شماره تلفن های آزاد ژاپن رو به اتمام است

شماره تلفن های آزاد ژاپن رو به اتمام است

در حال حاضر ما به نقطه ای رسیده ایم که شماره تلفن های ۱۱ رقمی آزاد در آستانه به اتمام رسیدن هستند. در همین راستا ژاپن قصد دارد تا سال ۲۰۲۱، ۱۰ میلیارد شماره تلفن ۱۴ رقمی رابه منظور حل این مشکل، منتشر کند.

به گزارش ژاپن تایمز پذیرش سریع دستگاه های مبتنی بر اینترنت اشیاء (IoT) (که به شماره تلفن مختص به خود نیاز دارند) تقریبا شماره تلفن های ۱۱ رقمی این کشور را اشغال کرده است.
با توجه به قصد ژاپن در سال ۲۰۲۰ برای استفاده از شبکه ۵G، قطعا به تعداد بیشتری شماره نسبت به شماره تلفن های فعلی نیازمند است.

اخیرا نیز سه اپراتور بزرگ تلفن همراه در ژاپن، با پیشنهاد وزارت مخابرات این کشور مبنی بر انتشار شماره تلفن های ۱۴ رقمی موافقت کرده اند.
در حال حاضر، شماره  تلفن های ۱۱ رقمی با پیش شماره های "۰۹۰"، "۰۸۰" و "۰۷۰" در ژاپن استفاده می شود.
نکته جالب اینجاست که در سال ۲۰۱۷، این کشور ۸۰ میلیون شماره ۱۱ رقمی با پیش شماره "۰۲۰" را برای دستگاه های مبتنی بر اینترنت اشیاء (IoT) منتشر کرد که تقریبا نصف آنها توسط کاربران در اختیار گرفته شد.

به نظر می رسد ژاپن تنها کشوری نیست که با مشکل نیاز به شماره تلفن های بیشتر دست و پنجه نرم می کند.
سال گذشته، تعداد دستگاه های مبتنی بر اینترنت اشیاء در دنیا، بیش از تعداد تلفن های همراه بود. از سال ۲۰۰۸ تا کنون، تعداد دستگاه های متصل شده به شبکه اینترنت اشیاء در دنیا از تعداد افراد در حال حیات پیشی گرفت و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰، ۵۰ میلیارد دستگاه مبتنی بر IoT در سطح جهانی وجود داشته باشد.

از اواخر دهه ۹۰ و همزمان با ظهور اینترنت و تلفن های همراه شماره تلفن های ۱۰ و ۱۱ رقمی در قاره آمریکای شمالی مورد استفاده قرار گرفت و در آن زمان نیز کمبود شماره تلفن در کشور ایلات متحده دردسرساز شد و حتی نیویورک تایمز نیز به این موضوع پرداخت.
در حال حاضر به دلیل محبوبیت استفاده از شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و فیس بوک مسنجر به منظور ارتباطات اجتماعی تا حدودی جایگزینی برای استفاده از  شماره تلفن بین جوانان شده است، و حداقل تا الان در کاهش حجم شماره تلفن های اشغال شده و این مشکل، موثر بوده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato