رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور: ۲۵ درصد فضای الکامپ را استارت‌آپ‌ها تشکیل می‌دهند

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نشست خبری این سازمان در الکامپ اعلام کرد که بخش الکام استارز ۲۵ درصد سطح این نمایشگاه را تشکیل می‌دهد و از مهم‌ترین و پربازدیدترین بخش‌های الکامپ است اما قرار نیست که یک بخش جدا باشد چرا که توجیه اقتصادی برای برگزارکنندگان مراسم ندارد. او همچنین اذعان داشت که الکامپ هنوز به استانداردهای یک نمایشگاه بین‌المللی نرسیده ولی تلاش خود را دارند تا به این هدف دست پیدا کنند.

«محمدباقر اثنی عشری» در نشست خبری الکامپ با اشاره به اینکه این سازمان بزرگترین تشکل خصوصی کشور است و بیش از هفده هزار عضو داد، تاکید کرد که در این شرایط اقتصادی نابسامان، نمایشگاه الکامپ امسال بزرگتر از پارسال برگزار شده است:

«علی‌رغم افزایش هزینه‌ها نسبت به سال گذشته و دو تا سه برابری شدن هزینه‌ها، سازمان نضر هزینه های مشارکت را افزایش نداده و هزینه‌ها تقریبا همان تعرفه سال گذشته است.»

او با اعلام اینکه نزدیک به ۲۵ درصد الکامپ را استارت آپ‌ها تشکیل می‌دهند، تاکید کرد که این بخش از بخش‌های پربازدید است. او در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است بخش الکام استارز روزی از الکامپ مجزا شود به دیجیاتو می‌گوید:

«با وجود اینکه این بخش از بخش‌های پربازدید است اما امکان جداسازی آن وجود ندارد. بخش الکام استارز از بخش‌های زیان‌ده نمایشگاه برای ما است و هزینه‌های برگزاری و برپایی سالن آنها از هزینه شرکت‌های بزرگ تامین می‌شود. جدا از بخش‌های هزینه همچنین باید تاکید کنم که استارت آپ‌ها و شرکت‌های بزرگ ICT در کنار هم یک زیست بوم موفق را تشکیل می‌دهند و هر دو اهرم و مکمل یکدیگر هستند. ما دوست داریم از توان‌های شرکت‌های بزرگ برای توسعه شرکت‌های کوچک استفاده کنیم و این کار با جداسازی محقق نخواهد شد.»

«رسول سراییان» دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز نسبت به این پرسش دیجیاتو اینگونه واکنش نشان داد: «ما تا کی باید دیجی کالا یا اسنپ را استارت آپ بدانیم؟ این شرکت‌ها و بسیاری از شرکت‌های دیگر که زمانی استارت آپ‌هایی بودند و یک استند داشتند حالا غرله‌هایی بزرگ دارند. این یک نشانه خوب است و به ما ثابت می‌کند که استارت آپ‌های کوچک در طول این سالها به یک مجموعه بزرگ تبدیل شده‌اند. این یک زنجیره است و زنجیره در کنار یکدیگر درست می‌شود، نباید این اکوسیستم را جزیره جزیره کنیم چرا که راه به جایی نخواهد برد.»

اثنی عشری همچنین در پاسخ به این پرسش دیجیاتو مبنی بر اینکه نمایشگاه الکامپ که پسوند بین‌المللی را در کنار اسم خود به همراه دارد، تا چه حد واقعا بین‌المللی است نیز گفت:

«حقیقت این است که با استانداردهای یک نمایشگاه بین‌المللی فاصله داریم و این به خاطر تحریم‌ها و مشکلات دیگری است که گریبانگیر آن هستیم. با این وجود در نمایشگاه امسال چند وزرای ارتباطات سایر کشورهای منطقه به عنوان مهمان حضور داشتند و چند مهمان بین‌المللی دیگر را نیز خواهیم داشت. نگاه ما بیشتر نگاه صادراتی است و دوست داریم در الکامپ بازدیدکنندگان خارجی و صادرات محصول داشته باشیم که در نمایشگاه امسال کم کم به این نتایج خواهیم رسید.»

او با اشاره به این موضوع که بعد از سال ۱۳۶۰ دیگر هیچ کمپانی بزرگ آی‌تی در کشور نبود، تاکید کرد که این مساله قبل و بعد از برجام وجود داشته و مشکلی بوده که همیشه گریبانگیر کشور بوده: «صنعت ICT ما در همه بخش‌ها به جز سخت‌افزار توسط خود ایرانیان توسعه پیدا کرده است.»

نمایشگاه الکامپ امسال از ۲۷ الی ۳۱ تیرماه در محل دائمی نمایشگا‌ه بین‌المللی برگزار خواهد شد و بازدیدکنندگان می‌توانند با کد elecomp2019 از تخفیف ۴۰ درصدی برای مسیر رفت و برگشت خود با سرویس حمل و نقل هوشمند اسنپ استفاده نمایند.

مطالب مرتبط

دبیر اجرایی الکامپ: امکان برگزاری رویداد آنلاین در کنار نمایشگاه فیزیکی وجود دارد

دبیر اجرایی الکامپ خبر می‌دهد که امکان برگزاری آنلاین رویداد الکامپ در کنار برگزاری آن به صورت فیزیکی وجود دارد ولی اینکه این رویداد به طور کلی آنلاین برگزار شود، مساله‌ای نیست که شرکت‌ها با آن چندان موافق باشند.«رضا حیدری» در پاسخ به این سوال دیجیاتو که آیا اساسا بهتر نبود الکامپ امسال به طور کلی به... ادامه مطلب

نمایشگاه الکامپ امسال ۲۸ تا ۳۱ شهریور ماه برگزار خواهد شد

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در اطلاعیه‌ای تاریخ جدید نمایشگاه الکامپ امسال را ۲۸ تا ۳۱ شهریور ماه اعلام کرد و درباره ابعاد و نحوه برگزاری این رویداد نیز جزییاتی را منتشر ساخت.رویداد الکامپ که برگزاری آن در پی ملاحظات بهداشتی برای فاصله‌گذاری اجتماعی به تاخیر افتاده، در هماهنگی با شرکت سهامی نمایشگاه‌ها به انتهای... ادامه مطلب

ممنوعیت واردات تجهیزات زیرساختی فاوا لغو شد

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که مشکل واردات تجهیزات زیرساختی فاوا برطرف شده و حالا هیچ تغییر رویه‌ای در واردات و ثبت سفارش کالای صنعت IT ایجاد نشده است. سازمان نصر تهران نیز با تایید این موضوع خبر از رفع موانع پیش آمده داده است.در روزهای گذشته تامین کنندگان سخت‌افزار... ادامه مطلب

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای: برخی از کالاهای ممنوعه وارداتی هیچ نمونه داخلی ندارند

پنج‌شنبه هفته گذشته بود که رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نامه‌ای انتقادی و جنجالی به وزارت صمت، اعلام کرد که ثبت سفارش برخی از محصولات فناوری مانند پردازنده و سرور به دلیلی که «موجود بودن نمونه تولید داخلی» ذکر شده، امکان پذیر نبوده است. اکنون «علی آذرکار»، دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در گفتگو با... ادامه مطلب

بحران کرونا و چالش کسب‌وکارهای فناوری؛ سازمان نصر پیشنهادهایش را به دولت داد

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در نامه‌ای به معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهادهای اعضای این سازمان در سراسر کشور را برای کمک به کسب و کارهای آسیب دیده از بحران کرونا و کاهش تاثیرات اقتصادی ناشی از این بحران ارائه کرد. در این نامه از انتظارات شرکت‌های فناوری... ادامه مطلب

کرونا پیش ثبت نام نمایشگاه الکامپ را به تعویق انداخت

اسفند ماه سال پیش بود که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) از شروع پیش ثبت نام الکامپ 99 از اردیبهشت 99 خبر داد. حالا این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرده به علت شیوع کرونا، پیش ثبت نام این نمایشگاه تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.سازمان نصر در اطلاعیه شماره 3 خود برای بیست و... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟