ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات بادی
علمی

ناسا یک ربات بادی را به فضا می فرستد

چندی پیش گزارش دادیم که ناسا قصد دارد تا ربات‌های خودشارژ به خصوصی به نام Astrobees (زنبور‌های ستاره‌ ای) را به فضا بفرستد. این ربات قرار بود به کمک فضانوردان بیایند و آنها را در انجام آزمایش‌ ها و ...

امین قیاسی
نوشته شده توسط امین قیاسی | ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۲۳:۵۹

چندی پیش گزارش دادیم که ناسا قصد دارد تا ربات‌های خودشارژ به خصوصی به نام Astrobees (زنبور‌های ستاره‌ ای) را به فضا بفرستد. این ربات قرار بود به کمک فضانوردان بیایند و آنها را در انجام آزمایش‌ ها و وظایف روزمره مختلفشان یاری دهند. حال ناسا بار دیگر از ربات بادی جالبی به نام King Louie رونمایی کرده و قصد دارد آن را نیز به فضا بفرستد.

به هر حال اینطور که شواهد پیداست، ربات‌ ها آینده ماموریت‌ های فضایی را رقم خواهند زد و هر چه این تکنولوژی پیشرفت تر شود، فضانوردان با خیال راحتری از ربات‌ ها استفاده خواهند کرد.

ربات بادی

البته نحوه‌ی عملکرد King Louie کمی با دیگر ربات‌ های ساخته شده توسط ناسا تفاوت دارد چرا که این ربات بیشتر شبیه به بالن بزرگ و غول پیکری است که به مناسبت‌ های مختلف آسمان شهر های بزرگ را می‌پوشاند. با این وجود محققین ناسا به منظور خاصی این ربات بادی را بدین شکل طراحی کرده‌اند.

مدرس مهندسی مکانیک دانشگاه بریگم یانگ  «مارک کیلپک» که روی این پروژه نیز فعالیت کرده می‌گوید ربات‌ های شبیه به King Louie در واقع از کیسه‌ های بادی ساخته می‌شوند و پوسته‌‌ای سخت دور آنها را می‌پوشاند.

ربات بادی

نحوه‌ی حرکت King Louie با باد شدن و خالی شدن محفظه‌های مختلف روی اندام آن کنترل می‌شود. برای مثال با پر شدن یک محفظه‌ زیر بازوی این ربات، این عضو بالا می‌رود یا باد شدن محفظه‌ی دیگری روی این بازو، آن را به عقب باز می‌گرداند.

در واقع محققان سعی کردند بدین شکل مکانیزمی شبیه به عضلات دوتایی بدن را شبیه سازی کنند. این مکانیزم شرایط خاصی برای این ربات فراهم کرده و King Louie بدین شکل می‌تواند اشیائ سنگین تری را بردارد و با خود به جای دیگری ببرد.

 

تماشا کنید: سر رباتیک اسپیس اکس در ایستگاه فضایی بین المللی به حرف آمد

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸


    ربات بادی، این به یک جا گیر کنه سوراخ شده. یعنی باد میده همش،

مطالب پیشنهادی