چگونه در نرم افزار اکسل چک لیست بسازیم؟

ساخت چک لیست در اکسل به انجام ساده بسیاری از کارها کمک می‌کند. به عنوان مثال، می‌توانید چک لیستی از فهرست کارهای روزمره‌تان بسازید و هر چک باکس را به یکی از سلول‌های کاربرگ فایل اکسل خود متصل کنید.

به غیر از این چک لیست برای ساخت نمودارهای پویا و ایجاد داشبورد هم کاربردهای خاص خودش را دارد. برای آنکه نحوه ساخت چک لیست در اکسل را یاد بگیرید، از شما دعوت می‌کنیم که با یکی دیگر از مقالات آموزش اکسل دیجیاتو همراه باشید.

آوردن تب Developer به نوار ابزار اکسل

مرحله اول کار ساخت چک لیست در اکسل این است که تب Developer را در نرم‌افزار فعال کنید. تب دولوپر حاوی تنظیماتی است که از طریق آن‌ها می‌توان در اکسل به ساخت چک لیست اقدام کرد.

برای ظاهر کردن تب دولوپر در نرم‌افزار لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

  • روی یکی از تب‌های موجود راست کلیک کرده و گزینه Customize the Ribbon را انتخاب کنید. این کار دیالوگ باکس Excel Options را باز می‌کند.

ساخت چک لیست در اکسل

  • در منوی Excel Options، به تنظیمات شخصی‌سازی نوار ابزار دسترسی پیدا می‌کنید. سمت راست، در بخش Main Tabs، تیک گزینه Developer را بزنید.

ساخت چک لیست در اکسل

  • با کلیک روی گزینه اوکی، حالا تب Developer به جمع تب‌های نرم‌افزار اکسل می‌پیوندد.

ساخت چک لیست در اکسل

نحوه ساخت چک لیست در اکسل

برای ساخت چک لیست در اکسل مراحل زیر را دنبال کنید:

  • مسیر Developer Tab –> Controls –> Insert –> Form Controls –> Check Box را دنبال کنید.

ساخت چک لیست در اکسل

  • روی هر جایی از کاربرگ که دوست دارید، کلیک کنید تا یک چک باکس در آن محل ظاهر شود.

ساخت چک لیست در اکسل

  • حالا وقت ایجاد اتصال میان چک لیست و سلول‌های اکسل است. برای انجام این کار، روی چک لیست راست کلیک کرده و گزینه Format Control را انتخاب کنید.

ساخت چک لیست در اکسل

  • در این بخش، از قسمت Control تغییرات زیر را اعمال کنید:

Value را روی حالت Checked بگذارید. این باعث می‌شود که چک لیست شما با هر بار باز کردن کاربرگ، به طور پیش‌فرض تیک خورده باشد.

در بخش Cell Link عبارت 1$A$ را وارد کنید. این عبارت نمایانگر سلولی است که به چک لیست شما متصل شده است.

ساخت چک لیست در اکسل

روی اوکی کلیک کنید.

ساخت چک لیست در اکسل

با انجام مراحل بالا، حالا چک لیست شما به سلول A1 متصل شده، و وقتی چک لیست را تیک می‌زنید عبارت TRUE را در سلول A1 خواهید دید. وقتی تیک را بر‌می‌دارید هم عبارت TRUE به FALSE تبدیل می‌شود.

مثالی از استفاده چک لیست در اکسل

ساخت یک فهرست کار روزانه تعاملی 

در ادامه فهرست انجام وظایفی را مشاهده می‌کنید که بر اساس چک لیست طراحی شده است. اما چگونه چک لیستی مشابه چک لیست پایین بسازیم؟

ساخت چک لیست در اکسل

تمام فعالیت‌هایتان را در سلول‌ A2:A7 بنویسید.

یک چک باکس اضافه کرده و آن را در سلول B2:B7 قرار دهید.

چک باکس‌ها را با سلول E2:E7 لینک کنید. متأسفانه امکان لینک کردن تمام چک‌باکس‌ها به طور یکجا وجود ندارد بلکه باید این کار را به طور مجزا برای هر کدام از چک باکس‌ها انجام بدهید.

در سلول C2 فرمول روبرو را وارد کنید:

و سپس آن را به تمام سلول‌های آن ستون گسترش دهید (C2:C7).

در سلول C2:C7 حالت Conditional Formatting را انتخاب کرده و به سلول پس زمینه سبز بدهید. رنگ سبز برای مواقعی است که کار انجام شده و Value سلول در حالت Done قرار بگیرد.

در سلول H3، از فرمول روبرو استفاده کنید:

این فرمول تمام وظایف انجام شده را برای شما شمارش می‌کند.

در سلول H4 از فرمول روبرو استفاده کنید:

فرمول بالا درصد کارهای به اتمام رسیده را به نمایش می‌گذارد.

مثال آماده چک لیست بالا را می‌توانید از این لینک دانلود نمایید.

قرار دادن چند چک باکس در یک فایل اکسل

روش‌های مختلفی برای قرار دادن چندین چک باکس در یک کاربرگ اکسل وجود دارد.

روش اول: استفاده از تب دولوپر

برای قرار دادن بیش از یک چک باکس، مسیر Developer Tab –> Controls –> Insert –> Form Controls –> Check Box را دنبال کنید.

حالا هر جای کاربرگ را که کلیک کنید، یک چک باکس جدید ظاهر می‌شود.

همین فرآیند را چند بار دیگر تکرار کنید تا چندین چک باکس در اکسل داشته باشید.

توجه: چک باکس‌هایی که به این روش می‌گذارید، به هیچ سلولی لینک نشده‌اند. شما باید کار لینک کردن را به طور دستی انجام دهید که بالاتر توضیح دادیم.

روش دوم: کپی/پیست کردن چک باکس‌ها 

یک چک باکس موجود را انتخاب کرده و آن را کپی پیست کنید. برای این کار از میان بر صفحه کلیدی Ctrl+D هم می‌توانید کمک بگیرید.

چک باکس‌های کپی شده به سلولی که در اصل لینک شده‌ بودند، لینک می‌شوند. بنابراین در صورت نیاز باید برای هر چک باکس سلول لینک شده را تغییر بدهید.

روش سوم: تکثیر چک باکس با کشیدن و رها کردن

اگر چک باکس آماده‌ای در اکسل دارید، می‌توانید درست مثل تصویر گیف پایین یه گوشه آن را با چپ کلیک گرفته و به پایین بکشید تا چندین کپی از آن داشته باشید:

ساخت چک لیست در اکسل

نکته: کپشن چک باکس‌ها در این حالت تغییری نکرده و کپی می‌شود. همچنین تمامی چک باکس‌هایی که بدین شکل تکثیر می‌کنید به یک سلول لینک می‌شوند.

برچسب ها

مطالب مرتبط

چگونه در پاورپوینت از اسلاید مستر استفاده کنیم؟

اسلاید مستر (Slide Master) در پاورپوینت به شما کمک می‌کند که ثبات فایل ارائه‌تان را از ابتدا تا انتها حفظ کنید. در واقع اگر می‌خواهید تمام فونت‌ها، هدینگ‌ها یا رنگ‌های به کار رفته در ارائه‌تان از اولین تا آخرین اسلاید یکسان بمانند، قطعا به ساخت یک اسلاید مستر پاورپوینت احتیاج خواهید داشت.اما چگونه باید اسلاید... ادامه مطلب

چگونه جداول اکسل را به گوگل شیتس منتقل کنیم؟

شاید نخواهید از مجموعه نرم افزار‌های آفیس مایکروسافت استفاده کنید و نیاز دارید یک فایل اکسل را بررسی و تحلیل نمایید. شاید پیش خود فکر کنید که تنها راه حل این معضل نصب اکسل روی سیستم عامل باشد. اما این گونه نیست و می‌توانید راحت‌تر از این‌ها به انتقال جداول اکسل به گوگل شیتس بپردازید.البته... ادامه مطلب

چگونه هنگام کار با اکسل در زمان صرفه جویی کنیم؟

اکسل مایکروسافت یک نرم افزار قدرتمند برای کارنامه ها و صفحات گسترده است. اگر از این برنامه در خانه یا محل کار استفاده می کنید، می توانید با استفاده از ویژگی هایی کارهایتان را با سرعت بیشتری پیش ببرید، به برنامه های بعدی خود برسید و در زمانی که دارید صرفه جویی نمایید.در مطلب پیش... ادامه مطلب

چگونه حجم فایل های پاورپوینت را کاهش دهیم؟

کاهش حجم فایل پاورپوینت کار ساده‌ای است، با این وجود خیلی‌ها برای آن وقت نمی‌گذارند. اما باید بدانید که با انجام چند کار ساده و دستکاری در تنظیمات اپلیکیشن می‌توانید از حجم فایل پاورپوینت بکاهید و فایل‌های حجیم را به فایل‌های سبک تبدیل کنید که هم برای جابجایی دردسر کمتری دارند و هم سریع‌تر بارگذاری... ادامه مطلب

چگونه یک صفحه اکسل را به پاورپوینت لینک یا در آن جاسازی کنیم؟

خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که مجبور می‌شویم به نحوی از اطلاعات یک صفحه اکسل در پاورپوینت ارائه‌هایمان استفاده کنیم. خوشبختانه یکی دو روش خوب برای انجام این کار وجود دارد که بسته به شرایط می‌توان به سراغ یکی از آن‌ها رفت. در ادامه به معرفی این روش‌ها می‌پردازیم.چه تفاوتی میان لینک و جاسازی کردن یک... ادامه مطلب

آموزش رسم نمودار در اکسل؛ چگونه در انجام این کار حرفه ای شویم؟

اگر با اکسل کار کرده باشید، یقینا به کاربرد و اهمیت این نرم افزار پی برده‌اید و می‌دانید که رسم نمودار در اکسل از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله به آموزش رسم نمودار در اکسل می‌پردازیم تا شما را با این ویژگی بسیار مهم اکسل آشنا کنیم. اگر مقاله‌ی قبلی ما در زمینه‌ی... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟