شایعه عرضه گوشی با دوربین 108 مگاپیکسلی و زوم اپتیکال 10x در آینده نزدیک

شایعه عرضه گوشی با دوربین 108 مگاپیکسلی و زوم اپتیکال 10x در آینده نزدیک

طبق شایعات منتشر شده احتمالاً سال آینده یک گوشی با سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی و با زوم ۱۰x اپتیکال خواهیم دید. هنوز معلوم نشده کدام یک از سازندگان تلفن هوشمند این محصول را می سازد.

کاربر Ice Universe که سابقه ای طولانی در افشا کردن اطلاعات مؤثق از سازندگان دارد، شایعه تولید این گوشی را منتشر کرده است. او در توییت خود تصویری از یک گوشی که شباهت زیادی به گلکسی نوت ۱۰ دارد را هم قرار داده.

سنسور 108 مگاپیکسلی
آیا سامسونگ در حال ساخت گوشی با سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی است؟

در همین رابطه مؤسسه اعتباری «Credit Suisse» هم گزارش جالبی را مارس ۲۰۱۹ (اسفند) منتشر کرده بود که خبر از عرضه گوشی با سنسور ۶۵ مگاپیکسلی در نیمسال دوم ۲۰۱۹ و گوشی دیگری با سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی در سال ۲۰۲۰ می داد. شایعه عرضه گوشی ۶۵ مگاپیکسلی تقریباً درست از آب در آمد.

می گوییم تقریباً چون سامسونگ اردیبهشت گذشته از تولید سنسور ۶۴ مگاپیکسلی برای محصولاتش خبر داد و به فاصله کوتاهی بعد از آن Realme از تولید یک گوشی هوشمند با سنسور ۶۴ مگاپیکسلی سامسونگ پرده برداشت. یکی از مدیران ارشد کوالکام هم پیش بینی کرده بود سال ۲۰۱۹ گوشی ها به سنسورهای ۶۴ و ۱۰۰ مگاپیکسلی مجهز خواهند شد.

سنسور ۶۴ مگاپیکسلی ساخت سامسونگ

کدام یک از سازندگان تلفن همراه دست به تولید محصول با این سنسور دیوانه وار خواهند زد؟ هنوز پاسخ قاطعی برای این سؤال یافت نشده ولی می توان حدس هایی زد. سنسور ۶۴ مگاپیکسلی که چند خط بالاتر از آن نام بردیم ساخت سامسونگ است.

سامسونگ خبر از عرضه تلفن همراه با بزرگنمایی اپتیکال ۵x داده بود. بنابراین گمان می رود سامسونگ در حال ساخت یک تلفن هوشمند با این سنسور باشد. البته ظاهراً سونی هم قصد دارد در آینده نزدیک از سنسور ۶۴ مگاپیکسلی خود رونمایی کند.

هنوز هیچ کدام از سازندگان به طور رسمی کار روی تولید سنسورهای ۱۰۰ مگاپیکسلی یا بیشتر را اعلام نکرده اند. همچنین هنوز خبری از پریسکوپ با بزرگنمایی ۱۰x نشده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato