هواپیمایی که بدون خلبان شما را به تعطیلات می‌برد

هواپیمایی که بدون خلبان شما را به تعطیلات می‌برد

هواپیمایی که بدون خلبان شما را به تعطیلات می‌برد

محققان در حال توسعه مدل مفهومی یک هواپیمای خودران هستند که قابلیت پیمایش ۷۰۰ کیلومتر را بدون نیاز به خلبان دارند.

به لطف تکنولوژی مورد استفاده در پهپادها، کار بر روی هواپیمای خودران توسط شرکت هایی مثل بویینگ آغاز شده بود و حالا شرکت رزرو پرواز Kiwi.com برای پروژه هواپیمای خودران Zuri سرمایه گذاری کرده است.

هواپیمای خودران

به گفته مدیر Kiwi.com این شرکت در پی تولید یک نمونه اولیه از این هواپیماست که می تواند ۴ مسافر را جابجا کند. او همچنین گفته است که با استفاده از Zuri شهرهای کوچک زیادی می توانند به شبکه حمل و نقل هوایی اضافه شوند.

هواپیمای هوشمند

Zuri طول بالی برابر ۱۱ متر و وزنی برابر ۹۰۰ کیلوگرم دارد. این هواپیمای خودران از تکنولوژی تیک آف عمودی (VTOL) مشابه پهپادها استفاده خواهد کرد و نیروی پیشرانه اش را ۸ موتور الکتریکی تامین خواهند کرد.

این هواپیما همچنین می تواند تا ۷۰۰ کیلومتر در یک مسیر از پیش برنامه ریزی شده پرواز کند. همچنین برای جابجایی بین جزیره ای هم مناسب بوده و دیگر نیازی به استفاده از کشتی، تاکسی و یا ماشین شخصی نخواهد بود.

هواپیمای خودران

ازآنجایی که این هواپیما قابلیت فرود عمودی را دارد، برخلاف هواپیماهای معمولی نیاز به باند فرود بزرگی نخواهد داشت و بنابراین می تواند در مناطق مختلفی فرود بیاید.

با اینکه هواپیماهای خودران می توانند در آینده باعث صرفه جویی میلیون دلاری شوند، اما گویا مسافران چندان راغب به استفاده از این تکنولوژی نیستند. بر اساس گزارشی که از ۸۰۰۰ نفر تهیه شده، ۵۴ درصد آنها تمایلی به استفاده از هواپیماهای خودران ندارند.

اتحادیه اروپا هنوز مجوزهای لازم برای انجام پروازهای بدون خلبان را صادر نکرده است. بر اساس قوانین فعلی باید حداقل دو خلبان در کابین هدایت هواپیماهای مسافربری حضور داشته باشند. با این حال تکنولوژی پهپادها در حال توسعه است و باید دید روند توسعه این تکنولوژی در سالیان آینده قوانین فعلی را دستخوش تغییر خواهد کرد یا خیر.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل