واکنش طراح ارشد ب ام و نسبت به انتقاد ها از جلوپنجره بزرگ سری 7

واکنش طراح ارشد ب ام و نسبت به انتقاد ها از جلوپنجره بزرگ سری 7

دی ماه گذشته بود که ب ام و از فیس لیفت سدان پرچمدار خود یعنی سری 7 رونمایی کرد. بی تردید اصلی ترین شاخصه نسخه فیس لیفت، جلوپنجره بسیار بزرگ آن بود که از همان روزهای نخستین باعث بروز انتقادات شدیدی شد.

ب ام و سری 7 قبل از فیس لیفت
ب ام و سری 7 بعد از فیس لیفت

اگر چه در طول این مدت باواریایی ها سعی کرده اند با انتشار ویدیو و پرداختن به جزئیات، از شدت انتقادات بکاهند، اما این اقدامات ظاهرا کافی نبوده و هنوز هم بحث زشت بودن یا نبودن فیس لیفت سری 7 و جلوپنجره های بزرگ محصولات ب ام و نقل محافل خودرویی است.

به تازگی آدریان ون هویدونک مدیر طراحی ب ام و نیز دست به کار شده و تلاش کرده از دست پرورده دپارتمان خود دفاع کند. این طراح 55 ساله مدعی است وی انتقادات را قبل از معرفی نسخه فیس لیفت پیش بینی کرده بود، اما تصمیم گرفته به برنامه ها و اهداف داخلی شرکت وفادار باقی بماند.

A portrait of Adrian van Hooydonk

آقای ون هویدونک در این باره گفته دستورالعمل دریافتی دپارتمان طراحی این بوده که مردم تفاوت بین سری 7 و سری 5 را به وضوح دیده و متوجه آن شوند. او اضافه کرده سری 7 قبل از فیس لیفت شباهت زیادی به نسل پیشین داشت.

سر طراح ب ام و افزوده:

«درک می کنم که سری 7 شاید مردم را شوکه کند. من متوجه انتقادات هستم و فکر می کنم که اجتناب ناپذیر است. هدف من خلق چیزی است که همه دوستش داشته باشند، اما این همیشه ممکن نیست.»

آقای ون هویدونک انتقادها از فیس لیفت سری 7 را بیشتر به سلایق متفاوت در نقاط مختلف جهان نسبت داده؛ به اعتقاد وی اروپایی ها علاقه کمتری به خودنمایی و فخر فروشی دارند، به همین جهت بخش اعظمی از انتقادات مربوط به این قاره است. برخلاف اروپایی ها، چینی ها که دوست دارند بیشتر در چشم باشند، به تمجید از فیس لیفت سری 7 پرداخته اند.

گفتنی است سری 7 کنونی نسل ششم محسوب شده و از سال 2015 روی خط تولید قرار دارد. این نسل آخرین مدلی است که می توان با موتور لیتری V12 سفارش داد، زیرا قوانین سختگیرانه زیست محیطی سبب شده ب ام و آن را کنار بگذارد. موتور مذکور 6.6 لیتر حجم داشته و 592 اسب بخار قدرت تولید می کند.

در صورت تاکید بیشتر بر آلایندگی کمتر خودروها این احتمال وجود دارد که موتور V8 باواریایی ها نیز به سرنوشتی مشابه دچار شود. برخی شایعات حکایت از آن دارند نسل بعدی ب ام و سری 7 با موتور 6 سیلندر خطی و یک موتور برقی کمکی به فروش خواهد رسید.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.