انحصار پایان یافت؛ تایید عرضه Gears 5 در استیم

انحصار پایان یافت؛ تایید عرضه Gears 5 در استیم

مایکروسافت روز شلوغی را گذراند. این شرکت آمریکایی نخست اعلام کرد سرویس Xbox Game Pass به زودی در دسترس کاربران پلتفرم پی سی قرار می‌گیرد. رودموندی‌ها همچنین از عرضه عناوین مختلف خود از جمله بازی Gears 5 از طریق فروشگاه استیم خبر دادند.

با توجه به بیانیه منتشر شده، مایکروسافت قصد دارد تا عناوین فرست پارتی و ثرد پارتی خود را در دسترس تعداد بیشتری از علاقه مندان قرار دهد. در همین راستا، عرضه نسخه پی سی بازی‌های آینده‌ تنها به ویندوز استور محدود نشده و شاهد انتشار این عناوین روی فروشگاه‌های مختلف خواهیم بود. این روند قرار است با استیم شروع شده و در آینده شاهد پشتیبانی مایکروسافت از دیگر فروشگاه‌ها خواهیم بود.

در ضمن، بازی Gears 5 و نسخه دفینیتیو Age of Empires II ، Age of Empires I و Age of Empires III همزمان از طریق فروشگاه‌های مایکروسافت و استیم منتشر خواهد شد.

بازی Gears 5

فیل اسپنسر، مدیر بخش ایکس باکس، درباره این اتفاق نوشت: «می‌دانیم که کاربران به استیم برای خرید نسخه پی سی بازی‌ها اعتماد دارند و بازخوردهای آنان درباره تمایل به داشتن حق انتخاب را نیز شنیدیم. همچنین از وجود دیگر فروشگاه‌ها برای پلتفرم پی سی خبر داشته و مشغول تلاش هستیم تا در آینده بتوانید محصولات استودیوهای ایکس باکس را در فروشگاه‌های بیشتری پیدا کنید.»

اسپنسر در ادامه‌ صحبت‌های خود تاکید کرد جدا از عناوین نام برده شده، ۲۰ بازی دیگر که پیش از این از طریق ویندوز استور عرضه شده بودند به استیم خواهند آمد. متاسفانه اشاره‌ای به نام این بازی‌ها نشده است. مایکروسافت چند وقتی است که بازی‌های انحصاری خود را برای پلتفرم پی سی نیز توسعه می‌دهد اما تنها راه دسترسی به آن‌ها ویندوز استور است.

این موضوع چندان به مذاق کاربران پلتفرم پی سی خوش نیامد و بسیاری از آن‌ها خواستار عرضه نسخه پی سی روی دیگر فروشگاه‌ها شدند. اگرچه اتخاذ چنین سیاستی به سود کاربران است اما باید دید آیا مایکروسافت به این سیاست پایبند خواهد بود یا خیر. زیرا با عرضه نسخه پی سی روی دیگر فروشگاه‌ها از جمله استیم، بدون شک تمایل گیمرها به استفاده از ویندوز استور کاهش خواهد یافت.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato