ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سازمان نصر با دعوت به پرهیز از تصمیمات شتاب‌زده، در حمایت از اسنپ بیانیه صادر کرد

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با انتشار بیانیه‌ای، با اظهار تاسف از حوادث اخیر پیرامون ماجرای اخیر اسنپ که برای اسنپ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین استارت‌آپ‌های کشور پیش آمد، اعلام کرده که بقا و رشد اکوسیستم ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۰:۴۰

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با انتشار بیانیه‌ای، با اظهار تاسف از حوادث اخیر پیرامون ماجرای اخیر اسنپ که برای اسنپ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین استارت‌آپ‌های کشور پیش آمد، اعلام کرده که بقا و رشد اکوسیستم استارت‌آپی کشور، به ویژه در شرایط حساس کنونی، منجر به تقویت اقتصاد و اشتغال جوانان شده و نیازمند حضور و همراهی همه ذی‌نفعان اعم از تولیدکنندگان، بهره‌برداران و کلیه مراجع قانون‌گذاری و اجرایی این حوزه است. در نتیجه این سازمان از همه مخصوصاً مردم و اصحاب رسانه دعوت کرده است تا از تصمیم‌ها و اظهارنظرهای شتاب‌زده پرهیز کنند.

سازمان نصر در بیانیه‌اش به ۴ مورد اشاره می‌کند. مورد اول مربوط به الزام کسب‌وکارها به رعایت قوانین جاری کشور است:

«قاعدتاً کلیه فعالان اقتصادی در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات خود را ملزم به رعایت قوانین جاری کشور دانسته و تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می‌دهند؛ هرچند ممکن است در این راستا ناخواسته با مشکلاتی نیز روبرو شوند. البته تعداد این موارد با توجه به گسترش حوزه فعالیت فناوری اطلاعات و ارتباطات قابل توجه نبوده و با همراهی و عزم ذی‌نفعان مختلف همین موارد نیز می‌تواند کاهش یابد.»

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در مورد دوم به نوپا بودن اکوسیستم استارت‌آپی در کشور و سبک جدیدی که وارد زندگی مردم کرده اشاره می‌کند که می‌تواند باعث بروز چالش‌هایی شود:

«اکوسیستم استارت‏اپی در کشور به دلایل مختلف از جمله نوپا بودن آن، سرعت رشد فناوری، سرعت توسعه خدمات و همه گیر شدن خدمات آن در عرصه عمومی، سبک جدیدی در عرضه کالا و خدمات را بنا نهاده اند. این سبک جدید خود باعث بروز چالش‌هایی در جامعه و عرصه عمومی می‌شود که اغلب آنها از قبل یا قابل شناسایی نبوده و یا به سختی قابل پیش‌بینی هستند. به همین دلیل واکنش‌ها و عکس‌العمل‌های پیرامون این موضوع نیز به دقت نظر بیشتری نیاز داشته و توجه به ملاحظات خاص این حوزه را نیز می‌طلبد.»

مورد سوم این بیانیه نیاز به رگولاتوری چابک را یک مسئله مهم می‌داند و می‌گوید:

«رشد استفاده از فناوری‌های نوین در عرصه عمومی، از یک طرف نیازمند اصلاح قوانین و به روز شدن آن‏ها متناسب با شرایط روز جامعه بوده و از طرف دیگر نیازمند یک رگولاتوری منظم و دقیق و چابک برای تطبیق رشد و توسعه این فناوری‌ها در جامعه است. رگولاتوری مناسب و کارآمد صنفی در این حوزه باعث می‌شود که جامعه از سردرگمی در واکنش به پدیده‌های نوظهور خلاصی یافته و حقوق همه ذی‌نفعان این حوزه به درستی تبیین و رعایت شود.»

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در چهارمین مورد نیز با اشاره به لزوم توجه به حریم خصوصی می‌نویسد: «حوادث اخیر بار دیگر لزوم توجه به حریم خصوصی و قوانین خاص آن را در جامعه آشکار کرد و نشان داد هرگونه تاخیر در شفاف و روشن شدن حریم خصوصی در جامعه و تبعات ناشی از آن می‌تواند باعث مسائل و مشکلات بسیار حادتری برای مردم شود.»

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ضمن حمایت از کسب‌ ‏وکارهای این حوزه، از مردم، اصحاب رسانه و کلیه دست‌اندرکاران دعوت کرده است که ضمن خویشتن‌‏داری، از هر گونه تصمیمات و اظهارنظرهای شتاب‌زده و تعمیم آن به فضای عمومی که کسب ‏وکارهای موجود را با مخاطره مواجه می ‏کند، پرهیز کنند: «چرا که تبعات آن ممکن است باعث مشکلات فراوانی برای جوانان این مرز و بوم شود که در این اکوسیستم مشغول فعالیت هستند و خسارات جبران ناپذیری را بر کسب و کارها تحمیل کند.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (20 مورد)
 • Sam Paeez
  Sam Paeez | ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

  بعد از اون حرکت آتش به اختیار راننده استفاده‌ی از اسنپ‌رو به حداقل رسوندم ولی حالا با دیدن حمایت این‌ها!!! به شعور و شخصیتم برخورد و پاکش کردم

  • Ali۰۱.
   Ali۰۱. | ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

   جهنم

 • Ali۰۱.
  Ali۰۱. | ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

  بیچاره اسنپ !

 • naser gh
  naser gh | ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

  مردک عوضی گفته اتش به اختیار عمل کردم تو گوه خوردی همه اسنپ رو تحریم و پاکش کنیم

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی