ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

معترضان در هنگ کنگ
تکنولوژی

توییتر درگیر بازی خطرناک؛ کمک به دولت چین برای حمله به معترضان در هنگ کنگ

توییتر در یک بازی خطرناک سیاسی گیر افتاده است؛ تعدادی از کاربران این شبکه اجتماعی گزارش داده اند دولت چین احتمالا با پرداخت رشوه در حال نمایش تبلیغات وابسته به خبرگزاری دولتی Xinhua برای حمله ...

توییتر در یک بازی خطرناک سیاسی گیر افتاده است؛ تعدادی از کاربران این شبکه اجتماعی گزارش داده اند دولت چین احتمالا با پرداخت رشوه در حال نمایش تبلیغات وابسته به خبرگزاری دولتی Xinhua برای حمله به معترضان در هنگ کنگ است.

چین در این تبلیغات سعی کرده تظاهرات مردم هنگ کنگ را به عنوان عاملی برای «ترویج خشونت» نشان داده و از آنها درخواست کرده «نظم را به کشور برگردانند.»

حساب کاربری Pinboard که فعالیت های تظاهرکنندگان هنگ کنگی را از نزدیک شاهد بوده می گوید:

«هر روز وقتی به توییتر می آیم تا حوادثی را که با چشمان خودم در هنگ کنگ دیده ام گزارش کنم، تبلیغاتی نمایش داده می شوند که سعی در وارونه نشان دادن اتفاقات دارند. ظاهرا دولت چین با پرداخت رشوه به توییتر قصد دارد پروپاگاندای خود را ترویج داده و توییت های تبلیغاتی علیه هشتگ های پرطرفدار تظاهرکنندگان هنگ کنگی را نمایش دهد.»

انجام چنین اقداماتی از جانب چین تعجب آور نیست؛ دولت این کشور همواره صدای مخالفین خود را در توییتر ساکت کرده است. جالب اینکه توییتر در چین فیلتر است ولی با این وجود مقامات این کشور همواره تلاش کرده اند تا گفتگوهای سیاسی را در این شبکه محدود کرده و کاربران را از شرکت در این بحث ها منع کنند.

حال توییتر در یک دو راهی سرنوشت ساز گیر افتاده؛ در این شبکه در گذشته انواع و اقسام حملات سیاسی و تخریب شخصیتی انجام شده اما نمایش تبلیغات پولی این دست اقدامات را وارد فاز جدید کرده است.

اگر این شبکه به نمایش تبلیغات علیه معترضان در هنگ کنگ ادامه دهد نه تنها آزادی بیان را زیر سوال برده بلکه صدای نهادهای حقوق بشری را هم در خواهد آورد. از سوی دیگر بایکوت کردن نمایش تبلیغات از جانب خبرگزاری چینی می تواند تبعات غیر قابل پیش بینی داشته باشد.

توییتر تاکنون پاسخی در این رابطه منتشر نکرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • آریا
  آریا | ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

  دیکتاتور ها شیبه همند.
  خوشبختانه سقوطشون هم شبیه به همه ?

 • enrix
  enrix | ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

  هنگ کنگ یه منطقه مستقل از چین در قوانین حقوقی و اجتماعی و آزادی و .... هست!منتهی هم راه با چین میره جلو تو بعضی موارد ، اگه دقت

  • enrix
   enrix | ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

   اگه دقت کنید هم اکثر خدمات دهنده های اینترنتی مثل وی پی ان های معروف آمریکایی و اروپایی در اونجا سرور دارند ، خیلی از شبکه های اجتماعی مثل اینستا و تلگرام و .... در هنگ کنگ معروفن ولی از نظر سرزمینی و نظامی همگام با چین هستن ، امیدوارم این استقلال رو از دست ندن هیچ وقت!

مطالب پیشنهادی