ایرفرانس جایگزینی کارت پرواز با سیستم تشخیص چهره را آزمایش می‌کند

ایرفرانس جایگزینی کارت پرواز با سیستم تشخیص چهره را آزمایش می‌کند

شرکت هولدینگ فرانسوی-هلندی ایر فرانس-کی ال ام قصد دارد فناوری تشخیص چهره را جایگزین کارت پروازهای ایر فرانس کند.

قرار است در آینده استفاده از این تکنولوژی به طور آزمایشی در فرودگاه های بین المللی جان اف کندی نیویورک و جورج بوش هیوستون آغاز شود. انتظار می رود در فاز آزمایش روزانه بیش از ۲۲۰۰ مسافر از این فناوری استفاده کنند.

قطعاً با راه اندازی این سیستم بسیاری از مسافران از اجبار برای اسکن شدن چهره ناراضی خواهند بود و نگرانی هایی از بابت حفظ حریم شخصی خواهند داشت. اما از سوی دیگر از نظر ایر فرانس-کی ال ام این تکنولوژی یک قدم رو به جلو محسوب می شود و تجربه سفری با استرس کمتر و ایمن تر را برای مشتریانش فراهم می کند. البته باید اشاره کرد که همین حالا هم این شرکت از روش های بیومتریک دیگر برای کارت های پرواز در شهرهای دیگر ایالات متحده از جمله آتلانتا، لس آنجلس، دالاس، سان فرانسیسکو، سیاتل و دیترویت بهره می برد.

تشخیص چهره به جای کارت پرواز

در صورتی که این تکنولوژی با موفقیت آزمایش شود ایر فرانس-کی ال ام انتظار دارد تا سال ۲۰۲۰، در تمام ترمینال های این شرکت در فرودگاه های ایالات متحده روش های بیومتریک را جایگزین کارت پرواز خود کند. علاوه بر این گفته شده که هدف این پروژه در سال جاری میلادی پیاده سازی ۹۳ درصدی این تکنولوژی است.

ایرفرانس تنها شرکتی نیست که در پی جایگزین کردن کارت پرواز با روش های بیومتریک است. جت بلو از سال ۲۰۱۷ به سوی استفاده از این فناوری رفته و بریتیش ایرویز هم در حال آزمایش آن است. شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا هم از فناوری تشخیص چهره در استرالیا بهره می برد. شرکت دلتا استفاده از اثر انگشت مسافران را آزمایش می کند و فرودگاه بین المللی دبی هم روش اسکن چهره و عنبیه مسافران حین عبور از یک تونل را در پیش گرفته است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato