نشان تجاری سیستم‌عامل اختصاصی هواوی مشخص شد

نشان تجاری سیستم‌عامل اختصاصی هواوی مشخص شد

دردسرهایی که ایالات متحده برای هواوی درست کرده ظاهراً تمامی ندارد. غول فناوری چینی هم در تلاش است تا بیش از پیش از شرکت های آن سوی دنیا مستقل شود. در حالی که پیش از این خبرهایی از توسعه سیستم عامل اختصاصی هواوی به گوش می رسید، مدارکی دال بر درخواست ثبت نام یک سیستم عامل به نام «HongMeng» به اداره مالکیت معنوی ملی چین ارائه شده است.

بنا بر آنچه در وبسایت این اداره آمده درخواست، اولین بار در ۲۴ آگوست ۲۰۱۸ (۲ شهریور ۹۷) ارائه شده و علامت تجاری هونگ منگ تا ۱۳ مه سال ۲۰۲۹ (اردیبهشت ۱۴۰۸) معتبر خواهد بود.

هونگ منگ

پیش از این هم «یو چنگدونگ»، مدیر بخش فروش مصرف کنندگان هواوی اعلام کرده بود که سیستم عامل جدید هواوی در پاییز سال جاری عرضه می شود. به گفته او هونگ منگ او اس برای دستگاه های متعددی از جمله گوشی هوشمند، کامپیوتر، تبلت، تلویزیون، خودرو و پوشیدنی های هوشمند کاربرد خواهد داشت. علاوه بر این با اپ های اندروید و نیز وب اپلیکیشن ها کار خواهد کرد. البته باید اشاره کرد که برخی گزارش ها از احتمال به تعویق افتادن انتشار عمومی سیستم عامل اختصاصی هواوی تا بهار سال آینده گفته بودند.

در روزهای اخیر گوگل، کوالکام و اینتل خبر از قطع داد و ستد با هواوی داده بودند. علاوه بر این سازمان مرجع استانداردهای کارت حافظه یعنی SDA، این شرکت را از فهرست اعضای خود حذف کرده بود. اتحادیه وای فای هم عضویت هواوی را به تعلیق در آورده بود. با این حال برخی شرکت های دیگر از جمله TSMC روی خوش به چینی ها نشان داده و از ادامه همکاری گفته بودند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato