الوپیک و شرکت ملی پست سرویس «الو پست» را راه‌اندازی کردند

شرکت ملی پست طی تفاهم‌نامه‌ای با مجموعه الوپیک به یک همکاری مشترک رسیدند که به موجب آن سرویس پستی درب به درب در تمامی نقاط کشور برقرار خواهد شد. این سرویس که «الوپست» نام دارد از ویژگی‌های جدید سوپر اپلیکیشن الوپیک به شمار می‌رود و ۲۷ اردیبهشت ماه شروع به فعالیت خواهد کرد. این تفاهم‌نامه صبح امروز بین این دو شرکت امضا شد و در حاشیه این مراسم، رییس شرکت ملی پست از ضرورت همکاری این سازمان با استارت‌آپ‌ها سخن گفت.

«حسین نعمتی» رییس شرکت ملی پست با اشاره به توان فوق العاده این سازمان، به لزوم استفاده از نیروهای بخش خصوصی تاکید کرد و اذعان داشت که در دوره ریاست او، سعی شده که با مجموعه‌های جوان همکاری‌های زیادی صورت بگیرد تا خدماتی در شان مردم ارائه شود. نعمتی آغاز مذاکرات با الوپیک را ۶ ماه پیش اعلام کرد: «از این پس مردم می‌توانند تمامی بسته‌ها را بصورت سرویس درب به درب به تمام نقاط ایران و جهان ارسال نمایند و حالا پست یک گام به تکمیل شدن خود نزدیک‌تر شده است.»

الوپست

malltina

فروشگاه‌های اینترنتی برای پست درآمدزایی می‌کنند

نعمتی در پاسخ به پرسش دیجیاتو مبنی بر اینکه آیا فروشگاه‌های اینترنتی توانسته‌اند درآمدزایی خاصی برای شرکت پست فراهم کنند نیز گفت: «بی‌شک این مجموعه‌ها از زمانی که فعالیت گسترده‌ای پیدا کردند برای شرکت پست درآمدزایی داشتند. ما هم وظیفه خودمان می‌دانیم که به این شرکت‌ها کمک کرده و در راستای سرویس بهتر با آنها همکاری کنیم.»

مدیرعامل پست تاکید کرد که قرارداد آنها با الوپیک انحصاری نیست و سازمان ملی پست کشور همچنان تمایل دارد با دیگر مجموعه‌های استارت آپی نیز همکاری‌های متعددی داشته باشد.

الوپست

الوپست هیچ شغلی را در چرخه سازمان پست حذف نمی‌کند

«بهزاد اقبال خواه» سرپرست و معاونت فنی و بازرگانی پست که از بخش خصوصی وارد یک سازمان دولتی شده نیز از خلا‌های خدمات شرکت پست صحبت کرد. اقبال خواه تاکید می‌کند که همکاری پست با الوپیک قرار نیست باعث حذف هیچ چرخه‌ای از سازمان پست از جمله ماموران پستی شود و صرفا قرار است یک خلا را در خدمات این سازمان پر کند:

«از وقتی وارد پست شدم دنبال این خلا‌ها بودم و یکی از مهم‌ترین آنها را در سرویس درب به درب دیدم که با وجود تلاش‌های چند باره شرکت پست همچنان این سرویس به طور تمام و کمال عرضه نمی‌شد. در وهله‌ای قرار شد که شرکت پست یک پیک شهری تاسیس کند اما سیاست دولت بر این است که با بخش خصوصی همکاری کند و یک سری خدمات را به آنها واگذار کند؛ به همین منظور با دو بازیگر اصلی این حوزه مذاکره کردیم و با الوپیک زودتر به نتیجه رسیدیم.»

اقبال خواه روند ارسال مرسولات پستی در الوپست را برای دیجیاتو تشریح کرد و گفت:

«با توجه به سفارشات وزیر ارتباطات تصمیم گرفتیم که دیگر وزن مرسولات را بر حسب گرم حساب نکنیم و آنها را در دسته‌های بزرگتری تقسیم بندی کنیم. قصد داریم برای شروع کار این دسته‌ها را با فاصله چند کیلوگرم معین کنیم و به مردم اعتماد کنیم که وزن بسته ارسالی خود را درست اعلام می‌کنند. ما باور داریم مردم شریف ایران وزن دروغینی برای بسته‌های خود نمی‌گویند و این را بعد از سه ماه فعالیت می‌سنجیم تا ببینیم آیا باید همین روش را ادامه داد یا سیاست را عوض کرد. تمامی هزینه‌های ارسال بسته در همان درب مشتری از او گرفته خواهد شد.»

الوپست

همکاری استارت آپها با دولتی‌ها به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد

«مهدی نایبی» مدیرعامل الوپیک نیز ضمن ابراز خشنودی از این همکاری آن را یک همکاری استثنایی بین بخش سنتی و کسب‌وکارهای نوپا خواند. نایبی با اشاره به همکاری یک استارت آپ فرانسوی با شرکت پست فرانسه و موفق آمیز بودن پروژه آنها، همکاری الوپیک با شرکت ملی پست را یک هم‌افزایی خواند و گفت: «در فرانسه این فرایند همکاری یکی دو سالی طول کشید در صورتی که در ایران ما توانستیم صفر تا صد همکاری را کمتر از ۶ ماه انجام دهیم و این نشان از عزم دولت برای ورود بخش خصوصی به بازار می‌دهد.»

نایبی در پاسخ به دیجیاتو مبنی بر تجربه همکاری با دولتی‌ها آن را یک تجربه خوب توصیف کرد و گفت:

«این همکاری‌ها برای اقتصاد کشور ضروری است و دولت هم چراغ سبز به همکاری بخش خصوصی‌ها نشان می‌دهد. سازمان‌های دولتی در راه‌اندازی سرویس‌های جدیدی یا به مشکل برمی‌خورند و یا باید نیروی انسانی زیاد و هزینه‌های مالی گزافی را محتمل شوند. در این حالت بهترین راهکار این است که بخش خصوصی وارد میدان شود؛ ما نزدیک به ۶۰ برنامه‌نویس داریم که تمام مدت روی اپلیکیشن کار می‌کنند و می‌توانیم از پس برخی مسائل بهتر بربیاییم. در کل همکاری استارت آپها با دولتی‌ها به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد»

الوپست

مدیرعامل الوپیک باور دارد که برند آنها از یک سرویس پیک موتوری آنلاین فراتر رفته و در آینده نه چندان دور مردم آنها را شکل دیگری خواهند شناخت. به گفته نایبی هر سه ماه یکبار ویژگی جدیدی از سوپراپلیکیشن آنها رونمایی خواهد شد و مردم می‌توانند تمامی خدمات مورد نیاز خود را سوپر اپ آنها تامین کنند. او همچنین تاکید کرد که نسخه وب آنها برای کاربران iOS به زودی تمامی قابلیت‌های جدید را عرضه خواهد کرد.

گفتنیست که نایبی در روزهای پایانی سال ۹۷ در گفتگوی خود با دیجیاتو خبر از رونمایی الوپست در اردیبهشت ماه داده و تاکید کرده بود که سرویس‌های دیگر این سوپر اپلیکیشن به زودی تا پایان تابستان به مرحله نهایی خواهند رسید.

مطالب مرتبط

ایرانسل برنده جایزه سال تحول دیجیتال ایران شد

ایرانسل «جایزۀ سال تحول دیجیتال ایران»، تندیس زرین رهبری دیجیتال، تندیس زرین زبدگی دیجیتال و تندیس برنزی نوآوری دیجیتال را در چهارمین دورۀ ارزیابی ملی تحول دیجیتال به دست آورد.در مراسم پایانی این ارزیابی که عصر سه‌شنبه، 14 مرداد ماه 1399 در دانشکدۀ مدیریت دانشگاه تهران به دلیل لزوم موازین بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی... ادامه مطلب

جریمه وزارت ارتباطات برای اپراتورهای متخلف سنگین‌تر شد

کمیسیون تنظیم مقررات، در مصوبه‌ای که امروز در دولت تصویب شد، اپراتورها را ملزم به توجه به اخطار سازمان تنظیم و بازگرداندن وجوه بسته‌های اینترنت به کاربران کرد؛ نکته مهم این مصوبه اینجاست که حالا وزارت ارتباطات می‌تواند در ازای هر روز تاخیر تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه‌ی اپراتورها، آن‌ها را... ادامه مطلب

هکرهای منتسب به ایران برای اولین بار در یک حمله سایبری از DoH استفاده کردند

یک گروه هک منتسب به ایران موسوم به Oilrig به اولین گروه هک شناخته شده‌ای تبدیل شد که از پروتکل DNS-over-HTTPS یا DoH در حملاتش استفاده می‌کند.«Vincente Diaz»، از تحلیلگران بدافزار برای آنتی ویروس کسپرسکی می‌گوید گروه هک Oilrig ماه می سال جاری میلادی ابزار جدیدی را به مجموعه ابزارهای خود اضافه کرده است. به... ادامه مطلب

مدیرعامل همراه اول: درآمد ما از اینترنت موبایل تغییری نداشته است

مدیرعامل همراه اول در نامه‌ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص تغییرات اخیر بسته‌های اینترنت همراه اول توضیحاتی داد و تاکید کرد در این تغييرات، هيچگونه نقض مصوبات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويی يا تخلفی صورت نپذيرفته و این تغییر حتی باعث افزایش درآمد همراه اول نیز نشده... ادامه مطلب

پلیس فتا: فعالیت لایکی در ایران ممنوع است؛ مسئولیت نظرات کاربران با صاحب اکانت است

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا اعلام کرده که فعالیت اپلیکیشن لایکی در ایران ممنوع است و مارکت‌های داخلی مجاز به ارائه این اپلیکیشن نیستند.اپلیکیشن لایکی یکی از جدیدترین شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود که در همراستا با محبوبیت تیک تاک در دنیا محبوب شده و نوجوانان و جوانان بسیاری... ادامه مطلب

وزارت ارتباطات برای برخورد با اپراتورها اختیارات بیشتری از دولت می‌گیرد

وزیر ارتباطات پس از یک غیبت طولانی در شبکه‌های اجتماعی امروز در گفتگویی با صداوسیما از آخرین وضعیت پیگیری افزایش قیمت بسته‌های اینترنت موبایل گفت.امروز ۱۳ مرداد ماه درست یک ماه از افزایش قیمت و حذف برخی از بسته‌های دو اپراتور همراه اول و ایرانسل (در اپلیکیشن‌ها و نه سایت این اپراتورها) می‌گذرد و با وجود... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟