گزارش عملکرد ابزار تبلیغات در جست‌وجوی کافه بازار منتشر شد

کافه بازار در دی ماه سال ۹۷ از قابلیت جدیدی به نام تبلیغات در جست‌و‌جو پرده برداشت که به واسطه آن توسعه‌دهندگان می‌توانستند با انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود، به طور هدفمند در معرض جستجوی کاربران این پلتفرم قرار بگیرند.

حالا و با گذشت تقریبا شش ماه از ارائه این قابلیت، کافه بازار گزارشی منتشر کرده و آمار و ارقام و موفقیت‌های حاصله از این سیستم جدید را مورد بررسی قرار داده است. در ادامه متن گزارش را با هم می‌خوانیم.

نصب از جست‌‌و‌جو

کاربران بازار بیش از ۵۵ درصد برنامه‌های خود را از طریق جست‌و‌جو نصب می‌کنند.

malltina

تبلیغات در جست‌وجو

جست‌و‌جو در بازار

کاربران بازار روزانه بیش از ۶ میلیون کلیدواژه در بازار جست‌و‌جو می‌کنند.

تبلیغات در جست‌وجو

جست‌و‌جوهای موضوعی

روزانه یک میلیون کلیدواژه موضوعی در بازار جست‌و‌جو می‌شود. منظور از جست‌و‌جوی  موضوعی، جست‌و‌جوهایی است که در آن کاربران نام بازی یا برنامه‌ای را که به دنبال آن هستند، نمی‌دانند و خدمات مورد نظر خود را جست‌و‌جو می‌کنند. در این موارد، کاربران پیشنهاد بازار و یا آگهی‌های توسعه‌دهندگان را نصب می‌کنند.

تبلیغات در جست‌وجو

تعداد آگهی

تا زمان انتشار این گزارش بیش از ۲۰۰ میلیون آگهی در جست‌و‌جوی بازار نمایش داده شده است.

تبلیغات در جست‌وجو

رکورد آگهی روزانه

تعداد نمایش آگهی یک برنامه در یک روز به رکورد ۲/۴ میلیون رسیده است.

تبلیغات در جست‌وجو

تعداد نصب آگهی

تا زمان انتشار این گزارش، کاربران بیش از ۸ میلیون دانلود از طریق آگهی‌های جست‌و‌جو در بازار داشته‌اند.

تبلیغات در جست‌وجو

رکورد نصب آگهی

تعداد دانلود یک برنامه در یک روز به رکورد ۶۳ هزار دانلود از طریق تبلیغات در جست‌و‌جوی بازار رسیده است.

تبلیغات در جست‌وجو

نرخ تبدیل کاربران خریدار

نرخ تبدیل شدن به خریدار در بین کاربرانی که برنامه را از طریق تبلیغات در جست‌و‌جو نصب میکنند، ۴۵٪ بیشتر از کاربرانی است که برنامه را از طریق جست‌و‌جوی عادی نصب می‌کنند.

تبلیغات در جست‌وجو

هزینه متوسط تبلیغات (CPI) در جست‌و‌جوی بازار

تبلیغات در جست‌وجو

طبق نمودار، بیشترین هزینه متوسط تبلیغات در جست‌و‌جوی بازار مربوط به اپلیکیشن‌های رفت و آمد بوده و اپلیکیشن‌های سبک زندگی و سیر و سفر (که رابطه تنگاتنگی با دسته رفت و آمد دارند) هم در مقام‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

در دسته بازی‌های موبایل هم بیشترین هزینه متوسط تبلیغات مربوط به بازی‌های امتیازی بوده و دسته‌های آموزشی، تفننی، کلمات و دانستنی‌ها، استراتژی و شبیه‌سازی با اختلافی نه چندان زیاد در رده‌های بعدی قرار دارند.

پیشنهاد های پیش فرض بازار

سیستم تبلیغات بازار، کلیدواژه‌های پیش فرضی را برای تبلیغات در جست‌وجو پیشنهاد می‌کند. احتمال دانلود برنامه در کلیدواژه‌های پیش‌فرض، بیش از دو برابر کلیدواژه‌های عادی است.

تبلیغات در جست‌وجو

مدل حراجی گسترده

مدل حراجی گسترده به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند بدون کاهش معنادار نرخ نصب، تعداد آگهی‌های بسیار بیشتری نمایش دهند.

تبلیغات در جست‌وجو

با نگاهی به آمار و ارقام بدست آمده می‌توان دریافت که سیستم تبلیغات در جستجوی بازار، ضمن آنکه به توسعه‌دهندگان بابت بهتر دیده شدن محصولشان کمک کرده تأثیرات مثبتی هم بر مکانیزم جستجوی بازار داشته، به طوری که زمینه‌ای فراهم کرده تا در جست‌و‌جوهای موضوعی، کاربران در صورت عدم آشنایی هم بتوانند به نتیجه مطلوبی برسند.

تبلیغات در بخش جست‌و‌جوی فروشگاه‌های اپلیکیشن امر مرسومی است و در حال حاضر گوگل پلی و اپ استور هم از این شیوه برای درآمدزایی و ایجاد فرصتی برای بهتر دیده شدن اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند.

نظر شما در مورد این شیوه تبلیغاتی چیست؟ با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

بیانیه مشترک MTN و ایرانسل: برنامه فوری برای خروج MTN از بازار ایران وجود ندارد

گروه MTN و ایرانسل با انتشار یک بیانیه خبری مشترک اعلام کردند که این گروه آفریقایی «هیچ برنامه قریب‌الوقوعی برای خروج از ایران ندارد». آخر هفته گذشته «راب شاتر» مدیرعامل MTN اعلام کرده بود که این گروه می‌خواهد فعالیت‌هایش را در قاره آفریقا متمرکز کند و به همین دلیل از خاورمیانه خارج خواهد شد. اما اکنون... ادامه مطلب

بررسی نماد «پرداخت»: آنچه درباره سهام شرکت به پرداخت ملت باید بدانید

پرداخت نام نماد شرکت به پرداخت ملت است که یکی از نمادهای ۱۸ گانه گروه رایانه در بازار دوم بورس ایران است. شرکت به پرداخت ملت به عنوان اسپانسر برخی از برنامه‌های تلویزیونی هم مطرح شده است. ارزش بازاری شرکت به پرداخت ملت در تیر ۹۹ بیش از ۷۶۰۰ میلیارد تومان با ۱ میلیارد و... ادامه مطلب

MTN‌ سهام خود را در گروه اسنپ می‌فروشد [بروز رسانی: پاسخ اسنپ]

به روز رسانی: ساعت ۲۱:۵۰ - ۱۹ مرداد: روابط عمومی اسنپ به دیجیاتو می‌گوید که شرکت MTN ایرانسل در حال حاضر قصد خروج از گروه سهام‌داران اسنپ را ندارد.با تصمیم گروه MTN برای خروج از ایرانسل و به طور کلی خروج از بازار خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی اعلام کرده که قصد فروش سهام خود در گروه... ادامه مطلب

گزارش عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه کارآفرینی بهمن: یک راهنمای جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها

شرکت سرمایه‌گذاری بهمن گزارش جامعی از عملکرد خود و سرمایه‌گذاری‌هایش در استارتاپ‌ها منتشر کرد. این شرکت که توسط جمعی از فعالان کارآفرینی فناورانه و نوآورانه به وجود آمده، گزارشی از وضعیت عملکرد منتشر ساخته که می‌تواند رهنمون بسیاری از تیم‌ها برای آشنا شدن با پروسه سرمایه‌گذاری و حواشی آن باشد. در این گزارش درباره این... ادامه مطلب

فناوری تلفن همراه در ایران ۲۶ ساله شد

بیست‌وشش سال از زمانی که سیم کارت به دست شهروندان ایرانی رسید، سپری می‌شود. در مرداد سال ۷۳، اولین شبکه ارتباطی تلفن همراه با ظرفیت ۹۲۰۰ مشترک، توسط ۱۷۶ فرستنده و گیرنده در ۲۴ ایستگاه رادیویی در تهران راه‌اندازی شد.به طور دقیق‌تر باید گفت که شرکت ارتباطات سیار ایران ۱۹ مرداد ۱۳۷۳، با واگذاری ۴... ادامه مطلب

نحوه پنهان‌سازی شماره تلفن در اسنپ

ممکن است هر فردی به دلایل مختلف نخواهد شماره تلفن خود را در اختیار دیگران بگذارد، اما گاهی برای استفاده از اپلیکیش‌های مختلف این کار اجتناب‌ناپذیر است. اگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که شماره تلفن همراه را جزیی از اطلاعات شخصی خود قلمداد می‌کنید، می‌توانید از قابلیت «تماس امن» اسنپ استفاده کنید.روابط عمومی اسنپ... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟