کدام نسخه گلکسی اس 10 سریع تر است؟ [تماشا کنید]

کدام نسخه گلکسی اس 10 سریع تر است؟ [تماشا کنید]

همانطور که می‌دانید سامسونگ هر سال دو نسخه‌ی مختلف از آخرین پرچمدارش منتشر می‌کند؛ یکی با پردازنده اسنپدراگون کوالکام و دیگری با چیپست اگزینوس. این مسئله برای گلکسی اس 10 هم تکرار شده. بدین شکل که این موبایل با چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ وارد بازار آمریکا می‌شود. در حالی که کمپانی کره‌ای برای دیگر مناطق دنیا، چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ را در نظر گرفته. حال یک کاربر یوتیوب به مقایسه تست سرعت این دو گوشی با یکدیگر پرداخته و مشخص شده کدامیک از این دو گوشی سریعترند.

طی سال‌های گذشته اصولاً پرچمداری که چیپست اگزینوس داشته موفق شده مدل دیگر را با چیپست اسنپدراگونش شکست دهد اما این بار داستان کمی تفاوت کرده چرا که پیشتر مشخص شده بود چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ از اگزینوس ۹۸۲۰ قوی‌تر است.

قدرت خارق العاده‌ی اسنپدراگون ۸۵۵ بار دیگر با غلبه گلکسی اس 10 پلاس بر آیفون XS Max در تست سرعت نیز اثبات شده بود و انتظار می‌رفت که اینبار گلکسی اس 10 بهره‌مند از این چیپست، عملکرد بهتری از خود بر جای بگذارد.

این مسئله در ویدیوی کاربر یوتیوب PhoneBuff نیز اثبات شده و بدین ترتیب مشخش شده که گلکسی اس 10 بازار آمریکا از سرعت عملکرد بسیار بیشتری برخوردار است.

در این ویدیو ۱۶ اپلیکیشن به صورت همزمان با هم باز می‌شوند تا سرعت بار گذاری آنها در هر دو گوشی گلکسی اس 10 با یکدیگر مقایسه شوند. با اینکه تمامی اپ‌ها در هر دو گوشی تقریباً یا سرعت یکسان لود می‌شدند اما مدل بهره‌مند از اسنپدراگون ۸۵۵ عملکرد بهتری نسبت به مدلی با چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ بر جای گذاشته است.

البته در مقایسه بنچمارک اسنپدراگون ۸۵۵ و اگزینوس ۹۸۲۰  با یکدیگر نیز این مسئله مشخص بود که جدیدترین اسنپدراگون کوالکام قدرت بیشتری نسبت به آخرین اگزینوس موجود دارد. البته هر دو مدل گلکسی اس 10 سرعت بسیار بالایی دارند و بعید است که یک کاربر معمولی بتواند میان این دو مدل تفاوت سرعتی مشاهده کند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato