بازگشت اپل به بازار نمایشگرهای حرفه‌ای با یک محصول جدید

بازگشت اپل به بازار نمایشگرهای حرفه‌ای با یک محصول جدید

اپل در رویداد WWDC امسال قصد دارد در کنار نسل جدید مک‌بوک پرو، یک نمایشگر حرفه‌ای جدید هم معرفی کند. تا به اینجا برخی از مشخصات این محصول توسط رسانه‌ها مورد بررسی قرار گرفته‌ که نشان دهنده عزم راسخ اپل برای بازگشت به بازار نمایشگرهای حرفه‌ای است.

این نمایشگر برای اولین بار دو سال پیش توسط «فیل شیلر» معرفی شد. فعلا این نمایشگر فقط به نام J290 شناخته می‌شود و قرار است یک پنل با پشتیبانی از فضای رنگی DCI-P3 باشد که از فرمت HDR، تنظیمات روشنایی خودکار، مد شبانه و تکنولوژی True Tone نیز پشتیبانی می‌کند. تکنولوژی True Tone نقاط سفید تصویر را طوری تنظیم می‌کند که با رنگ نور محیط هماهنگ باشد.

نمایشگر حرفه‌ای اپل قابلیت مجتمع پذیری با سیستم عامل‌های اپل را هم خواهد داشت. کاربران Mac می‌توانند تنظیمات نمایشگر را به دلخواه خود تغییر داده و به عنوان یک پوسته ذخیره کنند. کاربر این امکان را خواهد داشت که بین این پوسته‌ها یه راحتی سوییچ کند و یا آن‌ها را به یک دستگاه دیگر انتقال داده و استفاده کند.

نمایشگر جدید اپل

این پوسته‌ها مشخصات مختلفی از نمایشگر را شامل می‌شوند، مثل بیشنیه و کمینه روشنایی، فضای رنگی، روشنایی خودکار، نقطه سفید، مد شبانه و... پوسته‌ها به صورت میانبر در نوار منو هم قابل مشاهده خواهند بود.

هنوز جزئیات ابعاد این نمایشگر مشخص نشده است. پیشتر «مینگ-چی کو» یکی از کارشناسان حوزه محصولات اپل گفته بود که نمایشگر جدید اپل یک پنل ۳۱.۶ اینچی خواهد داشت. «جف بنیامین» از نویسندگان ۹to5mac نیز با دلایلی تحلیل کرده که این محصول یک نمایشگر فوق عریض ۵K با رزولوشن ۲۸۸۰*۶۲۴۰ خواهد بود.

در واقع محصول جدید بازگشت اپل به حوزه نمایشگرهای حرفه‌ای را نوید می‌دهد. این شرکت از سال ۲۰۱۶ فروش نمایشگرهای تاندربولت خود را متوقف کرده و به استفاده از محصول شرکت‌های دیگر روی آورده بود. البته این موضوع به مذاق خیلی از کاربران حرفه‌ای محصولات اپل چندان خوش نیامده بود چرا که آن‌ها حساب ویژه‌‌ای روی قابلیت مجتمع‌سازی یکپارچه سایر سخت‌افزارها با این نمایشگرها باز می‌کردند.

رویداد WWDC اپل از روز ۱۳ خرداد شروع شده و تا ۱۷ ام خرداد ادامه دارد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato