ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اندروید پای
تکنولوژی

انتشار آمار نصب نسخه‌های جدید اندروید توسط گوگل؛ فرسنگ‌ها فاصله با اپل

گوگل برای نخستین بار پس از انتشار اندروید پای اعلام کرده طی ۹ ماه گذشته تنها ۱۰.۴ درصد از کل دستگاه های مبتنی بر اندروید از این نسخه بهره می برند. هرچند این میزان در ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۰

گوگل برای نخستین بار پس از انتشار اندروید پای اعلام کرده طی ۹ ماه گذشته تنها ۱۰.۴ درصد از کل دستگاه های مبتنی بر اندروید از این نسخه بهره می برند.

هرچند این میزان در مقایسه با سرعت به‌روزرسانی سیستم عامل موبایل اپل به مراتب کمتر است اما نسبت به اوریو عملکرد بهتری داشته چرا که اندروید ۸ در مدت مشابه به ۵.۷ درصد از دستگاه ها راه پیدا کرده بود.

اوریو بین نسخه های مختلف اندروید هنوز هم بزرگترین سهم را در اختیار دارد و روی ۲۸.۳ درصد از دستگاه ها نصب شده است. در دره های بعدی نیز اندروید نوقا (مجموع ۷ و ۷.۱) با ۱۹.۲ درصد، مارشمالو با ‍۱۶.۹ درصد و لالی‌پاپ با ۱۴.۵ درصد قرار دارند. اندروید ۹ پای هم با ۱۰.۴ درصد در جایگاه پنجم قرار گرفته است.اندروید پای

هرچند  عملکرد گوگل در زمینه افزایش سرعت به‌روزرسانی ها در حال بهبود است اما فرسنگ ها با اپل فاصله دارد. کمپانی کوپرتینویی به لطف اکوسیستم بسته و کنترل کامل روی سخت افزار و نرم افزار با سرعتی بی نظیر آخرین به‌روزرسانی ها را به دست کاربران می رساند. برای مثال  iOS 12 تنها در ۲۳ روز روی ۵۰ درصد از آیفون ها و آیپدهای سازگار با آن نصب شده بود و از فوریه گذشته ۸۰ درصد دیوایس های اپل به این نسخه آپدیت شده اند. گوگل اما ماه ها بعد از ارائه اویو هنوز به این درصد دست پیدا نکرده است.

یکی از دلایل عملکرد کند گوگل در ارائه به‌روزرسانی وجود سخت افزار و  پوسته های نرم افزاری متعددی است که توسط شرکت های مختلف عرضه کننده موبایل به کار برده شده اند. گوگل امیدوار است با پیاده سازی روش های جدیدی مثل پروژه تربل و مین‌لاین سرعت انتشار به‌روزرسانی های کوچک و اصلی اندروید را افزایش دهد. هدف از اینکار کاهش خطرات امنیتی و افزایش کارایی دستگاه ها در کمترین زمان ممکن عنوان شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی