برای اولین بار؛ انتشار آمار رسمی فروش گوشی های شیائومی

برای اولین بار؛ انتشار آمار رسمی فروش گوشی های شیائومی

آمار فروش گوشی های شیائومی هیچگاه به شکل رسمی منتشر نشده است، در نتیجه گزارشات همیشه ضد و نقیض هستند. برای مثال، به گزارش شرکت تحلیل گر «Counterpoint Research»، این کمپانی در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۹ موفق به فروش ۲۷.۸ میلیون تلفن هوشمند شده است. اما گزارش دیگری توسط «Strategy Analytics» قبلی را رد کرده، و می گوید این آمار از ۲۷.۵ میلیون دستگاه تجاوز نمی کند. اگر هم به اعداد «IDC» رجوع کنیم، این تعداد به مراتب کمتر و ۲۵ میلیون واحد است.

ظاهرا شیائومی از انتشار اطلاعات متناقض به ستوه آمده، زیرا در اکثر موارد شرکت ها قادر به تخمین درست فعالیت هایش نیستند و باعث سردرگمی سرمایه گذاران می شوند. حال این شرکت چینی در اقدامی غیر منتظره و طی گزارشی، تایید کرده که بین ماه های دی و اسفند، گوشی های شیائومی ۲۷.۵ میلیون واحد فروش داشته اند.

سال ۲۰۱۸ اولین سالی بود که فروش بین المللی این شرکت از فروشش در چین پیشی گرفت

تخمین زده می شود که سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ این شرکت موفق به فروش ۲۸ میلیون تلفن هوشمند شده بود، در این صورت فروش بین المللی این شرکت نسبت به سال گذشته دو درصد افت کرده است که در مقایسه با افت جهانی پنج درصدی این بازار، موفقیت چشم گیری محسوب می شود.

شیائومی تایید کرده که به زودی و پس از این که گزارش مالی سه ماهه ی اول ۲۰۱۹ خود را منتشر کرد، اطلاعات کامل فروش بخش موبایلش را به شکل عمومی ارائه می کند.

فروش گوشی های شیائومی
Mi 9 آخرین پرچمدار این کمپانی چینی

گفتنی است شیائومی از ابتدای سال ۲۰۱۹ به منظور حفظ جایگاهش در بازار به شدت رقابتی گوشی های هوشمند، تصمیم گرفت برند «ردمی» را از خود جدا کرده و موبایل هایی با نسبت قیمت به امکانات خوب را تحت این نام به فروش برساند؛ در حالی که تمرکز گوشی های شیائومی، برخورداری از امکانات پیشرفته و رقابت با پرچمداران است.

بد نیست اشاره کنیم سال ۲۰۱۸ اولین سالی بود که فروش بین المللی این کمپانی از فروشش در خانه پیشی گرفت و ۶۰ درصد گوشی های شیائومی خارج از چین فروخته شده بودند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato