ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بالون های نظارتی
تکنولوژی

استفاده ارتش آمریکا از بالون‌های غول پیکر برای نظارت بر شش ایالت

ارتش آمریکا برای نظارت بر فعالیت های مشکوک در شش ایالت این کشور به استفاده از ۲۵ بالون روی آورده که انرژی خود را از طرق پنل های خورشیدی تامین می کنند. نشریه گاردین ، به اسنادی ...

ارتش آمریکا برای نظارت بر فعالیت های مشکوک در شش ایالت این کشور به استفاده از ۲۵ بالون روی آورده که انرژی خود را از طرق پنل های خورشیدی تامین می کنند.

نشریه گاردین ، به اسنادی دست یافته که نشان می دهد ارتش ایالات متحده با هماهنگی کمیسیون تجارت فدرال در حال تست یک سیستم نظارتی بسیار گسترده است که به لطف رادارهای شناور قادر به ردیابی شبانه روزی سوژه های مختلف از یک ماشین و جمع چند نفره گرفته تا کل یک شهر است.

بالون های نظارتی

بالون های نظارتی قادر به فیلمبرداری از ارتفاع بالا هستند و بنابرین با استفاده از آنها می توان به وقایع روی داده در یک ناحیه یا مسیر حرکت سوژه ها پی برد. بر اساس مجوزهای FTC هدف از اینکار برقراری امنیت است:

هدف از آزمایش های شبکه مش در ارتفاع بالا فراهم کردن یک سیستم نظارتی پیوسته برای مکان یابی و جلوگیری از قاچاق مواد مخدر و تهدیدات علیه امنیت ملی است.

مناطق تحت پوشش این شبکه شامل ایالات های غرب میانه است که نوادا، آیووا، ایلینوی، میزوری، ویسکانسین و مینه سوتا را در برمی گیرد. درخواست پیاده سازی سیستم هم توسط «شرکت سی‌یرا نوادا» ثبت شده که در حوزه های دفاعی و هوافضا فعالیت دارد.

بالون ها در ارتفاع ۶۵ هزار پایی مستقر شده اند و در صورت وجود شرایط جوی نامساعد یا نیاز به رهگیری یک سوژه خاص قادر به تغییر موقعیت خود هستند. آزمایش بالون ها از ماه گذشته آغاز شده و تا ماه آینده ادامه خواهد داشت اما در صورت موفقیت آمیز بودن احتمالا زمان آن تمدید شده و ایالات بیشتری را پوشش خواهد داد.

نظارت همگانی دولت بر شهروندان چندان تازگی ندارد اما انجام اینکار با استفاده از بالون های بی سرنشین غول پیکر عجیب به نظر می رسد.

 

تماشا کنید: هلیکوپتر فضایی ناسا برای سفر به مریخ آماده شد

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی