ناکامی ال‌جی در ارائه آپدیت نرم‌افزاری به‌موقع گوشی‌ها

نزدیک به یک سال پیش، ال جی مرکز ارتقا نرم‌افزار خود را با هدف دسترسی راحت‌ و سریع‌تر مشتریان به آپدیت‌های نرم‌افزاری سیستم عامل اندروید راه‌اندازی کرد. حال ۳۷۱ روز از راه‌اندازی این مرکز گذشته و تقریبا هیچ‌کار مهمی انجام نشده است.

از آن زمان تا امروز، تنها اندروید اورئو برای ال جی G6 عرضه شده که البته این اتفاق هم ۹ ماه دیرتر از انتشار رسمی توسط گوگل رخ داده است. همچنین در حالی که ۲۵۵ روز از عرضه اندروید پای برای سری پیکسل می‌گذرد، ال جی به جز ال جی G7 One هیچکدام از دستگاه‌های خود را به این نسخه از سیستم عامل اندروید به روزرسانی نکرده است. از سوی دیگر، ال جی G5 با ۱۳ ماه تاخیر، اندروید اورئو را دریافت کرد؛ ۶ ماه بعد از آن که ال جی G6 به‌روزرسانی شده بود. ال جی V40 که در زمان عرضه از اندروید ۸.۱ پشتیبانی می‌کرد هم هنوز نسخه پای را دریافت نکرده است.

اندروید و ال جی

تمام این مشکلات چالشی بسیار جدی برای ال جی محسوب می‌شوند. به طوری که بخش موبایل ال جی به یکی از نقاط ضعف مهم این کمپانی تبدیل شده است. ال جی وضعیت بازار ضعیف گوشی‌های هوشمند را مقصر چنین اتفاقاتی می‌داند زیرا وضعیت مالی چندان ایده‌آل نیست. در هر صورت، هیچ توجیحی برای عملکرد بد مرکز ارتقا نرم‌افزاری این کمپانی وجود ندارد.

البته به نظر می‌رسد ال جی قصد حضور فعالانه‌تری را در بازار گوشی‌های تاشو دارد. در همین راستا، این کمپانی طی یک پروژه مشترک با برخی شرکت های چینی نظیر هواوی، شیائومی و لنوو، قصد تولید پنل تاشو برای آن‌ها را دارد. پیش از این هم این کمپانی علائم تجاری جدیدی را ثبت کرده بود که خبر از عرضه چند گوشی تاشو می‌دادند. جدا از این موارد، احتمالا ال جی در حال کار روی یک گوشی بسط یافتنی هم هست.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟