گزارش مالی اپل برای سه ماهه سوم 2019 از فروش ضعیف آیفون حکایت دارد

گزارش مالی اپل برای سه ماهه سوم 2019 از فروش ضعیف آیفون حکایت دارد

امروز گزارش مالی اپل برای سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۹ منتشر شد. این شرکت طی بازه زمانی فوق به درآمد ۵۳.۸ میلیارد دلاری رسیده و سود هر سهم نیز ۲.۱۸ دلار اعلام شده است. این آمار از افزایش ۱ درصدی درآمد اپل نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت دارد.

بر اساس گزارش مالی اپل برای سه ماهه سوم ۲۰۱۹ درآمد این شرکت از فروش آیفون به ۲۵.۹۹ میلیارد دلار رسیده، در حالی که سال گذشته این رقم برابر با ۲۹.۴۷ میلیارد دلار بود. بنابراین برای نخستین بار از سال ۲۰۱۲، آیفون ها کمتر از نصف درآمد کل اپل را حاصل کرده اند.

بخش خدمات اپل در این بازه زمانی به درآمد ۱۱.۴۶ میلیارد دلاری رسیده و گجت های پوشیدنی هم به لطف نسل دوم ایرپادز رشد قابل توجهی داشته اند. تیم کوک در جریان این گزارش اعلام کرد مجموعه بخش های خدمات، پوشیدنی ها و تجهیزات خانگی اپل می تواند به تنهایی در فهرست شرکت های فورچون ۵۰ قرار گیرد.

در گزارش مالی اپل درآمد حاصل از فروش مک برابر با ۵.۸۲ میلیارد دلار اعلام شده و آیپدها نیز فروش ۵.۰۲۳ میلیارد دلاری را تجربه کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۸ درصد بیشتر شده است.

آمار و ارقام موجود در گزارش مالی اپل برای سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۹ کمی بهتر از انتظار کارشناسان است. تحلیلگران پیش بینی می کردند که اپل در این بازه زمانی به درآمد ۵۳.۴ میلیارد دلاری برسد. آنها همچنین سود هر سهم را ۲.۱۰ دلار و درآمد حاصل از فروش آیفون را ۲۶.۵ میلیارد دلار در نظر گرفته بودند.

سه ماهه مالی بعدی برای اپل و کارشناسان اهمیت بسیار بیشتری خواهد داشت، چون برای نخستین بار شاهد نتایج فروش آیفون های ۲۰۱۹ و دو سرویس مهم این شرکت یعنی اپل تی وی پلاس و اپل آرکید خواهیم بود. پیش بینی می شود اپل در سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۹ به ۶۱ الی ۶۴ میلیارد دلار درآمد برسد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato