گوگل به توقف بازبینی گفتگوهای کاربران و اسیستنت مجبور شد

گوگل به توقف بازبینی گفتگوهای کاربران و اسیستنت مجبور شد

در پی افشای دسترسی اپراتورهای انسانی به مکالمات خصوصی بین کاربران و دستیار صوتی گوگل ، این کمپانی ناچار به تعطیلی پروژه بازبینی مکالمات در اروپا شده است. آمازون هم راهکارهایی در پیش گرفته که مکالمات کاربران را از این دسترسی ها در امان نگاه می دارد.

ماه گذشته یکی از پیمانکاران گوگل مدعی شده بود هر هفته حدود ۱۰۰۰ فایل صوتی را برای گوگل رونویسی می کند. ظاهرا هدف از اینکار بررسی میزان انجام دستورات توسط دستیار هوشمند و اتفاقاتی است که پس از درخواست کاربر رخ می دهد. همین امر در مورد اپل هم صدق می کند اما نخستین شرکتی که در این رابطه گیر افتاد، آمازون بود.

دستیار صوتی گوگل

کمیسیون حفاظت داده اتحادیه اروپا در پی افشاگری رسانه ها در مورد بازبینی مکالمات کاربران و دستیار صوتی گوگل از این کمپانی خواسته پروژه را تا انجام بررسی بیشتر تعطیل کند. کمیسیونر حفاظت داده به خطرات این دستیارها برای کاربران و حتی مهمانان آنها اشاره کرده است:

 استفاده از دستیارهای صوتی گوگل، آمازون و اپل حریم شخصی کاربرانی که تحت تاثیر این مساله قرار گرفته اند را در معرض خطر زیادی قرار داده است.

بر اساس بیانیه این کمیسیون گوگل دستکم تا سه ماه آینده و انجام تحقیقات بیشتر پروژه بازبینی مکالمات توسط اپراتورهای انسانی و بازنویسی آنها را متوقف خواهد کرد.

یکی از سخنگویان کمپانی آمریکایی مدعی شده خود آنها پس از افشاگری رسانه ها این فرایند را به منظور انجام بررسی های بیشتر متوقف کرده اند:

این بازبینی ها امکان شناسایی لهجه ها و گویش های بیشتری را به سیستم های تشخیص صوتی می داد. در این بررسی ها حدود ۰.۲ درصد از کل فایل ها مورد بازبینی قرار می گیرد و هویت کاربر هم پنهان می ماند.

کمپانی آمازون هم با تاکید بر اینکه تنها بخش کوچکی از فایل های صوتی را به صورت دستی بازبینی می کند، به کاربران امکان داده در سایت یا اپلیکیشن و به صورت نرم افزاری عدم تمایل خود به شرکت در این پروسه را اعلام کنند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato