فردی که تصمیم گرفته خاکستر گربه اش را به فضا بفرستد

یک مرد آمریکایی قسم خورده که با فرستادن خاکستر گربه اش به فضا خاطره او را جاودانه کند. خاکستر این گربه که «پیکاچو» نام داشت قرار است آنقدر دور زمین بچرخد تا در نهایت مانند شهاب سنگ در اتمسفر سقوط کرده و بسوزد.

اکانت توییتر دیگر گربه ی این فرد بیش از 12 هزار دنبال کننده دارد

ابتلای «پیکاچو» به دیابت سال 2018 مشخص شد و صاحبش از آن زمان مشغول به اشتراک گذاری فعالیت های او از طریق اکانت توییتر گربه دیگرش به نام «زی» بوده که بیش از 12 هزار دنبال کننده در این شبکه اجتماعی دارد. آقای «مانت»، صاحب این گربه ها و «زی» هردو شیفته ی علم اند و اکانتشان معمولا پست هایی درباره مطالب فیزیکی و فضایی منتشر می کند.

در آخرین ساعات زندگی « پیکاچو » اکانت «زی» پستی با مضمون آماده شدن این گربه برای آخرین ماموریتش منتشر کرد.

ارسال پیکاچو به فضا
پستی که صاحب این گربه در آخرین ساعات زندگی وی در توییتر منتشر کرد

اما به نظر می رسد این اتفاق آخرین ماموریت این گربه دوست داشتنی نبوده زیرا صاحبش تصمیم گرفت او را به فضا بفرستد.

این فرد در مصاحبه با نشریه Space.com گفت:

در توییتر همه «زی» را به عنوان یک فیزیکدان کوانتومی می شناسند زیرا پست های او همیشه از فضایی علمی برخوردار است. فرستادن «پیکاچو» به فضا بزرگداشت یک خاطره و به اشتراک گذاشتنش با طرفداران «زی» است زیرا همه قادر خواهند بود موقعیت « پیکاچو » را در مدار دنبال کنند.

آقای «مانت» یک حساب «GoFundMe» راه اندازی کرده که یک پلتفرم عمومی برای جذب سرمایه به شمار می رود. هدف او جمع آوری 5 هزار دلار برای فرستادن قسمتی از خاکستر گربه اش به فضاست. این کار به کمک شرکتی به نام «Celestics» انجام می شود که از سال 1997 خدمات ارسال خاکستر مردگان به فضا را ارائه می دهد. این کمپانی از سال 2014 شاخه ای به نام «Celestics Pets» نیز راه اندازی کرده که منحصرا خاکستر حیوانات خانگی را به فضا ارسال می کند و تاکنون نیز بقایای دو سگ را به خارج جو فرستاده.

ارسال پیکاچو به فضا
کپسول های که کمپانی «Celestics Pets» خاکستر را در آن ها به فضا می فرستد

از آنجایی که این شرکت تاکنون خاکستر هیچ گربه ای را به فضا ارسال نکرده این فرد امیدوار است یاد گربه اش به عنوان "اولین" در خاطر همه باقی بماند.

البته این بار نخستی نیست که یک گربه به فضا فرستاده می شود؛ دانشمندان فرانسوی سال 1963 گربه ای به نام «فلیست» را به فضا فرستاده بودند. در تلاشی دیگر نیز سال 1951 ناسا میمونی به نام «بیکر» را به سلامت به مدار زمین ارسال کرد و بازگرداند. البته « پیکاچو » قطعا اولین گربه ای است که در توییتر مشهور بوده و خاکسترش به مدار زمین ارسال می شود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟