نابودی کامپیوترهای دانشگاه با فلش دیسک قاتل و 10 سال حبس برای دانشجوی خرابکار

نابودی کامپیوترهای دانشگاه با فلش دیسک قاتل و 10 سال حبس برای دانشجوی خرابکار

یکی از دانشجویان سابق دانشگاه سنت رز نیویورک که با استفاده از فلش دیسک قاتل (USB Killer) چندین دستگاه کامپیوتر متعلق به دانشگاه را کاملاً خراب کرده بود، توسط پلیس دستگیر شده و در دادگاه مجرم شناخته شد.

ویشوانات اکوتوتا ۲۷ ساله که در زمان ارتکاب جرم دانشجوی دانشگاه محسوب نمی شد، محکوم به ۱۰ سال حبس به همراه ۳ سال نظارت پس از آزادی بوده و باید ۲۵۰ هزار دلار نیز به عنوان جریمه پرداخت کند. جرم وی تخریب ۶۶ دستگاه رایانه و تعداد زیادی دیوایس دیگر (شامل مانیتور، سیستم صوتی و ...) با استفاده از ابزار USB مخرب، که در ایالات متحده به راحتی از طریق اینترنت قابل خریداری است، بوده و در مجموع ۵۸۴۷۱ دلار به دانشگاه ضرر زده است.

فلش دیسک قاتل

ابزار USB قاتل پس از اتصال به رایانه یا سایر دیوایس های مجهز به درگاه USB، با ارسال دستورات مخرب منجر به پر و خالی شدن خازن های موجود روی بورد دستگاه شده و با افزایش فشار روی دیوایس، منجر به خرابی فیزیکی پورت USB و همچنین بورد اصلی دستگاه می شود.

ابزار USB قاتل به صورت فیزیکی بورد اصلی دستگاه را تخریب می‌کند

جالب اینکه آقای اکوتوتا هنگام تخریب اموال دانشگاه از خود ویدیو نیز ضبط کرده که پلیس محلی و پلیس فدرال (FBI) با استناد به همین ویدیوها، مدرک لازم برای دستگیری دانشجوی دانشگاه سنت رز را در اختیار داشته اند. البته مقامات دانشگاه به دلیل توصیه نیروهای امنیتی و قضایی از اظهار نظر درباره اتفاق اخیر خودداری کرده اند اما بر اساس اطلاعات موجود، بخشی از جریمه ۲۵۰ هزار دلاری در نظر گرفته شده صرف خریداری کامپیوترهای جدید برای دانشگاه خواهد شد.

لازم به ذکر است که ویشوانات اکوتوتا یک شهروند هندی بوده که در سال ۲۰۱۷ مدرک کارشناسی ارشد خود را در تجارت از دانشگاه سنت رز نیویورک دریافت کرده و به گفته خبرگزاری های محلی، در مقطعی به دنبال کسب مدرک سیستم های اطلاعاتی کامپیوتر نیز بوده است.

گفتنی است اکوتوتا در یکی از ویدیوهای رسمی دانشگاه که در سال ۲۰۱۶ در فیسبوک قرار گرفته، گفته بود که می خواهد در آینده کارآفرین شود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato