اطلاعات شخصی ۲۵۰۰ کارمند اداره پلیس لس آنجلس به دست هکرها افتاد

اطلاعات شخصی ۲۵۰۰ کارمند اداره پلیس لس آنجلس به دست هکرها افتاد

اداره پلیس لس آنجلس (LAPD) مورد حمله هکرها قرار گرفته و اطلاعات شخصی حدود ۲۵۰۰ مأمور پلیس، کارآموز و سرباز این اداره لو رفته است. همچنین اطلاعات شخصی ۱۷۵۰۰ نفر که برای این اداره تقاضای استخدام ارسال کرده بودند نیز به دست هکرها افتاده است.

به گزارش NBC Los Angeles، هفته گذشته فردی با آژانس فناوری اطلاعات شهر لس آنجلس (ITA)  تماس گرفته و با نشان دادن نمونه فایل های دزدیده شده، مسئولین شهر را در جریان کار خود قرار داده است.

به فاصله کوتاهی پس از تماس او، ایمیلی از طرف اداره پلیس شهر به کارکنان اداره با این مضمون که «ممکن است برخی از اطلاعات شما از سیستم دپارتمان به سرقت رفته باشد»، ارسال می شود.

به گفته مدیر فناوری اطلاعات شهر لس آنجلس «تِد راس»، فرد ناشناسی که با آژانس فناوری اطلاعات شهر تماس گرفته مدعی شده فایل ها را از طریق از «منابع خارجی» بدست آورده است. او مدعی شده سروری که به آن حمله شده مربوط به اداره پلیس شهر نبوده و به دپارتمانی که اطلاعات پرسنل را ذخیره می کند، تعلق دارد.

در بیانیه اداره پلیس لس آنجلس به جزییات اطلاعات به سرقت رفته اشاره شده:

«اطلاعات از دست رفته شامل اسامی، تاریخ تولد، چند شماره از کد تأمین اجتماعی، آدرس ایمیل و پسورد می شوند. همچنین ممکن است اطلاعات شخصی دیگری نیز به دست هکرها افتاده باشد. به مأمورین توصیه می شود فعالیت های حساب های بانکی و کارت اعتباری خود را رصد کرده و در صورت مشاهده مورد مشکوک، به شکل کتبی شکایت کنند.»

طبق اعلام مسئولین شهر آدرس منزل، شماره تلفن ها و کد ۹ رقمی تأمین اجتماعی به دست هکرها نیفتاده است.

احتمالاً این حمله در تاریخ ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) رخ داده است. در پی این حادثه اطلاعات افرادی که بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ برای استخدام در اداره پلیس شهر لس آنجلس رزومه فرستاده بودند، به سرقت رفته است.

مدیر آژانس فناوری اطلاعات گفته اطلاعات دیتابیسی که به آن حمله شده به یک سرور جدید با امنیت بالاتر منتقل شده بوده ولی فایل های سرور قدیمی پاک نشده بودند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato