جیلبریک iOS 12.1.3 با پشتیبانی از نرم افزار Cydia [تماشا کنید]

لیانگ چن از تیم امنیتی KeenLabs موفق شده نسخه های iOS 12.1.3 – iOS 12.2 سیستم عامل موبایل اپل را جیلبریک کرده و آن را در کنفرانس Infiltrate 2019 به نمایش بگذارد.

در نمایش اخیر که شامل دور زدن پروتکل های امنیتی PAC و APRR اپل نیز می شود، لیانگ چن عملکرد نرم افزار مدیریت فایل و اپلیکیشن Cydia (برای نصب اپلیکیشن روی آیفون های جیلبریک‌شده) را هم روی یک دستگاه آیفون XS Max نشان داد.

Mobit
کینزلبز به احتمال زیاد جیلبریک خود را به صورت عمومی عرضه نخواهد کرد

البته بر خلاف جیلبریک های Electra و Unc0ver برای iOS 12، نسخه KeenLabs احتمالاً هیچگاه به صورت عمومی عرضه نمی شود و این تیم رخنه های موجود را به شرکت های شخص ثالث خواهد فروخت و یا برای دریافت پاداش، در اختیار کمپانی اپل قرار خواهد داد. لازم به ذکر است که KeenLabs پیش از این نیز آسیب پذیری های مختلفی را در نسخه های قبلی iOS کشف و منتشر کرده که سایر تیم ها با استفاده از این رخنه ها موفق به ارائه جیلبریک های مخصوص به خود شده اند.

جیلبریک

همان طور که پیشتر اشاره شد، در حال حاضر جیلبریک کینزلبز برای iOS 12.1.3 – iOS 12.2 با پشتیبانی از نرم افزار Cydia، در اختیار عموم کاربران قرار ندارد و به همین خاطر در صورت علاقه مندی، می توانید برای نسخه های iOS 12 – iOS 12.1.2 از جیلبریک های Unc0ver و Chimera استفاده کنید که مورد دوم برای آیفون XS، آیفون XS Max و آیفون XR منتشر شده است.

اما اگر به iOS 12.1.3 مهاجرت کرده اید، به دلیل عدم امکان داون‌گرید کردن سیستم عامل به نسخه های قبلی، فعلاً نمی توانید آیفون خود را جیلبریک کنید و باید منتظر عرضه عمومی آن توسط KeenLabs یا تیم های دیگر باشید.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟