خودروهای متصل تا 35 درصد زمان سفرها را کاهش می دهند [تماشا کنید]

شرکت های فعال در زمینه فناوری خودران همگی باور دارند که اتومبیل های مجهز به این فناوری می توانند نقشی بسیار پر رنگ در افزایش ایمنی عبور و مرور ایفا کنند.

اما این امر تنها یکی از مزایای اتومبیل های خودران است، چرا که وسایل نقلیه بدون راننده اثرات مثبت دیگری نیز دارند. تحقیق اخیری که توسط محققین دانشگاه کمبریج انجام شده، حاکی از آن است اتومبیل های خودران زمان سفرها را تا بیش از یک سوم کاهش می دهند.

به منظور تردد ایمن در جاده ها، اتومبیل های خودران به صورت بی سیم به یکدیگر متصل شده و پیوسته داده هایی را با هم رد و بدل خواهند کرد. به لطف این ارتباط و تبادل داده مداوم، خودروها از مکان و تصمیمات همدیگر اطلاع پیدا می کنند.

connected_cars

شرایطی را تصور کنید که در آن یکی از خودروها در لاینی مجبور به توقف شود. در این حالت سایر رانندگان با رسیدن به این خودرو متوقف شده و اندکی بعد ترافیکی سنگین شکل می گیرد.

حال تصور کنید در چنین شرایطی خودروهای متصل به هم از طریق تبادل داده از چند کیلومتر جلوتر متوجه حضور یک خودروی ساکن یا ترافیک سنگین در مسیر شوند. مسلما در این حالت زمان لازم برای اتخاذ تصمیم های بیشتر وجود داشته و تغییر مسیر ممکن خواهد بود.

همانگونه که در ویدیوی ضمیمه شده می توانید مشاهده فرمایید، محققین کمبریج از طریق 16 خودروی بدون راننده مینیاتوری، شرایط فوق را شبیه سازی کرده اند. این خودروها داخل یک مسیر دو بانده و در دو حالت متصل بهم و غیر متصل مورد آزمایش قرار می گیرند. در حالت سوم هم یک اتومبیل که دارای راننده ای نامنظم است، به مسیر افزوده می شود.

خودروهای متصل

در آزمایشی که خودروها در آن متصل به هم نیستند، هر کدام از آنها شبیه رانندگان تصمیم گرفته و منتظر باز شدن مسیر در لاین دیگر می مانند تا با تغییر لاین از خودروی ساکن عبور کنند.

اما در حالت متصل قضیه کاملا متفاوت می شود، چرا که تمامی اتومبیل ها به صورت خودکار و هماهنگ سرعت خود را کم می کنند تا آنهایی که نزدیک خودروی متوقف شده هستند، بدون نیاز به ایست کامل از کنار آن عبور کنند. محاسبات محققین نشان می دهد که در این حالت جریان ترافیک 35 درصد بهبود می یابد.

نتایج تحقیق کمبریج اواخر هفته جاری در کنفرانس بین المللی اتوماسیون و رباتیک مونترال کانادا ارایه خواهد شد. دست اندرکاران این تحقیق در نظر دارند در آینده شرایط و سناریوهای پیچیده تری را آزمایش کنند.

مطالب مرتبط

مرسدس بنز نسبت به آینده سوخت‌ بازیافتی و سنتتیک بدبین است

برخی از خودروسازان بزرگی مثل مکلارن، فولکس واگن و آئودی معتقد هستند سوخت‌ بازیافتی (ترجمه غیر مستقیم از لغت سنتتیک) در آینده می‌تواند جایگزین سوخت‌های فسیلی شده و مرحله گذر از موتورهای درون‌سوز به پیشرانه‌های تمام الکتریکی را تسهیل کند. از بین شرکت‌های یاد شده، آئودی با جدیت بیشتری در این حوزه مشغول تحقیق بوده... ادامه مطلب

جنرال موتورز با اولتراکروز به جنگ اتوپایلوت تسلا می رود

یکی از ویژگی‌های محصولات تسلا که آنها را از دیگر خودروها متمایز می‌کند، سیستم اتوپایلوت است. حتما می‌دانید این سیستم با تکیه بر سخت‌افزار و نرم‌افزار پیشرفته، می‌تواند در برخی شرایط معین هدایت خودرو را بر عهده بگیرد.اما به غیر از اتوپایلوت، سیستم دیگری به نام سوپر کروز وجود دارد که قابلیت‌های آن اخیرا بسیار... ادامه مطلب

معرفی باتری یک میلیون مایلی جنرال موتورز؛ تیر خلاص برای خودروهای بنزینی

عمر و میزان شارژدهی باتری فاکتورهایی هستند که در رابطه با لوازم الکترونیکی مورد توجه قرار می‌گیرند. با توجه به گسترش استفاده از پیشرانه‌های تمام الکتریکی در وسایل نقلیه، این دو فاکتور وارد حوزه خودرو نیز شده و خریداران مدل‌های برقی بسیار به آن اهمیت می‌دهند.این امر اصلا هم بی‌دلیل نیست، زیرا از یک سو... ادامه مطلب

فراری: فن‌آوری باتری موجود جوابگو ساخت یک سوپرخودرو برقی نیست

انریکو گالیرا مدیر ارشد بخش تجاری شرکت فراری اعلام کرده است که اسب سرخ مارانللو تا پیش از سال 2025 به سراغ ساخت یک سوپرخودرو برقی نخواهد رفت و دلیل اصلی آن ناکافی بودن فن‌آوری فعلی موجود در باتری‌های رایج امروزی است.او در مصاحبه‌ای با مجله اتوکار انگلستان عنوان کرده است:ما به‌طور قطع معتقدیم که... ادامه مطلب

چرا خودرو شما به آن اندازه که نشریات می‌گویند، سریع نیست؟

زمانی بود که رسیدن از سرعت 0 به 100 کیلومتر بر ساعت مهم‌ترین ملاکی بود که به آن توجه می‌کردیم. دیگر اعداد همچون قدرت، گشتاور، وزن، ضریب دنده و... در درجه اهمیت بعدی قرار داشتند. مسئله مهمی که در این رابطه وجود داشت این بود که در شرایط عادی عددی بدست می‌آمد که با عدد مطرح... ادامه مطلب

با پینینفارینا اتونومیا آشنا شوید، یک شبیه‌ساز رانندگی پیشرفته برای دانشمندان و مشتریان

استودیوی طراحی پینینفارینا (Pininfarina) در حال آزمایش پروژه‌ای جدید است که از دل آن یک سرویس پیشرفته برای مشتریان بیرون خواهد آمد. این سرویس با نام اوتونومیا (AutonoMIA) شناخته شده و به مشتریان اجازه خواهد داد درک بهتری از طراحی‌ها و تجربه کاربری داشته باشند.هسته اصلی سرویس اتونومیا را در حقیقت یک دستگاه شبیه‌ساز تشکیل... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟