اعتراف اوبر و لیفت: تاکسی های اینترنتی ترافیک شهری را افزایش می دهند

شرکت‌های تاکسی اینترنتی همچون «اوبر» و «لیفت» همواره بر نقش مثبتشان در بهبود ترافیک و ازدحام خیابان‌ها تأکید داشته و از آن به عنوان یک متد تبلیغاتی برای سرویس‌های خود بهره می‌گیرند. حالا اما مطالعه‌ای جدید در مورد نقش تاکسی اینترنتی بر ترافیک انجام شده که این شرکت‌ها را هم وادار به اعتراف کرده است.

سپتامبر 2018 اوبر و لیفت با کمک شرکت مشاوره حمل و نقل  Fehr & Peers، یک بررسی در مورد «مسافت طی شده خودروهایشان» (VMT) در 6 شهر بزرگ انجام دادند و نتایج به دست آمده را با VMT کل خودروهای این شهرها مقایسه کردند.

نقش تاکسی اینترنتی بر ترافیک

نتایج نشان می‌داد با وجود اینکه ارقام به دست آمده برای خودروهای این شرکت‌ها با اختلاف از خودروهای شخصی و تجاری عقب است اما باز هم آن‌ها سهم بزرگی از VMT شهرهای مورد بررسی را به خود اختصاص داده‌اند.

این بررسی در شهرهای بوستون، شیکاگو، لوس آنجلس، سان فرانسیسکو، سیاتل و واشینگتن دی‌سی انجام و نتایج در دو ناحیه شهری به تفکیک اعلام شد: ناحیه‌ای که شامل حاشیه شهر و شهرهای کوچک اطراف می‌شد و ناحیه مرکزی شهر که بیشتر ترافیک و ازدحام تردد را به خود اختصاص می‌داد.

این بررسی‌ها نشان داد که اوبر و لیفت فقط مسئول 1 تا 3 درصد از VMT کل در بخش‌های وسیع‌تر شهری هستند اما نتایج با متمرکز شدن روی بخش‌های مرکزی شهرها رشد ناگهانی را نشان می‌داد. برای مثال در منطقه سان فرانسیسکو، اوبر و لیفت حدود 13.4 درصد از VMT کل را در اختیار دارند. این عدد در بوستون به 8 درصد و در واشینگتن دی‌سی به 7.2 درصد می‌رسد.

پیشتر هم یک بررسی روی الگوهای ترافیکی سان فرانسیسکو در سال 2017 توسط مقامات بخش حمل و نقل این منطقه انجام شده بود که نشان می‌داد شرکت‌های حمل و نقل (TNC ها) حدود 6.5 درصد از کل VMT در روزهای کاری هفته و 10 درصد از آن در ایام تعطیلات را به خود اختصاص داده‌اند.

حالا داده‌های Fehr & Peers حدود دو برابر این اعداد را نشان می‌دهد و به گفته یکی از اساتید دانشگاه کنتاکی که روی همین موضوع تحقیق می‌کند، چنین رشدی احتمالا به خاطر فراگیرتر شدن استفاده از این سرویس‌ها در سال‌های اخیر است.

با این حال شرکت‌های حمل و نقل سعی کردند از اختلاف بین VMT خودشان با خودروهای شخصی و تجاری برای کم کردن شدت این آمار استفاده کنند. رئیس بخش سیاست‌های حمل و نقل اوبر در این باره گفته:

بر خلاف رشد نشان داده شده در این تحقیق، آمار نشان می‌دهد که TNCها همچنان سهم بسیار کمتری از ترافیک را در مقایسه با دیگر خودروها به خود اختصاص داده‌اند و در حالی که خودروهای ما در ازدحام ترافیکی نقش ایفا می‌کنند اما در مقابل خودروهای تجاری و شخصی آمار بسیار کمتری را نشان می‌دهند.

رئیس بخش سیاست‌ها و تحلیل لیفت هم در این باره گفت:

ما می‌دانیم که خودروهای شخصی فاکتور اصلی [ترافیک] هستند چرا که در حال حاضر 76 درصد آمریکایی‌ها با خودروهای خودشان و به صورت تک سرنشین به محل کارشان می‌روند. اما به هر حال ما باید از آمار خودمان و نقش تاکسی اینترنتی بر ترافیک هم با خبر باشیم تا بتوانیم سهم خودمان را در حل مشکل ازدحام شهرها به درستی ایفا کنیم.

مطالب مرتبط

طراحی یک پناهگاه لوکس زیرزمینی برای آخر الزمان

این روزها کسب و کار پناهگاه‌ها رونق بالایی دارند و برخی برای اطمینان از امنیت خود در آینده، مبلغ بالایی برای آن‌ها پرداخت می‌کنند. اخیرا تصاویری از یک پناهگاه زیرزمینی مفهومی با نام «Plan B» منتشر شده که بسیار لوکس است.به گزارش New Atlas، برای ساخت این پناهگاه بتن تقویت شده مورد استفاده قرار می‌گیرد،... ادامه مطلب

کشف حفره خطرناک در تجهیزات شبکه F5 BIG-IP که سرقت پسورد ادمین را ممکن می‌کند

به گفته محققان امنیتی شرکت NCC Group، حفره امنیتی خطرناکی در تجهیزات شبکه BIG-IP ساخت شرکت F5 کشف شده که هکرها با سواستفاده از آن به دنبال سرقت رمز عبور ادمین هستند.به گزارش ZDNet، هکرها با استفاده از حملات RCE در حال هدف قرار دادن تجهیزات شبکه سری BIG-IP ساخت شرکت F5 Networks هستند. تجهیزات... ادامه مطلب

بازی با اتم‌ها؛ لیتوگرافی چیپست‌ها چگونه کاهش می‌یابد؟

در دنیای چیپست‌ همیشه اعداد بزرگتر ترجیح داده می‌شوند و طراحان و مهندسان به دنبال هسته‌های بیشتر، گیگاهرتز بالاتر و فلاپس‌های عظیم هستند. در این میان تنها یک مقیاس است که همه در آن به دنبال اعداد کوچکتر هستند و آن چیزی جر لیتوگرافی نیست. سال‌های سال متخصصان شب و روز تلاش کرده‌اند تا این... ادامه مطلب

ساخت باتری جدیدی که در دمای اتاق مایع می‌ماند

محققان مدعی ساخت باتری جدیدی با استفاده از آلیاژها شده‌اند که مزایای متعدد باتری‌های حالت جامد و مایع را تلفیق کرده و عملکرد بهتری از باتری لیتیوم-یون دارد.باتری‌های حالت جامد و مایع معایب و مزایای خود را دارند. حال محققان دانشگاه «تگزاس در آستین» مدعی ساخت باتری جدیدی شده‌اند که مزایای این دو باتری را... ادامه مطلب

چرا توسعه‌دهندگان باید به چند زبان مسلط باشند؟

در حال حاضر بسیاری از برنامه نویسان در یک زبان مهارت دارند و شاید حتی علاقه‌ای به زبان دیگری نداشته باشند. اگر در این دسته قرار می‌گیرید، باید در رویه خود تجدیدنظر کنید و سایر زبان‌های برنامه‌ نویسی را نیز یاد بگیرید و قادر به برنامه نویسی چند زبانه باشید، چرا که در آینده شرکت‌ها... ادامه مطلب

ابداع LED جدیدی که فناوری اپتیک را متحول می‌کند

محققان در دانشگاه «علم و صنعت ملک عبدالله» توانسته‌اند LED قرمز جدیدی ایجاد کنند که در مقایسه با نمونه کنونی از نظر دمایی پایداری بیشتری دارد.بر اساس گزارش Phys، پژوهشگران این دانشگاه تمام جنبه‌های طراحی، ساخت و عملکرد این دستگاه‌ها را مورد بررسی قرار دادند و موفق به ساخت LEDهای قرمز رنگ مبتنی بر نیمه‌هادی... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟