گزارش عملکرد ابزار تبلیغات در جست‌وجوی کافه بازار منتشر شد

کافه بازار در دی ماه سال ۹۷ از قابلیت جدیدی به نام تبلیغات در جست‌و‌جو پرده برداشت که به واسطه آن توسعه‌دهندگان می‌توانستند با انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود، به طور هدفمند در معرض جستجوی کاربران این پلتفرم قرار بگیرند.

حالا و با گذشت تقریبا شش ماه از ارائه این قابلیت، کافه بازار گزارشی منتشر کرده و آمار و ارقام و موفقیت‌های حاصله از این سیستم جدید را مورد بررسی قرار داده است. در ادامه متن گزارش را با هم می‌خوانیم.

نصب از جست‌‌و‌جو

کاربران بازار بیش از ۵۵ درصد برنامه‌های خود را از طریق جست‌و‌جو نصب می‌کنند.

تبلیغات در جست‌وجو

جست‌و‌جو در بازار

کاربران بازار روزانه بیش از ۶ میلیون کلیدواژه در بازار جست‌و‌جو می‌کنند.

تبلیغات در جست‌وجو

جست‌و‌جوهای موضوعی

روزانه یک میلیون کلیدواژه موضوعی در بازار جست‌و‌جو می‌شود. منظور از جست‌و‌جوی  موضوعی، جست‌و‌جوهایی است که در آن کاربران نام بازی یا برنامه‌ای را که به دنبال آن هستند، نمی‌دانند و خدمات مورد نظر خود را جست‌و‌جو می‌کنند. در این موارد، کاربران پیشنهاد بازار و یا آگهی‌های توسعه‌دهندگان را نصب می‌کنند.

تبلیغات در جست‌وجو

تعداد آگهی

تا زمان انتشار این گزارش بیش از ۲۰۰ میلیون آگهی در جست‌و‌جوی بازار نمایش داده شده است.

تبلیغات در جست‌وجو

رکورد آگهی روزانه

تعداد نمایش آگهی یک برنامه در یک روز به رکورد ۲/۴ میلیون رسیده است.

تبلیغات در جست‌وجو

تعداد نصب آگهی

تا زمان انتشار این گزارش، کاربران بیش از ۸ میلیون دانلود از طریق آگهی‌های جست‌و‌جو در بازار داشته‌اند.

تبلیغات در جست‌وجو

رکورد نصب آگهی

تعداد دانلود یک برنامه در یک روز به رکورد ۶۳ هزار دانلود از طریق تبلیغات در جست‌و‌جوی بازار رسیده است.

تبلیغات در جست‌وجو

نرخ تبدیل کاربران خریدار

نرخ تبدیل شدن به خریدار در بین کاربرانی که برنامه را از طریق تبلیغات در جست‌و‌جو نصب میکنند، ۴۵٪ بیشتر از کاربرانی است که برنامه را از طریق جست‌و‌جوی عادی نصب می‌کنند.

تبلیغات در جست‌وجو

هزینه متوسط تبلیغات (CPI) در جست‌و‌جوی بازار

تبلیغات در جست‌وجو

طبق نمودار، بیشترین هزینه متوسط تبلیغات در جست‌و‌جوی بازار مربوط به اپلیکیشن‌های رفت و آمد بوده و اپلیکیشن‌های سبک زندگی و سیر و سفر (که رابطه تنگاتنگی با دسته رفت و آمد دارند) هم در مقام‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

در دسته بازی‌های موبایل هم بیشترین هزینه متوسط تبلیغات مربوط به بازی‌های امتیازی بوده و دسته‌های آموزشی، تفننی، کلمات و دانستنی‌ها، استراتژی و شبیه‌سازی با اختلافی نه چندان زیاد در رده‌های بعدی قرار دارند.

پیشنهاد های پیش فرض بازار

سیستم تبلیغات بازار، کلیدواژه‌های پیش فرضی را برای تبلیغات در جست‌وجو پیشنهاد می‌کند. احتمال دانلود برنامه در کلیدواژه‌های پیش‌فرض، بیش از دو برابر کلیدواژه‌های عادی است.

تبلیغات در جست‌وجو

مدل حراجی گسترده

مدل حراجی گسترده به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند بدون کاهش معنادار نرخ نصب، تعداد آگهی‌های بسیار بیشتری نمایش دهند.

تبلیغات در جست‌وجو

با نگاهی به آمار و ارقام بدست آمده می‌توان دریافت که سیستم تبلیغات در جستجوی بازار، ضمن آنکه به توسعه‌دهندگان بابت بهتر دیده شدن محصولشان کمک کرده تأثیرات مثبتی هم بر مکانیزم جستجوی بازار داشته، به طوری که زمینه‌ای فراهم کرده تا در جست‌و‌جوهای موضوعی، کاربران در صورت عدم آشنایی هم بتوانند به نتیجه مطلوبی برسند.

تبلیغات در بخش جست‌و‌جوی فروشگاه‌های اپلیکیشن امر مرسومی است و در حال حاضر گوگل پلی و اپ استور هم از این شیوه برای درآمدزایی و ایجاد فرصتی برای بهتر دیده شدن اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند.

نظر شما در مورد این شیوه تبلیغاتی چیست؟ با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

مدیر سابق اپل از رویه ضد رقابتی این کمپانی می‌گوید

اواخر سال گذشته میلادی، کمپانی اپل تصمیم گرفت از طراح ارشد پیشین چیپست‌های آیفون و آیپد به نام جرارد ویلیام شکایت کند. به گفته اپل این شخص در حالی که همچنان کارمند این کمپانی بوده، اقدام به تاسیس شرکت نویا کرده که به نوعی رقیب بخش طراحی چیپ اپل می‌شود. در طرف مقابل، جرارد ویلیام... ادامه مطلب

تحلیل گزارش «متریکس» از ۶ ماه نخست ۹۸؛ اپلیکیشن مارکتینگ زیر ذره بین

«متریکس» که یک پلتفرم ایرانی آنالیز موبایل مارکتینگ (Mobile Measurement Platform یا MMP) است، اولین گزارش خود برای بازه زمانی ۶ ماه نخست سال ۹۸ را منتشر کرد. این گزارش، برای اولین بار در ایران وضعیت «اپلیکیشن مارکتینگ» را مورد بررسی قرار داده است.اولین گزارش عمومی متریکس با بررسی بیش از ۱۷۰ اپلیکیشن، شامل آمارهایی از... ادامه مطلب

رای شورای رقابت در پرونده شکایت چیلیوری از اسنپ فود قطعی شد، اما این آغاز ماجراست

شکایت چیلیوری از اسنپ فود در شورای رقابت، در شش ماه اخیر به شدت جنجالی و خبرساز شده بود. ۲۲ مهر ماه، شورای رقابت رای به «غیر رقابتی بودن» فعالیت اسنپ فود و توقف این نوع فعالیت داد و این شرکت را ۱۰۰ میلیون تومان جریمه کرد. اما امروز خبر می‌رسد که درخواست تجدیدنظر اسنپ فود... ادامه مطلب

۲۰۲ میلیون جستجو؛ کاربران کافه بازار در جستجوی کدام برندها بودند؟

گزارش فصل پاییز کافه بازار روز گذشته با داده‌هایی غنی‌تر از همیشه منتشر شد. یکی از آمارهای مهمی که در این گزارش خودنمایی می‌کند، مربوط به ۲۰۲ میلیون جستجو در این پلتفرم است؛ پلتفرمی که اکنون میزبان حدود ۴۰ میلیون دستگاه اندرویدی است.کافه بازار می‌گوید از این ۲۰۲ میلیون جستجو، ۸۹ درصد آن‌ها موفق بوده‌اند؛... ادامه مطلب

گزارش پاییز کافه بازار: کاربران چه می‌خواهند، توسعه‌دهندگان چه می‌سازند؟

کافه بازار گزارش فصل پاییز خود را منتشر کرده است؛ گزارشی که در این فصل جزییات بیشتری از نیازهای کاربران و پاسخی که توسعه‌دهندگان به این نیاز می‌دهند، دارد. البته کافه بازار تعداد دقیق کاربران خود را در فصل پاییز منتشر نکرده است، اما اردیبهشت ماه امسال خبر داده بود که از مرز ۴۰ میلیون... ادامه مطلب

ادغام نت برگ و تخفیفان؛ حرکت استراتژیک برای رقابت کمتر و تمرکز بیشتر

مدیران پلتفرم‌های تخفیف گروهی «نت برگ» و «تخفیفان» بالاخره امروز با برگزاری یک نشست خبری، ادغام خود را رسماً اعلام کردند. این ادغام البته حالتی متفاوت از ادغام‌های مرسوم دارد و قرار است هر دو استارتاپ، فعال باشند اما با یک مدیریت واحد کارشان را ادامه دهند. بر همین اساس مدیریت نت برگ و تخفیفان،... ادامه مطلب

ویجیاتو

o

ادامه مطلب

ادامه مطلب

ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟