سریع ترین قطار مگلو چین با سرعت 600 کیلومتر بر ساعت معرفی شد

سریع ترین قطار مگلو چین با سرعت 600 کیلومتر بر ساعت معرفی شد

بزرگترین شرکت سازنده قطار در چین از یک نمونه آزمایشی قطار مگلو رونمایی کرد که می‌تواند تا سرعت ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. این قطار که توسط شرکت دولتی CRRC ساخته شده، به مرحله تست رسیده و قرار است تا سال ۲۰۲۱ برای استفاده آماده شود.

این قطار می‌تواند با ماکزیمم سرعت ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت، مسافران را از پکن تا شانگهای تنها ظرف سه ساعت و نیم جابه جا کند در حالی که همین سفر با هواپیما ۴ و نیم ساعت طول می‌کشد.

قطار جدید شرکت CRRC که از طراحی مگلو بهره می‌برد با استفاده از نیروی مغناطیسی روی ریل به حرکت در آمده و همین طراحی به آن اجازه می‌دهد که بر خلاف قطارهایی که با چرخ روی ریل حرکت می‌کنند، به چنین سرعتی دست پیدا کند. البته چین در حال حاضر هم سریعترین سرویس عملیاتی مگلو عملیاتی دنیا با ماکزیمم سرعت ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت را در اختیار دارد.

قطار مگلو

شرکت CRRC اولین بار این قطار مگلو را در سال ۲۰۱۵ معرفی کرده بود. پروژه عملیاتی که در جولای سال ۲۰۱۶ شروع شد، با همکاری قوی‌ترین مهندسان لوکوموتیو از ۳۰ شرکت، مرکز تحقیقاتی و دانشگاه پیگیری می‌شود.

البته این قطار اولین مدلی نیست که می‌تواد به چنین سرعت‌هایی دست پیدا کند. در همان سال ۲۰۱۵ ژاپنی‌ها توانسته بودند با یک مدل از قطار مگلو رکورد سرعت حمل و نقل ریلی را با ۶۰۳ کیلومتر بر ساعت به نام خود ثبت کنند. در حال حاضر هم این کشور روی ساخت یک ریل مگلو که شهرهای توکیو و ناگویا را به هم متصل می‌کند کار می‌کند. چنین ریلی امکان رسیدن به سرعت ۵۰۵ کیلومتر بر ساعت را فراهم می‌کند و قرار است در سال ۲۰۲۷ بهره‌برداری شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato