اثرگذاری نظرات مشتریان در طراحی خودرو تا چه حد است؟

مسلما اگر ایده پردازان و نابغه هایی چون استیو جابز و هنری فورد نبودند، جهان سمت و سوی دیگری به خود می گرفت. جابز فقید به عنوان یکی از مغزهای متفکر دنیای تکنولوژی عقاید و ایده های نوینی داشت و بسیاری جایگاه کنونی اپل را مدیون تصمیمات او تلقی می کنند. وی در یکی از اظهار نظرهای جالب خود گفته بود "مردم نمی دانند به دنبال چه چیزی هستند، مگر آنکه شما آن را به آنها نشان دهید."

حال یک سوال مهم پیش می آید و آن اینکه آیا تفکری مشابه در صنعت خودرو نیز رایج است؟ به عنوان نمونه آیا طراحی خودرو حاصل عملکرد مستقل طراحان آن است یا سلایق و نظرات مردم را نیز حین خلق یک مدل جدید لحاظ می شود؟

به تازگی نشریه دیجیتال ترندز در بازدیدی که از مرکز فنی جنرال موتورز داشته، مصاحبه جالبی را با اعضای تیم طراحی بیوک انجام داده و سعی کرده میزان تاثیرگذاری علایق و سلیقه های مشتریان در شکل گیری خودروها را کشف کند. آنچه می خوانید برداشتی از این بازدید و مصاحبه بوده و به نوعی پاسخ سوال مطرح شده را در لابلای خود دارد.

حرکت در بین خطوط

باب بونیفیس (Bob Boniface) مدیر بخش طراحی بیوک عقیده دارد آنها خودرو را در خلا خلق نمی کنند. به گفته وی در کلینیک های بیوک، اجزایی وجود دارند که مشتریان به آنها نمره می دهند. درباره موضوعات کیفی هم در اتاق های فکر تصمیم گیری می شود. آقای بونیفیس افزوده در هر حال از مردم نظرسنجی می شود.

car-designing

اگر فردی بگوید که خودرویی یا اجزایی مورد پسند وی نیست، مهندسین بیوک به دنبال واکاوی دلایل می روند. شاید این شخص سنت گرا بوده و آن چیزی را که شبیه تجربیات خود و موارد قبلی بداند، بپسندد. به طور کلی هر پاسخی که وی بدهد، به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و در فرایندهای طراحی خودرو به کار گرفته می شود.

آقای بونیفیس در ادامه صحبت های خود گفته

یکی از کارهایی که ما انجام نمی دهیم این است که از مردم نمی پرسیم آنها چگونه طراحی خودرو را انجام می دهند. اگر ما ویدیویی از یک اتومبیل را برای آنها پخش کنیم، احتمالا خواهند گفت من آن را دوست ندارم، باید جلوپنجره کمی بالاتر برود. بنابراین باید پذیرفت که مشتری جلوپنجره را در جایگاهی مرتفع تر می خواهد.

ما هرگز کاری شبیه این را انجام نمی دهیم، زیرا نظرات مردم به عنوان پیشنهاد در نظر گرفته شده و به مثابه یک قطب نما پنداشته نمی شوند. ما به سمتی نمی رویم که آنها تمایل دارند. نظرات آنها فقط یک بخش از داده های لازم هستند.

2018-Buick-Enclave-Avenir-parked

ایجاد تعادل بین مشتریان کنونی و آتی

تسلا به نوعی کار راحتی در پیش داشت. این برند دارای تاریخچه ای نبود که به آن احترام بگذارد، به همین دلیل ایلان ماسک و طراحان تسلا با یک کاغذ سفید کار طراحی خودرو های خود را شروع کردند.

در مقابل برندهای قدیمی و تثبیت شده، پایگاهی گسترده از مشتریان دارند. بخش اعظمی از این مشتریان به دنبال پیوستگی بوده و باعث شکل گیری انتظاراتی می شوند. در کنار این موضوع، شرکت ها باید همواره بتوانند افراد جدیدی را به جمع پایگاه خود اضافه کنند.

Mercedes_300SL_Gullwing_and_SLS_AMG

آقای بونیفیس در این باره گفته

ما نمی خواهیم زبان طراحیمان به شکلی باشد که طیف کمتری از مردم را هدف بگیرد. در اصل وضعیت کاملا برعکس است، ما می خواهیم تقاضا برای محصولاتمان را گسترش دهیم، اگر در این مسیر چند طرفدار سنتی را از دست دادیم، باید بتوانیم با جذب قشر جوان ریزش ها را جبران کنیم. افراد حاضر در این قشر هستند که در واقع می توانند در مراحل باقیمانده زندگیشان به همراه ما حرکت کنند. با این شیوه یک برند به پیشرفت خود ادامه می دهد.

در حال حاضر صنعت خودرو در دوره تغییرات سریع به سر می برد و برندهایی همانند بیوک که قدمتی طولانی دارند، باید با امیدواری به حفظ هویت خود در ذهن مشتریان، با تغییرات سازگار و همراه شوند.

1970 Buick GSX Bumblebee Classic Muscle Car

مدیر بخش طراحی بیوک، جهانِ اتومبیل های خودران، برقی، پیل سوختی و مواردی از این دست را متعلق به خریداران جوان دانسته و افزوده این ها افرادی هستند که باید به سمت این برند جذب شوند.

احترام به گذشته همزمان با نگریستن به آینده

هر خودروسازی دوست دارد عناصر طراحی خاصی را که باعث متمایز شدن محصولاتش از ساخته های دیگر کمپانی ها می شود، حفظ کند. برای مثال با مشاهده هفت شکاف عمودی بزرگ روی جلوپنجره یک شاسی بلند به راحتی از راه دور متوجه می شوید که با محصولی از جیپ روبرو هستید. وضعیت درباره تولیدات ب ام و نیز به همین شکل است و جلوپنجره کلیوی شکل آن علی رغم تغییر در ابعاد، ماهیت و اصالت خود را حفظ کرده است.

طراحی خودرو

راب کامرون (Rob Cameron) مدیر بخش طراحی خارجی شرکت بیوک در این رابطه گفته:

ما المان های سنتی را که در طول زمان سبک و سیاق بیوک را شکل داده اند، رها نمی کنیم. ما قصد تفسیر مجدد داریم، مثل خلق مدلی که فکر می کنیم جدید و الهام بخش است، اما بر اساس اصولی که برند ما را در دهه های سی، چهل و پنجاه میلادی بنا نهاده، متولد می شود.

ما به گذشته می نگریم و از آن الهام می گیریم. اصولی که در نوع خود بدون تاریخ مصرف محسوب می شوند، باعث الهام بخشی مجدد می شوند.

buick roadmaster 1950s

به نظر می رسد فارغ از تمام محدودیت های مربوط به بازار و قدمت برند، همیشه راه های زیادی برای تصور آینده و آفرینش آنچه که می تواند قواعد موجود را بر هم بزند، وجود دارد.

آقای کامرون بحث طراحی خودرو را همانند اکتشاف آینده دانسته و افزوده به دلیل پویا بودن بازار خودرو، باید به شیوه هایی غیر منتظره مشتریان را به سمت خود ترغیب نمود، کاری که هنری فورد و استیو جابز ثابت کردند در آن بسیار مهارت داشتند.

 

مطالب مرتبط

اخراج 5000 نفر از کارکنان ب‌ام‌و در پی شیوع کرونا

کمپانی ب‌ام‌و هفته گذشته با رونمایی از فیس‌لیفت سری 5 و 6 گرن توریسمو و همچنین معرفی مدلی جدید از کراس‌اوور X2 خبرساز شد. پس از گذشت تنها چند روز حالا این خودروساز آلمانی با رسانه‌ای کردن احتمال اخراج 5000 نفر از کارکنان خود دوباره به صدر اخبار بازگشته است.باواریایی‌ها اثرات منفی ویروس کرونا بر... ادامه مطلب

سازمان استاندارد؛ ایمنی فعال و افزوده شدن سیستم خودران در دستورکار خودروسازان ایرانی

همانطور که احتمالا می دانید در چند ماه اخیر خبرهای زیادی در رابطه با قوانین جدید و سخت گیرانه سازمان استاندارد پیرامون صنعت خودروسازی منتشر شده است. سازمان استاندارد بر رعایت ضوابط مشخص‌ شده و استانداردهای 85‌ گانه در بازه زمانی خود تاکید دارد اما می‌ دانیم محدودیت ‌هایی که برای خودروسازان ایجاد شده، به... ادامه مطلب

کمپانی فنی مهندس ZF آلمان 15 هزار نفر از کارکنان خود را اخراج می کند

شرکت بزرگ فن‌آور محور و قطعه ساز آلمانی ZF خبر از اخراج 15 هزار نفر از کارکنان خود در یک برنامه 5 ساله داده است.براساس مصاحبه مدیرعامل این شرکت، ولف-هنینگ شایدر با خبرگزاری رویترز ZF به‌علت ضررهای سنگین مالی در سال 2020 مجبور است ۱۵ هزار نفر از کارکنان خود را در یک برنامه ۵... ادامه مطلب

جریمه های سنگین در انتظار متقلبان قرعه کشی خودرو؛ عاقبت ثبت اطلاعات غلط

ماجرای قرعه کشی خودرو در حال تبدیل شدن به برگی تازه در تراژدی‌نامه صنعت خودرو کشورمان است و می‌تواند از زوایای مختلف تاریخ ساز تلقی شود. پس از حذف شدن شروط پرداخت 50 درصدی در پیش ثبت نام قرعه‌کشی خرید خودرو، شرایطی به وجود آمد که صنعت خودروسازی کشور عملا تبدیل به بزرگترین مسابقه بخت... ادامه مطلب

افزایش مجدد قیمت تایر؛ ارز دولتی برای واردات لاستیک حذف شد

براساس گفته فعالان بازار تایر، حدود 10 ماه است که واردکنندگان ارز دولتی مخصوص واردات لاستیک را دریافت نکرده‌اند و اکنون دست کم 150 هزار حلقه  تایر سنگین مدت‌هاست در گمرکات مانده و در معرض تخریب است و چون ارز 4200 تومانی در اختیار واردکننده نیست، نمی‌توان آنها را دریافت کرد.در همین حال، مدیر کل... ادامه مطلب

اخبار جهان خودرو؛ از معرفی ب‌ام‌و سری 5 2021 تا وضعیت بحرانی نیسان

صنعت خودرو به دلیل شرایط خاصی که روی کره خاکی پدید آمده، با چالش‌های بزرگی روبرو شده و با سرعتی بسیار کمتر از قبل به مسیر پیشرفت خود ادامه می‌دهد. در حالی که برخی از شرکت‌ها در روزهای اخیر اقدام به معرفی محصولات جدید کرده‌اند، برخی دیگر هم با درخواست کمک از دولتمردان یا اخراج... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟