همه چیز درباره آیفون 13
پشت پرده قیمت گذاری فوق رقابتی شورولت کوروت جدید توسط جنرال موتورز

پشت پرده قیمت گذاری فوق رقابتی شورولت کوروت جدید توسط جنرال موتورز

یکی از بزرگ ترین رازهای پیرامون نسل جدید شورلت کوروت به عنوان یکی از تاریخی ترین محصولات این شرکت (به دلیل آرایش متفاوت قوای محرکه) قیمت پایه کمتر از ۶۰ هزار دلار آن است. در حال حاضر مدل پایه کوروت استینگری C7 برچسب قیمتی برابر با ۵۵.۹۰۰ دلار دارد و نسل جدید آن یعنی C8 که از آرایش جدید قوای محرکه در بخش وسط بهره می برد تنها کمی قیمت پایه بالاتری دارد.

397e55e1-2020-corvette-c8-stingray-9

رئیس شرکت جنرال موتورز مارک ریوس می گوید

دلیل این که قیمت پایه کوروت به نسبت تمامی رقبای آن پایین تر است، گسترش این محصول در مدل های مختلف است. اتفاقی که پیش از این درمورد C7 نیز افتاده است. در خصوص این خودرو شاهد تولید مدل های مختلف و اختصاصی با برچسب قیمتی بالاتر به نسبت مدل پایه بودیم.

کوروت استینگری ۲۰۲۰ تنها شروعی برای این نسل بوده و مدل های هیبریدی و پلاگین هیبریدی آن در راه خواهد بود و از همین حالا شایع پردازی پیرامون آن ها وجود دارد. حتی شایعات پیرامون بزرگتر شدن برند کوروت با مدل های سدان، SUV و نسل جدید محصولات کادیلاک با پلت فرم کوروت نیز شنیده می شود.

این روش قیمت گذاری یکی از راهکارهای بازگشت هزینه توسعه است و مارک ریوس پلت فرم کلاس B جدید جنرال موتورز که به صورت تمام الکتریکی توسعه داده شده است را دلیل دیگر این قیمت گذاری می داند.

مدیر حمل و نقل و مهندس ارشد تولید کوروت Tadge juechter معتقد است یکی از دلایل قیمت پایین تر کوروت، تولید این محصول در شرکت بسیار بزرگی همچون جنرال موتورز است چرا که خودروساز بدون دریافت هزینه اضافی از مشتریان توانایی تولید خودرو را دارد.

کوروت

البته هنوز مشخص نیست که برچسب قیمتی زیر ۶۰ هزار دلار برای جذب مشتریان جدید کافی باشد. به طور معمول خریداران این محصول را افراد مسن تر تشکیل می دهد و در این شرایط هیچ برند و نام تجاری نمی تواند تحت زنده بماند. به همین دلیل پیش بینی می شود C8 شروع چندان قدرتمندی نداشته باشد و با این که برچسب قیمتی آن زیر ۶۰ هزار دلار اعلام شده است اما با انتخاب بسته های واجب و اساسی همچون Z51 که یک بسته برای ارتقاء عملکرد خودرو است قیمت نهایی به راحتی در محدود میانی ۶۰ هزار دلار و یا حتی بیشتر خواهد بود.

46a4c954-2020-corvette-c8-stingray-8

بسیاری از علاقه مندان و طرفداران دو آتشه کوروت انتقادهایی به طراحی این مدل کرده بودند و بسیاری نیز حرکت شورلت را از سر ناچاری و رقابت با رقبای سرسختی همچون پورشه و...می دانند. در هر صورت کوروت C8 را باید یکی از مورد انتظار ترین خودروهای سال دانست و باید دید که شورلت با این تغییر گسترده به موفقیت های جدیدی خواهد رسید یا توسط بازار شکست سختی خواهد خورد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato