آخرین میخ بر تابوت خودروهای درون سوز؛ برد حرکتی تسلا رودستر بیش از 1000 کیلومتر خواهد بود

حدود یک سال و نیم پیش بود که کمپانی تسلا با رونمایی از نسل دوم رودستر خود هیاهوی زیادی به پا کرد. دلیل این هیاهو اعداد و ارقامی بودند که به رودستر نسبت داده می شدند؛ ارقامی مثل 1.9 ثانیه برای شتاب، 8.8 ثانیه برای رکورد یک چهارم مایل، 250 مایل (402 کیلومتر) برای حداکثر سرعت، و 620 مایل (998 کیلومتر) برای مسافت قابل پیمایش.

تسلا رودستر

از زمان رونمایی این خودرو، همواره حرف و حدیث هایی در رابطه با اعداد مربوط به آن وجود داشته است، به ویژه برد حرکتی که برخی امکان پیمایش 998 کیلومتری را با تکنولوژی کنونی غیر ممکن دانسته اند.

اخیرا یکی از کاربران توئیتر با انتشار توئیتی از ایلان ماسک پرسیده آیا تسلا رودستر "کماکان توانایی پیمایش 620 مایل (998 کیلومتر) مسافت را خواهد داشت یا با بکارگیری بهره وری های جدید مدل S رقم آن حتی بیشتر خواهد شد؟" مدیر عامل تسلا نیز در پاسخ گفته "دامنه حرکتی فراتر از 1000 کیلومتر" خواهد بود.

5df2738a-tesla-roadster-elon-musk-tweet

اگر این رقم در دنیای واقعی تحقق یابد، باید پذیرفت که با یک اتومبیل استثنایی هستیم؛ علل الخصوص با در نظر گرفتن فاکتورهایی مثل شتاب و حداکثر سرعت که رودستر را در دسته ابر اتومبیل ها قرار می دهد. نکته جالب توجه اینکه راننده تست تسلا اذعان کرده نسخه نهایی تسلا رودستر حتی سریع تر خواهد بود. با این حساب نام های بزرگی مثل بوگاتی و کوئنیگزگ باید منتظر رقیبی جدی باشند.

7a945d4e-2020-tesla-roadster-3

بد نیست اشاره کنیم رودستر خودروی ارزان قیمتی نبوده و مدل پایه آن با بهای تقریبی 200 هزار دلار به فروش خواهد رسید؛ نسخه Founder Series نیز که تنها 1000 دستگاه از آن تولید خواهد شد، حدود 50 هزار دلار گران تر خواهد بود.

بر اساس برخی گزارش ها وقتی رودستر عرضه شود، احتمالا تسلا قیمت آن را 10 درصد یا کمی بیشتر افزایش خواهد داد. با وجود این افزایش قیمت احتمالی، تسلا رودستر هنوز هم با پرداخت مبلغی بسیار کمتر در مقایسه با ابر خودروهای چند میلیون دلاری قابل خریداری خواهد بود.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟