اخراج مدیر IT یک شهر آمریکایی پس از پرداخت باج نیم میلیون دلاری به هکرها

مقامات شهر «لیک سیتی» ایالت فلوریدا پس از پرداخت باج نیم میلیون دلاری به هکرها، مدیر فناوری اطلاعات این شهر را از کار برکنار کردند.

هکرها مدتی قبل در یک حمله سایبری خطوط تلفن، سرورها و شبکه های ایمیل لیک سیتی را از دسترس خارج کرده و خواستار دریافت باج 500 هزار دلاری شده بودند. در نهایت زمانی که تلاش ها برای بازگردانی سیستم ها با شکست مواجه شد مقامات این شهر طی توافقی با اداره بیمه با پرداخت 42 بیت کوین به هکرها موافقت کردند. مبلغ 10 هزار دلار نیز از دارایی های مالیات دهندگان شهر پرداخت شد.

با این حال «برایان هاکینز»، مدیر فناوری اطلاعات لیک سیتی در ایالت فلوریدا به دلیل ناتوانی در دفع حمله سایبری و خسارت 500 هزار دلاری ناشی از آن از کار خود برکنار شد. «جو هلفنبرگ» از مقامات ارشد این شهر در مصاحبه ای با تلویزیون محلی از جزییات این تصمیم صحبت کرده و آنرا نتیجه تصمیم مقامات شهر عنوان کرد.

به گفته شهردار لیک سیتی این تصمیم در جهت اصلاح دپارتمان فنی شهر گرفته شده تا دیگر چنین اتفاقاتی رخ ندهند. مسئولین شهر اعلام کرده اند که عملیات بازگردانی اطلاعات شروع شده و کامپیوترهای دولتی تا دو هفته آینده کار خود را از سر خواهند گرفت.

حمله هکرها

شهردار لیک سیتی: هرگز در خواب هم نمی‌دیدم چنین اتفاقی برای شهر کم جمعیت ما رخ دهد.

طبق گفته مسئولین شهر پرداخت باج به هکرها بهترین تصمیم برای بازگرداندن اطلاعات بوده است، زیرا اوایل امسال شهر بالتیمور مورد حمله ای مشابه قرار گرفت اما مسئولین آن از پرداخت باج خواسته شده توسط هکرها امتناع کردند. این کار باعث شد تا هکرها اطلاعات حساس دولتی را در توییتر منتشر کنند.

تخمین زده می شود حمله به شهر بالتیمور چیزی نزدیک به 18 میلیون دلار خسارت به بار آورده باشد. این در حالی است که هزینه درخواست شده توسط هکرها بسیار کمتر از این میزان بود.

لیک سیتی دومین شهر در ایالت فلوریداست که در هفته های اخیر هزینه حمله هکری را می پردازد. پیش از این شهر ریویرا 600 هزار دلار به هکرها باج داده بود.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟