جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

هر آنچه باید در مورد سامانه تهران من بدانید

خرید طرح ترافیک یکی از مهمترین کارهای روزانه برای آن دسته از شهروندان تهرانی است که به وسیله خودروهای شخصی تردد می‌کنند. از طرفی مشغله روزانه و کمبود وقت باعث می‌شود نیاز به یک سرویس اینترنتی مناسب که بتواند خدمات‌دهی قابل قبولی داشته باشد احساس شود. خوشبختانه شهرداری تهران پا پیش گذاشته و سرویس «تهران من» را برای ارائه خدمات شهروندی مثل خرید طرح ترافیک در اختیار ساکنین پایتخت قرار داده‌ است.

تهران من علاوه بر خدمات خرید طرح ترافیک، امکانات دیگری را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد که در این مطلب قصد داریم به معرفی آن‌ها بپردازیم. در اولین قدم برای دریافت خدمات تهران من باید در سایت حساب کاربری داشته باشید. پس طریقه ثبت نام را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد. با دیجیاتو همراه باشید.

ثبت نام در سامانه

ثبت نام می تواند برای اشخاص حقیقی یا حقوقی انجام شود و با استفاده از گزینه ثبت نام در قسمت بالای سمت چپ صفحه می‌توانید روند ثبت نام را آغاز کنید.

خرید طرح ترافیک

در صفحه بعد و پس از وارد کردن اطلاعات اولیه، باید نام کاربری، رمز عبور، آدرس ایمیل، شماره موبایل و در صورت تمایل تصویر کارت ملی خود را وارد کنید. در مرحله بعد کد تائید از طریق پیامک برایتان ارسال شده و با وارد کردن آن، پیغام ثبت نام موفقیت آمیز در مرورگرتان نمایش داده می‌شود. بعد از ثبت نام می‌توانید از خدمات سایت استفاده کنید.

متأسفانه یکی از مشکلاتی که در سایت تهران من دیده می شود این است که پس از ورود به حساب کاربری، در هر صفحه‌ای که باشید با کلیک روی لوگوی سایت (که در همه سایت‌ها نقش میانبر برای رفتن به صفحه اصلی سایت را بازی می‌کند)، از حساب کاربری خارج شده و دوباره صفحه ورود برایتان نمایش داده می‌شود.

علاوه بر این اگر صفحه مرورگر را ببندید و دوباره سایت را باز کنید، به طور خودکار از حسابتان خارج شده و باید مجددا وارد سایت شوید. با توجه به اینکه این مشکلات می‌تواند برای بسیاری از کاربران آزاردهنده باشد امیدواریم تهران من حل آن را در دستور کار خود قرار دهد.

اما صفحه‌ای که بعد از ورود به حساب کاربری به عنوان خانه به شما نمایش داده می‌شود، صفحه «اعتبار حساب شهروندی» است. در این صفحه می‌توانید اطلاعاتی از جمله موجودی نقدی، موجودی اعتبار سالیانه، مبلغ مسدودی و جمع بدهی را مشاهده کنید.

خرید طرح ترافیک

علاوه بر این در قسمت سمت راست صفحه یک منوی کشویی به نام داشبورد من وجود دارد که به عنوان میانبر برای شما عمل می‌کند و در هر لحظه می توانید استفاده از خدمات مختلف سایت را انتخاب کنید.

خرید طرح ترافیک

بعد از توضیح درباره روند ثبت نام به سراغ خدمات و بخش های مختلف سایت می‌رویم و آن‌ها را معرفی خواهیم کرد. از آنجایی که حساب شهروندی مهمترین بخش برای دریافت خدمات سامانه است ابتدا با توضیح کاربرد و عملکرد آن شروع می‌کنیم.

۱-  حساب شهروندی چیست و چه کاربردی دارد؟

حساب شهروندی در واقع حساب بانکی شما در سامانه تهران من است. مبلغی که با آن حسابتان را شارژ می کنید به عنوان اعتبار برای شما در سامانه ثبت شده و هنگام استفاده از خدمات این سرویس، مبلغ مورد نیاز برای آن از حساب شهروندی شما کسر می‌شود.

برای مثال فرض کنید قصد خرید طرح ترافیک را دارید. مبلغی که باید برای خرید طرح پرداخت کنید از حساب شهروندی شما پرداخت می‌شود و اگر اعتبار کافی نداشته باشید باید ابتدا حساب خود را شارژ کرده و سپس اقدام به خرید طرح ترافیک کنید. لیست خدماتی که می‌توانید با شارژ حساب شهروندی دریافت کنید به این شرح است:

  • خدمات طرح ترافیک
  • بلیت مترو
  • پارک حاشیه‌ای
  • بلیت برج میلاد

شارژ حساب شهروندی چگونه انجام می‌شود؟

برای شارژ کافیست از منوی کشویی داشبورد من، روی حساب شهروندی کلیک کرده تا زیرگزینه‌های آن نمایش داده شوند. در این قسمت می توانید کارهای افزایش اعتبار و استرداد وجه را انجام دهید و همچنین فهرست تراکنش‌ها را مشاهده کنید.

خرید طرح ترافیک

روی افزایش اعتبار کلیک کنید و در صفحه‌ای که نمایش داده می‌شود، مبلغ مورد نظر برای شارژ حسابتان را وارد کنید. سپس با انتخاب درگاه بانک وارد صفحه پرداخت بانکی شده و مبلغ را پرداخت کنید.

خرید طرح ترافیک

پس از شارژ حساب شهروندی می توانید از خدمات سامانه که نیاز به پرداخت دارند استفاده کنید. در ادامه به معرفی مختصر هرکدام می پردازیم و نحوه کار با آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

۲- مدیریت خودروها

برای اینکه بتوانید از خدمات شهری مرتبط با خودرو مثل خدمات طرح ترافیک و پارک استفاده کنید باید مشخصات خودروی خود را در سایت تهران من وارد کنید.

در منوی داشبورد من روی گزینه مدیریت خودروها کلیک کنید و پس از ظاهر شدن زیر گزینه‌ها، مورد مد نظرتان را انتخاب کنید. خودروهای تحت پوشش من، فهرست تردد و عوارض خودرو گزینه هایی هستند که این بخش در اختیارتان قرار می‌دهد.

خرید طرح ترافیک

برای اضافه کردن خودرو کافیست شماره پلاک و شماره VIN را وارد کرده و گزینه افزودن را بزنید. در مرحله بعد اطلاعات دیگری مثل مشخصات مالک و شماره شاسی و شماره موتور و تصویر کارت ماشین نیاز است که با وارد کردن آن‌ها ثبت خودروی شما تکمیل خواهد شد.

خرید طرح ترافیک

خرید طرح ترافیک

علاوه بر این در قسمت خدمات خودرو می توانید عوارض پرداخت کرده یا فهرست تردد خودرویتان را مشاهده کنید.

۳- خدمات طرح ترافیک

یکی از مهم‌ترین خدماتی که سامانه تهران من ارائه می‌کند خرید طرح ترافیک است. می‌توانید با توجه به تعرفه سال 98 برای رزرو طرح ترافیک روزانه از طریق این سامانه اقدام کنید.

توجه داشته باشید که در سال 98 نمی‌توانید مثل سال گذشته طرح ترافیک ساعتی تهیه کنید بلکه عوارض تردد ( ورود یا خروج) با توجه به زمان ثبت توسط دوربینها و تخفیفات معین همچون داشتن معاینه فنی برتر و یا شرایط خاص محاسبه می شود. در ساعات اوج ترافیک ( قبل از 10 صبح و بعد از ساعت 16 ) بیشترین تعرفه برای شما لحاظ می‌شود.

جدول تغییرات نرخ طرح ترافیک را نسبت به سال 97 می توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

خرید طرح ترافیک

برای تهیه طرح ترافیک هفتگی می توانید از روز پنجشنبه که سامانه برای رزروِ هفته بعد باز می‌شود، طرح ترافیک شنبه تا چهارشنبه هفته آینده را رزرو کنید. توجه کنید که رزرو به منزله خرید طرح ترافیک است و همان معنی را می‌دهد. این کار را می توانید از بخش خدمات طرح ترافیک در داشبورد من و از طریق گزینه درخواست انتخاب روز، انجام دهید.

خرید طرح ترافیک

نکته کاربردی دیگری هم در مورد این بخش وجود دارد. اگر برای یک روز طرح ترافیک رزرو نکرده باشید و همان روز وارد طرح شوید، پس از ثبت پلاک خودروی شما توسط سامانه‌های ثبت تخلف، مبلغ جریمه از حساب شهروندی شما در سامانه تهران من پرداخت می شود. البته این مسئله در صورتی امکان‌پذیر است که اعتبار حساب شما کافی باشد.

۴- پارک حاشیه‌ای

در تهران من می‌توانید از خدمات پارکومترها و پارک در حاشیه خیابان هم استفاده کنید. گزینه پارک حاشیه ای در داشبورد من امکانی به نام ثبت زمان و محل پارک خودرو در اختیارتان قرار می دهد که با ورود به آن نقشه تهران را مشاهده خواهید کرد.

در این قسمت می توانید شماره محدوده یا سریال پارکومتر را وارد کرده و یا محل پارک مورد نظرتان را روی نقشه شهر انتخاب کنید. در مرحله بعد زمان پارک و خودرو را وارد کرده و با گزینه تائید و پرداخت، درخواست خود را ثبت می‌کنید.

خرید طرح ترافیک

۵- خدمات املاک و شهرسازی

با بخش خدمات املاک و شهرسازی می توانید سرویس‌هایی مثل استعلام آخربن وضعیت پرونده شهرسازی، استعلام طرح تفصیلی و نمایش اطلاعات شهرسازی را دریافت کنید.

خرید طرح ترافیک

۶- سامانه ۱۳۷

با استفاده از گزینه ۱۳۷ در قسمت داشبورد من و گزینه درج درخواست جدید می‌توانید سوالات و مشکلات خود را در سایت تهران من ثبت کنید. برای دریافت راهنمایی تلفنی در خصوص طرح ترافیک هم می توانید با ۱۳۷ تماس گرفته و با شماره داخلی ۵ به اپراتور وصل شوید.

خرید طرح ترافیک

اگر هم در استفاده از سایت به مشکلی برخورده یا در مورد خدمات آن سوالی داشتید می توانید به صفحه پرسش و پاسخ تهران من مراجعه کنید.

۷- خدمات متفرقه (بلیط مترو، بلیت برج میلاد)

خدمات دیگری که در سایت تهران من برای شهروندان در نظر گرفته شده خرید بلیط بازدید از برج میلاد و خرید بلیت تک سفره مترو است.

خرید طرح ترافیک

در نهایت اشاره به این نکته بد نیست که اپلیکیشن اندروید تهران من هم برای دانلود در پلی استور و کافه بازار قرار دارد و می‌توانید از طریق دستگاه های اندرویدی خودتان هم به این سامانه دسترسی داشته باشید. عملکرد، امکانات و استفاده از اپ هم تقریبا مثل وبسایت است. اما متأسفانه تهران من اپ iOS ندارد و کاربران آیفون برای دسترسی به خدمات آن از روی دیوایس هایشان باید به نسخه تحت وب مراجعه کنند.

با این اوصاف اگر مشکلات را نادیده بگیرید، در استفاده از تهران من زیاد به مشکل برنخواهید خورد و می توانید از طریق این سامانه، خدمات مورد نیازتان را دریافت کنید.

مطالب مرتبط

معرفی Swing؛ بازی چالش برانگیز دیگری از کچ اپ

هیچ موبایل گیمری نیست که از انتشار بازی جدید استودیوی کچ اپ خوشحال نشود. برنامه نویسان خوش فکر این استودیوی فرانسوی، همیشه با ساده ترین ایده، جذاب ترین و اعتیادآورترین بازی ها را برای پلتفرم موبایل آفریده اند؛ عناوینی که اکثرشان را می توان فقط به کمک یک انگشت به جلو پیش برد. Swing هم از این قاعده... ادامه مطلب

مایکروسافت اپلیکیشن مدیریت ایمیل Outlook را برای iOS و اندروید عرضه کرد

مایکروسافت چندی پیش اپلیکیشن مدیریت ایمیل Acompli را با قیمتی نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار خریداری کرد؛ اکنون و در حالی که دو ماه از آن ماجرا می گذرد، مهندسان نرم افزار Acompli این برنامه را تبدیل به Outlook برای موبایل کرده اند. در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید. اپلیکیشن جدید از لحاظ ظاهری و امکانات، دقیقا... ادامه مطلب

پنج ترفند مخفی گوگل کروم که باید از آن ها مطلع باشید

بسیاری از تست های سرعت و مقایسه ها نشان می دهد که سریعترین مرورگر پلتفرم اندروید اپلیکیشنی نیست جز کروم. البته این موضوع بدان معنا نیست که این اپلیکیشن نمی تواند بهتر از این باشد. شاید نبود افزونه ها در نسخه ی اندروید کروم دلسردتان کرده باشد، اما باید بگوییم که همیشه فوت و فن های خاصی... ادامه مطلب

دانلود کنید: Real Football 2013 با امکان پرداخت درون برنامه ای از کافه بازار

فوتبال همواره هیجان انگیز و پرطرفدار بوده، چه در زمین واقعی، چه در تلویزیون و چه در بازی های ویدیویی. یکی از بهترین نمونه های شبیه سازی از این ورزش محبوب روی موبایل را استودیوی مشهور گیم لافت طراحی کرده است. Real Football 2013 تمام خواسته های شما از یک بازی فوتبال را برآورده می کند؛ به غیر... ادامه مطلب

تأمین امنیت با اثر انگشت به اپلیکیشن های اندرویدی راه خواهد یافت

حسگرهای اثر انگشت در موبایل های اندرویدی، با پشتیبانی اندروید مارشمالو از آنها اهمیت بیشتری نسبت به گذشته خواهند یافت. تاکنون چند موبایل اندرویدی مجهز به این حسگر در اختیار مشتریان قرار گرفته و به نظر می رسد که به زودی باید منتظر اپلیکیشن هایی باشیم که از این حسگر برای تأمین امنیت کاربر پشتیبانی به عمل می... ادامه مطلب

اپل توسعه دهنده اپلیکیشن پیام رسان امن Signal را استخدام نمود

گفته می شود اپل، توسعه دهنده ی اپلیکیشن پیام رسان رمزگذاری شده «سیگنال» به نام «فردریک جیکوب» را به استخدام خود در آورده است. «سیگنال» همان اپلیکیشنی است که ادوارد اسنودن، فاش کننده اسرار آژانس امنیت ملی آمریکا بارها به تعریف و تمجید از آن پرداخته و در حال حاضر از آن برای پیام رسانی... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x