همه چیز درباره آیفون 13
رکورد سفر به عمیق ترین نقطه اقیانوس شکسته شد

رکورد سفر به عمیق ترین نقطه اقیانوس شکسته شد

یک مرد آمریکایی رکورد عمیق ترین نقطه اقیانوس که بشر تابحال با زیردریایی به آنجا رفته را بهبود بخشیده و با یک خبر ناراحت کننده به سطح برگشته: آن جا زباله پلاستیکی وجود دارد.

«Victor Vescovo» نام مردی است که به عمق ۱۰.۹۲۷ متری دره Challenger Deep واقع در انتهای جنوبی گودال ماریانای اقیانوس آرام سفر کرده است. این اقدام بخشی از هدف او در راستای سفر به عمیق ترین نقاط اقیانوس انجام شده.

این فرد رکورد جیمز کامرون، کارگردان تایتانیک را شکسته

این فرد در سفرهایش که یکی از آنها ۴ ساعت به طول انجامید رکورد کارگردان تایتانیک، «جیمز کامرون» را در این زمینه شکسته است. علاوه بر مشاهده چهار گونه جدید که ممکن است سرنخ های جدیدی در زمینه کشف مبدا شروع حیات روی زمین در دست دانشمندان قرار دهند، او می گوید در عمیق ترین نقطه زمین زباله پلاستیکی و بسته بندی آب نبات مشاهده کرده است.

زیردریایی

وی درباره این سفر گفته:

رفتن به مکان های دست نیافتنی از تمایلات طبیعی بشر است. به نظر من این قسمت شخصیت انسان که ما را مجبور به کنار زدن محدودیت ها می کند واقعا زیباست، زیرا همین انگیزه ها باعث شده اند به این نقطه برسیم.

زیردریایی

سفر او به وسیله یک زیردریایی به نام «Limiting Factor» انجام گرفت و برای تهیه مستندی به نام «The Five Deeps Expedition» کانال دیسکاوری اتفاق افتاد.

هدف این برنامه تهیه نقشه های با کیفیت و پرجزییات از ۵ نقطه عمیق اقیانوس هاست. علاوه بر گودال مارینا، سفرهایی به گودال پرتوریکو و ساندویچ جنوبی در اقیانوس اطلس و گودال جاوا در اقیانوس هند نیز انجام شده اند. علاوه بر این سفری به گودال «Molloy deep» واقع در اقیانوس منجمد شمالی نیز برنامه ریزی شده که تاکنون کشف نشده باقی مانده است.

زیردریایی

Vescovo گفته به یافته های علمی این حرکت و داشتن زیردریایی که قادر به رفتن تا آن عمق است افتخار می کند. طبق تعریف های این سرمایه گذار ۵۳ ساله، هنگامی که به آخر مسیر نزدیک شده بود موتورها را خاموش کرده، به عقب تکیه داده و از منظره و آنچه تیمش به لحاظ فنی محقق کرده بودند لذت می برده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato