Funeral for a Ford" نامگذاری شده بود، به فورد و سدان های این کمپانی آمریکایی اختصاص داشت.

The.Grand.Tour (2)

کورتینا، سیرا و موندئو مدل هایی بودند که سه مجری تاریخ آنها را ورق زدند. اما یکی از بخش های جالب و تماشایی این قسمت مراسم یادبودی بود که با حضور علاقه مندان برای فورد موندئو در کلیسای جامع لینکلن برگزار شد.

احتمالا می دانید محبوبیت فزاینده مدل های شاسی بلند باعث تغییر سیاست شرکت فورد شده و این سدان سایز متوسط که روزگاری از محبوبیت بالایی برخوردار بود، در آینده نزدیک از خطوط تولید خداحافظی خواهد کرد.

The.Grand.Tour (1)

به غیر از سکانس های احساسی مربوط به فورد موندئو، اپیزود آخر این فصل از گرند تور، حاوی صحنه هایی از متاثر شدن سه مجری به ویژه جرمی کلارکسون بود.

پس از برگزاری مراسم یادبود موندئو سه مجری به چادر معروف برنامه بازگشته و در حین فراهم کردن مقدمات خداحافظی بود که جرمی 59 ساله احساساتی شده و اشک در چشمانش حلقه زد. جمع شدن اشک در چشمان فردی که همواره با شوخی های خود لبخند را به مخاطبین هدیه داده، بسیار تاثر برانگیز بود.

در ادامه سه مجری به 17 سال همکاری خود اشاره کرده و کلیپی از به یادماندنی ترین اتفاقات رخ داده در طول این مدت پخش شد.

احساسات سه مجری و پخش این کلیپ به نحوی بود که حضار نیز تحت تاثیر قرار گرفته و همه بر این تصور بودند که دیگر خبری از گرند تور نخواهد بود. اما با خبرهای خوبی که کلارکسون، هموند و مِی دادند، جو به نوعی عوض شد.

The.Grand.Tour (4)

به گفته جیمز می هم آمازون و هم سه مجری به ادامه همکاری ها علاقه مند بوده و مجموعه گرند تور کماکان تولید خواهد شد، ولی به شکلی دیگر. کلارکسون نیز افزود این خداحافظی در واقع وداع با استودیو و حضار بوده و از این به بعد گرند تور در قالب قسمت های ویژه (Special) و سفر به نقاط مختلف جهان به حیات خود ادامه می دهد.

این حرف های کلارکسون با توئیت چند وقت پیش آمازون و گزارش اخیر نشریه The Sun مطابقت دارد. با این حساب از این به بعد باید به گشت و گذار سه مجری شوخ طبع در جاده ها و مناطق جغرافیایی مختلف عادت کنیم. روشن است که در این حالت به احتمال زیاد دیگر خبری از پیست معروف برنامه، بررسی ها و صحنه های هیجان انگیز نخواهد بود.

نظر شما درباره برچیده شدن استودیوی گرند تور و گشت و گذار در قالب قسمت های ویژه چیست؟ آیا به عنوان مخاطب برنامه با این روند موافقید؟

مطالب مرتبط

مروری بر قسمت دوم گرند تور؛ از بررسی مرسدس AMG GT R تا رونمایی از راننده تست جدید

مجموعه گرند تور که از هفته پیش وارد فصل دوم شده، جمعه این هفته به ایستگاه بعدی رسیده و دومین اپیزود آن از طریق شبکه آمازون ویدیو پخش شد. این اپیزود "The Falls Guys" (مردان آبشارها) نام داشته و بخش اعظمی از آن به مسابقه جرمی کلارکسون با جیمز می و ریچارد هموند اختصاص یافته... ادامه مطلب

بازگشت به دوران شکوه و لذت؛ نگاهی کوتاه به قسمت پنجم از فصل سوم گرند تور

فصل سوم از مجموعه گرند تور که پخش آن از 28 دی ماه آغاز شده، این هفته به ایستگاه پنجم رسید. طبق روال همیشگی، این قسمت هم با شوخی ها و سر به سر گذاشتن های سه مجری آغاز شد. بررسی کوپه اسپرت و موتور وسط جدید فرانسوی ها یعنی Alpine A110 اولین آیتمی بود... ادامه مطلب

انتقادات نتیجه داد؛ راننده آمریکایی در فصل دوم گرند تور حضور نخواهد داشت

بعد از ترک تاپ گیر، علاقه مندان بی صبرانه منتظر بازگشت کلارکسون، هموند و مِی به صفحه تلویزیون بودند. این اتفاق سرانجام سال گذشته با گرند تور رخ داد و این مستند خودرویی توانست بار دیگر توجه ماشین بازان را به خود جلب کند. اگر چه فصل نخست مجموعه گرند تور در کل لحظات به یاد... ادامه مطلب

قسمت چهارم گرند تور؛ از بررسی مکلارن 720S تا گشت و گذار در کرواسی

همانند چند جمعه گذشته این هفته نیز قسمت دیگری از فصل دوم گرند تور از طریق سرویس آمازون ویدیو پخش شد. اپیزود چهارم از این مجموعه " Unscripted" (بدون فیلمنامه) نامگذاری شده و بخش عمده ای از آن به یک گشت و گذار ظاهرا بی برنامه با گفتگوهای فی البداهه اختصاص یافته بود. این قسمت از... ادامه مطلب

مصاحبه با جرمی کلارکسون و جیمز می به مناسبت پخش Grand Tour

جرمی کلارکسون پس از آن زد و خوردی که با تهیه کننده برنامه تاپ گیر داشت و منجر به عزل او از اجرای این برنامه شد. کوله بارش را بست و با همکاری آمازون و دو یار همیشگی اش یعنی جیمز می و ریچارد هموند، برنامه جدیدی تحت نام The Grand Tour را مهیا کرده اند... ادامه مطلب

تاسیس شبکه اجتماعی DriveTribe توسط مجریان سابق تاپ گیر

مجریان محبوب ما یعنی جرمی کلارکسون، جیمز می و ریچارد هموند پس از آن که با برنامه جدیدشان یعنی GrandTour اکثر مخاطبان خود را غافل گیر کرده اند. شبکه اجتماعی مبتنی بر شبکه های اجتماعی دیگر همچون فیس بوک،یوتیوب و توییتر را راه اندازی کرده اند. در واقع هر Tribe (قبیله) توسط شخص یا گروه مورد... ادامه مطلب

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x