چین مجوز راه اندازی شبکه 5G را در خاک خود صادر کرد

چین مجوز راه اندازی شبکه 5G را در خاک خود صادر کرد

دولت چین امروز رسماً مجوز استفاده از فناوری ۵G را به سه شرکت مخابراتی خود اعطا کرد تا سرزمین اژدهای سرخ به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای دنیا، از این تکنولوژی بهره مند شود.

خبر مربوطه در حالی توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین منتشر شده که کمپانی هواوی (به عنوان شرکتی که در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۳۰ درصد از کل درآمدهای مربوط به زیرساخت های مخابراتی را از آن خود کرد) با چالش های جدی در غرب مواجه بوده و تحت تحریم ایالات متحده قرار دارد.

هواوی در سال ۲۰۱۸ یک سوم بازار زیرساخت‌های مخابراتی را در اختیار داشت

مجوزهای مورد اشاره ماه ها زودتر از موعد پیش بینی شده (اواخر سال ۲۰۱۹) صادر شده اند که این موضوع نشان دهنده عزم راسخ پکن برای باقی ماندن در رقابت جهانی فناوری ۵G و تجاری سازی آن است. پیش از این کشورهای انگلستان، استرالیا، کره جنوبی و ایالات متحده به صورت محدود شبکه های ۵G را به بهره برداری رسانده بودند. البته اندازه بازار چین باعث می شود مجموع عملکرد کشورهای دیگر ناچیز به نظر رسیده و مزیت اولین بودن را برای آنها از بین ببرد.

بر اساس گزارش رسمی وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، سه شرکت China Telecom ،China Unicom و China Mobile به همراه شبکه تلویزیونی China Broadcasting Network مجوز استفاده از نسل جدید شبکه های مخابراتی را دریافت کرده اند.

فناوری 5G

در این بین سایر بازیگران حوزه از جمله تولیدکنندگان تجهیزات شبکه، چیپ سازها، تولیدکنندگان گوشی و توسعه دهندگان اپلیکیشن نیز تمرکز بیشتری روی ۵G کرده و به عنوان مثال شرکت های سامسونگ، اوپو، شیائومی و هواوی از گسترش محصولات مبتنی بر ۵G خود خبر داده اند.

گفتنی است فناوری ۵G با امکان ارائه سرعت ۱۰۰ برابری نسبت به نسل قبل شبکه های مخابراتی، نقش بافت ارتباط دهنده میان تکنولوژی های نوینی همچون اینترنت اشیا، شهرهای هوشمند و اتومبیل های خودران را بازی خواهد کرد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato