ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

باتری لیتیومی
تکنولوژی

نوکیا باتری‌های جدیدی را برای دستگاه‌های عصر 5G طراحی کرد

با اینکه دستیابی به ابداعات و ابتکارات نوین در دنیای باتری‌ها کار چندان راحتی نیست اما نوکیا امیدوار است تا با طرح جدیدش تحولی در دنیای باتری به وجود بیاورد. آزمایشگاه بل نوکیا (Nokia Bell ...

زینب عابدی راد
نوشته شده توسط زینب عابدی راد | ۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۰

با اینکه دستیابی به ابداعات و ابتکارات نوین در دنیای باتری‌ها کار چندان راحتی نیست اما نوکیا امیدوار است تا با طرح جدیدش تحولی در دنیای باتری به وجود بیاورد. آزمایشگاه بل نوکیا (Nokia Bell Lab) با همکاری محققان مرکز امبر دانشگاه دوبلین، یک باتری لیتیومی با استفاده از نانولوله کربن طراحی کردند که قرار است طول عمر 2.5 برابری نسبت به بهترین نمونه‌های بازار داشته باشد.

این باتری‌های جدید به منظور استفاده در دستگاه‌های پر مصرف 5G و دستگاه‌هایی مثل پهپادها، IoT و خودروهای الکتریکی متصل طراحی شده‌اند. با این حال می‌توان استفاده‌های بیشتری برای این محصول هم متصور بود.

باتری لیتیومی

با توجه به سابقه آزمایشگاه بل نوکیا در طراحی باتری‌های موبایل slim cell، می‌توان ادعاهای این شرکت در مورد طرح جدید را معتبر دانست. بر اساس مقاله‌ای که از این طرح در مجله Nature Energy منتشر شده، محققان آزمایشگاه بل و مرکز امبر یک الکترود نازک جدید با نانولوله کربن در کنار بدنه لیتومی ساخته‌اند که اجازه انتقال انرژی با نرخ بیشینه بازدهی از لحاظ تئوری را فراهم می‌کند. بنابراین باتری‌ها سریع شارژ شده و بیشترین استفاده را از انرژی مصرفی فراهم می‌کنند.

«پاول کینگ» از نوکیا در مورد این طرح گفته:

با ذخیره انرژی بیشتر در یک محیط کوچکتر، این باتری جدید تاثیر مهمی بر 5G و دنیای شبکه خوهد داشت. با ترکیب دانش صنعتی و سخت‌افزاری آزمایشگاه بل نوکیا و تخصص مرکز امبر در حوزه مواد، توانستیم از پس یک مساله بسیار سخت در حوزه‌های مختلف بر بیاییم.

نوکیا همچنین گفته که یک پتنت برای تکنولوژی جدید درنظر گرفته شده است. از آنجایی که نامعلوم بودن زمان تجاری سازی طرح‌های جدید در حوزه صنعت باتری موضوع شایعی است، مشخص نیست که در چه زمانی شاهد استفاده از تکنولوژی جدید باتری لیتیومی نوکیا در بازار خواهیم بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی