اولین رویداد پارس فاندینگ برای اتصال استارت‌آپ‌ها به سرمایه‌گذاران سنتی برگزار شد

اولین برنامه جذب سرمایه پارس فاندینگ با حضور ۱۰ استارتاپ منتخب برگزار شد. «شایان شلیله»، عضو هیات مدیره پارس فاندینگ تاکید کرد که جامعه هدف سرمایه‌گذاران آنها خانواده‌ها و بخش‌های سنتی خردی هستند که حجم سرمایه‌ بالایی دارند و می‌توانند وارد اکوسیستم استارت آپی شوند.

در مراسم تامین مالی جمعی پارس فاندینگ که با حضور چند تن از مدیران استارت آپی و سرمایه گذاران برگزار شد، هشت تیم استارت‌آپی ارائه‌های خود را داشتند و برای جذب سرمایه اعلام آمادگی کردند. استارت‌آپ های الوپارک، لیمو، بیدزیلا، دنگی پال، کادوچی، آنالیزا، فندق و آنابیز استارت آپ‌هایی بودند که در این رویداد دلایل نیاز به سرمایه‌گذاری خود را مطرح کردند.

گروه نوآوری مالی پارس فاندینگ

شایان شلیله، عضو هیات مدیره پارس فاندینگ به دیجیاتو می‌گوید که این آخرین رویداد گروه نوآوری مالی پارس فاندینگ نخواهد بود. او با اشاره به شعار سرمایه ایرانی، استارت آپ ایرانی و کار ایرانی به دیجیاتو می‌گوید که آنها قصد دارند نقشی کلیدی را در اکوسیستم استارت‌آپی ایفا کرده و اتصالی بین بازاریان سنتی خرد و استارت‌آپ‌ها باشند: «اصل اتفاق در این رویداد رخ نمی‌دهد. وقتی پلتفرم برای سرمایه‌گذاران باز شد، آنها می‌توانند میزان سرمایه‌های خود را اعلام کنند و این پروسه یک ماه به طول خواهد انجامید.»

شلیله درباره جامعه هدفی که پارس فاندینگ دنبال می‌کند به دیجیاتو می‌گوید: «یک بخش زیادی از سرمایه‌ها در اختیار قشر سنتی و حتی خانواده‌ها است. خیلی از خانواده‌ها و افراد بازاری سنتی هستند که حجم میزان سرمایه مناسبی دارند و با این اکوسیستم آشنایی ندارند، ما بیشتر تمرکزمان روی این بخش از جامعه است تا با وارد کردن و تزریق سرمایه آنها به اکوسیستم استارت آپی، آینده خوبی را رقم بزنیم.»

شلیله باور دارد که این قشر باید قانع شوند که چطور به صورت امن سرمایه‌گذاری کنند و نگرانی‌هایشان از بین برود، او همین موضوع را اصل هدف رویدادهای پارس فاندینگ می‌داند: «آنها باید بدانند که می‌توانند در این بخش سرمایه‌گذاری کنند و به سوددهی هم برسند.»

گروه نوآوری مالی پارس فاندینگ

آنطور که به نظر می‌رسد پارس فاندینگ قصد دارد در آینده و زمانی که قوانین رگولاتوری کرادفاندینگ‌ها بیشتر و دقیق‌تر توسط بورس تدوین شد، همکاری بیشتر با این سازمان داشته باشد. دیدگاه عضو هیات مدیره پارس فاندینگدرباره ورود بورس به حوزه استارت آپ‌ها نیز دیدگاه مثبتی است و آن را مساله‌ای کمکی برای اکوسیستم می‌داند: «اگر می‌خواهیم کرادفاندینگ زیر نظر بورس باشد، بزرگترین مساله‌مان مساله اعتماد می‌شود. بورس می‌خواهد زیرساخت‌ها را درست کند و کاری کند که اوراق مشارکت وارد این اکوسیستم بشود و قوانین نانوشته فعلی سر و سامان بگیرد.»

شلیله با اشاره به سرعت پایین بورس تاکید می‌کند که بازار سرمایه نیازمند حضور بورس است و نباید این موضوع را یک دخالت دولتی و مضر برای اکوسیستم دانست.

در این مراسم تامین مالی جمعی نزدیک به صد و بیست سرمایه‌گذار سنتی و آنلاین حضور داشتند و از طرف هشت تیم حاضر مبالغ مختلفی برای سرمایه‌گذاری اعلام شد که سرجمع نزدیک به ۶ میلیارد تومان می‌شد. در پایان این رویداد پلتفرم پارس فاندینگ برای سرمایه‌گذاران باز شد و باید دید که آیا تمامی این سرمایه‌های مورد نیاز جمع آوری خواهد شد.

گروه نوآوری مالی پارس فاندینگ

گفتنیست هسته اولیه پارس ­فاندینگ از اواخر سال ۹۶ تشکیل شده و در اوایل سال ۱۳۹۷ رسما به عنوان یک شرکت فعال در حوزه تامین مالی جمعی آغاز به کار کرده است.

مطالب مرتبط

دیجی کالا، کافه بازار، تپسی، فیلیمو و شیپور در تابستان وارد بورس می‌شوند

«فرهاد دژپسند» وزیر اقتصاد و دارایی در جلسه‌ای با حضور مدیران پنج شرکت بزرگ اینترنتی ایران شامل دیجی کالا، کافه بازار، تپسی، فیلیمو و شیپور از همکاری برای عرضه سهام این شرکت‌ها به بورس خبر داد. به گفته وزیر اقتصاد، در مرحله نخست سهام اولین شرکت بزرگ اینترنتی ایران در هفته اول مردادماه سال جاری عرضه... ادامه مطلب

یک کارشناس بازار سرمایه: شرکت‌های فناوری آینده بورس ایران را در دست می‌گیرند

ورود استارتاپ‌ها به بورس جزو اخبار مهم این روزهای اکوسیستم استارتاپی ایران است و به نظر می‌رسد که تا پایان تابستان حداقل یکی دو مورد از این شرکت‌ها توسط تابلوهای فرابورس وارد بازار سرمایه شوند. با این وجود به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاری روی استارتاپ‌ها جنس متفاوتی از سایر شرکت‌های حاضر در بورس مانند شرکت‌های... ادامه مطلب

این آنتن برای استارتاپ‌ها زنده نیست: آنچه درباره تعامل صداوسیما و استارتاپ‌‌ها نمی‌دانید

با شیوع ویروس کرونا و بحرانی که در کشور پیش آمد، برخی استارتاپ‌ها توانستند به مردم در این شرایط کمک کنند و خدمات خودشان را بهتر و کاربردی‌تر به آنها ارائه کنند اما سنگ اندازی در برابر این کسب‌وکارهای نوپا در این شرایط هم ادامه داشت و این بار آن طرف ماجرا سازمان بزرگی به... ادامه مطلب

سرویس کسب درآمد از آپارات متحول می‌شود: چرخش تمرکز به سوی تولیدکنندگان محتوا

آپارات اعلام می‌کند که نحوه درآمدزایی تولیدکنندگان ویدیو را متحول ‌می‌کند. از زمان تاسیس تاکنون، این جدی‌ترین تلاش از سوی بزرگ‌ترین پلتفرم اشتراک ویدیو در ایران است تا تولیدکنندگان ویدیو را با خود همراه کند. با شرایط جدید آپارات، بین ۵۰ تا ۷۰ درصد از سود حاصل از نمایش تبلیغات، به تولیدکننده آن ویدیو خواهد... ادامه مطلب

مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر چگونه استارتاپ‌ها را پذیرش می‌کند؟

کار کردن روی ایده‌های استارتاپی همواره یکی از چالش‌برانگیز‌ترین کارهاست. حالا تصور کنید ایده شما در حوزه بهداشت و سلامت، آموزش، محیط زیست و آب و انرژی است. همان طور که می‌دانید جذب سرمایه برای این ایده‌ها کار چندان ساده‌ای نیست و احتمالا چند راه بیشتر پیش رو ندارید: یا اینکه بخشی از سهامتان را... ادامه مطلب

حرکت اول در استارتاپ «همراه مکانیک» سرمایه‌گذاری کرد

شنیده می‌شود که «همراه اول»، توسط واحد سرمایه­ گذاری خطرپذیر خود موسوم به «حرکت اول»، در استارتاپ «همراه مکانیک» سرمایه‌گذاری قابل توجهی انجام داده است. همراه مکانیک استارتاپی است که از سال ۱۳۹۲ کارشناسی خودرو را به شکل منظم و ساختار یافته به کاربران ارائه می‌دهد.به گزارش دیجیاتو، مذاکره‌ی میان همراه مکانیک و حرکت اول... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟