ادوارد اسنودن از دلایل پشت‌پرده عضویت CIA در شبکه های اجتماعی می‌گوید

ادوارد اسنودن از دلایل پشت‌پرده عضویت CIA در شبکه های اجتماعی می‌گوید

سازمان مرکزی جاسوسی آمریکا (CIA) اخیرا به اینستاگرام پیوسته و حالا «ادوارد اسنودن»، افشاگر کنونی و کارمند سابق این سازمان واکنش تندی را به این رویداد نشان داده است. از نظر اسنودن اقدامات CIA در شبکه های اجتماعی در راستای فریب دادن مخاطبان است:

آن ها حساب توییتر می سازند. صفحه اینستاگرام راه می اندازند و در آن تصاویری از سگ های بامزه منتشر می کنند. همه این ها برای این است که وانمود کنند دوست شما هستند و کنارتان ایستاده اند.

حساب اینستاگرام CIA
پست منتشر شده توسط سازمان مرکزی جاسوسی آمریکا در توییتر

افتتاح حساب اینستاگرام این سازمان در حالی است که آنها در اکانت های توییتر و فیسبوک خود نیز مشغول پست کردن تصاویری از سگ ها و انیمیشن های بامزه هستند.

CIA برای ترمیم وجهه خود در اینستاگرام عکس سگ های بامزه منتشر می کند

خبر افتتاح این حساب اینستاگرام توسط «جینا هسپل» رئیس سازمان جاسوسی آمریکا منتشر شد. وی در این رابطه اذعان کرد که این اقدام در راستای بهبود وجهه‌ی عمومی این سازمان صورت گرفته. گفتنی است یکی از معاونین قبلی این سازمان نیز در اپیزود آخر سریال تلویزیونی محبوب گیم آف ترونز نقشی کوتاه ایفا کرده است.

حساب اینستاگرام CIA
«دیوید کوهن» کارمند سابق CIA در اپیزود آخر سریال تلویزیونی گیم آف ترونز

اسنودن اما مدعی شده تمامی این اقدامات جهت از بین بردن آثار منفی ناشی از افشاگری های وی در سال ۲۰۱۳ صورت می گیرد. اسنادی که او در آن زمان منتشر کرد نشان می داد CIA به طور گسترده مشغول جاسوسی از کاربران بوده است. این افشاگر جنجالی که خودش قبلا از کارمندان سازمان مذکور بوده، در آخرین قسمت پادکست مادربورد به نام CYBER افزود:

آنچه شاهدش هستیم این است که اتفاقات سال ۲۰۱۳ موج عظیمی از بدبینی را بین کاربران بر ضد سازمان های جاسوسی به راه انداختند.

اسنودن در ادامه اظهاراتش عنوان کرد نه تنها افشاگری های سال ۲۰۱۳ باعث تغییر عقیده جامعه نسبت به این سازمان شد، اما خودشان درس درستی از این ماجرا نگرفتند. آنها با خود میگویند "شاید کاری که ما کردیم واقعا خلاف قانون نبوده." در نتیجه تصمیم می گیرند قوانین را به نفع خودشان تغییر دهند و هر کاری دلشان می خواهد انجام دهند. در ادامه هم با ساخت چند حساب کاربری در شبکه های اجتماعی  و انتشار عکس های بامزه از توله سگ ها خودشان را طوری جلوه می دهند که انگار دوستتان هستند.

به گفته این افشاگر معروف همین اتفاقات باعث شدند سازمان امنیت ملی آمریکا هم برای جذب نیروهای جدید دچار مشکل شود؛ شاید آن ها هم برای حل این مسئله باید به اینستاگرام و توییتر روی آورند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato