ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واقعیت افزوده حیوانات
تکنولوژی

گوگل نسخه واقعیت افزوده حیوانات را در برنامه جستجویش قرار داد

اگر در گوگل به دنبال برخی حیوانات مشخص بگردید، ممکن است با نسخه واقعیت افزوده شان مواجه شوید. غول جستجوی اینترنتی به نتایج جستجویش کارتی اضافه کرده که نسخه واقعیت افزوده حیوانات را به دنیای ...

پویا حامدی
نوشته شده توسط پویا حامدی | ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۰

اگر در گوگل به دنبال برخی حیوانات مشخص بگردید، ممکن است با نسخه واقعیت افزوده شان مواجه شوید. غول جستجوی اینترنتی به نتایج جستجویش کارتی اضافه کرده که نسخه واقعیت افزوده حیوانات را به دنیای واقعی میاورد، البته به شرطی که تلفنتان از این قابلیت بهره مند باشد.

واقعیت افزوده حیوانات در گوگل

به گفته وبسایت 9to5Google، نسخه واقعیت افزوده حیوانات بز آلپاین، خرس، قلابچه ماهی، پنگوئن های امپراطور، جوجه تیغی اروپایی، شیر، ببر، پاندا، اختاپوس و چندین حیوان دیگر فعال شده است. در نتایج بررسی ما در دیجیاتو مشخص شد این امکان برای سگ ها و گربه ها و چند حیوان دیگر هم در دسترس است اما به نظر می رسد این امکان هنوز به طور کامل برای کاربران ایرانی فعال نشده است. بعد از جستجوی هر یک از این حیوانات در برنامه گوگل با کارتی مواجه می شوید که می گوید: با یک حیوان به سایز واقعی از نزدیک روبرو شوید.

هر حیوان دارای جلوه های بصری و صوتی مخصوص خودش است

این کارت گزینه دیگری به نام "در محیط خودتان تماشا کنید" هم دارد که با لمس آن نسخه واقعیت افزوده حیوانات را در فضایی که در آن هستید نمایش می دهد. علاوه بر این امکان تغییر اندازه، چرخاندن و تکان دادن حیوانات هم وجود دارد و هر کدام هم با جلوه های تصویری و صوتی مخصوص به خودشان ظاهر می شوند: ببر غرش می کند، پاندا بامبو می خورد، سگ پارس می کند، گربه خودش را تمیز می کند و غیره.

برای استفاده از این قابلیت باید به برنامه جستجوی گوگل دسترسی به امکاناتی مانند دوربین و حافظه داده شود، اما بعد از اینکه یک بار این مراحل را طی کردید می توانید مدتی با این حیوانات سرگرم شوید. این قابلیت یکی از امکاناتی است که اویل همین ماه در کنفرانس I/O گوگل وعده اش داده شده بود. گفته شده گوگل با ناسا، سامسونگ و ولوو هم همکاری می کند تا در آینده اجسام بیشتری به این قابلیت مجهز شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی