اعتراض کوئنیگزگ به نحوه حراج سوپر اسپرت های یک دیکتاتور آفریقایی

اعتراض کوئنیگزگ به نحوه حراج سوپر اسپرت های یک دیکتاتور آفریقایی

حراجی معروف Bonhams قصد دارد در سپتامبر پیش رو (شهریور ماه) مجموعه ای 13 میلیون دلاری از انواع سوپر اتومبیل ها را به فروش برساند. این مجموعه در اصل متعلق به اوبیانگ مانگو (Obiang Mangue) فرزند یکی از دیکتاتورهای آفریقا بوده و مدل های معروفی چون فراری لافراری، استون مارتین One 77، مکلارن P1، لامبورگینی وننو رودستر، بوگاتی ویرون، کوئنیگزگ One:1 و 20 مدل دیگر را در خود دارد.

کوئنیگزگ

گفته می شود این مجموعه به خاطر پولشویی و سوء استفاده مالک از جایگاه اجتماعی توسط پلیس ژنو توقیف شده است. اما نکته جالب اینکه حراجی Bonhams برای هر یک از سوپر اتومبیل ها قیمت پایه ای در حدود 1 میلیون دلار و برای One:1 رقمی بین 1.8 الی 2.4 میلیون دلار پیش بینی کرده که این مساله به نوعی سبب دلخوری کوئنیگزگ شده است!

این شرکت سوئدی با انتشار بیانیه ای در وبلاگ خود به خاطر رقم تخمینی پایین به انتقاد از Bonhams پرداخته، زیرا معتقد است سوپر اتومبیل One:1 که فقط شش دستگاه از آن ساخته شده، ارزشی بسیار فراتر دارد. در بیانیه منتشر شده کوئنیگزگ آمده:

دست اندرکاران Bonhams در شرف حراج مدل بسیار کمیاب کوئنیگزگ One:1 هستند. بنا به دلایلی که برای ما نامعلوم است، آنها برای این ابر خودرو قیمتی پایین تر از بازار در نظر گرفته و علی رغم ارایه مدارک و شواهد لازم، تمایلی ندارند که رقم پایه را تصحیح کنند. عجیب تر آنکه آنها حاضر نیستند استدلال های خود را در رابطه با نحوه قیمت گذاری این خودرو در اختیار ما بگذارند. حراجی Bonhams کار خود را به درستی انجام نداده و مطابق با شهرت و آوازه اش رفتار نمی کند.

شایان ذکر است شرکت کوئنیگزگ سعی کرده سوپر اتومبیل One:1 را پیش از به حراج گذاشته شدن خریداری کند، اما حراجی Bonhams از فروش آن به سوئدی ها خودداری نموده است. به گفته پلیس ژنو عواید حاصل از فروش این خودرو و دیگر سوپر اتومبیل های حاضر در کلکسیون صرف اجرای برنامه های اجتماعی برای شهروندان گینه استوایی خواهد شد.

1b8cd9bc-equatorial-guinea-hypercar-auction-3-768x512

نگاهی به رقم های پیشنهادی برای سایر سوپر اتومبیل ها نشان می دهد که حق به نوعی با کوئنیگزگ بوده و مقامات Bonhams بدون رزرو ارقامی پایین تر از انتظار در نظر گرفته اند. به عنوان مثال این حراجی قیمت بوگاتی ویرون را بین 720 الی 920 هزار دلار تخمین زده است؛ برای لامبورگینی وننو نیز که تنها 14 دستگاه از آن روی کره خاکی وجود دارد (5 نسخه کوپه و 9 نسخه رودستر)، قیمتی بین 5.3 الی 6.3 میلیون دلار پیش بینی شده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato