پروژه های جدید فورد روی مدل موستانگ؛ از پنهان کردن قدرت واقعی تا ارائه نسخه ناسکار

پروژه های جدید فورد روی مدل موستانگ؛ از پنهان کردن قدرت واقعی تا ارائه نسخه ناسکار

فورد از مدل مسابقه ای موستانگ Xfinity برای شرکت در رقابت های ناسکار پرده برداری کرده است. پنجمین مدل مسابقه ای موستانگ قرار است در سری رقابت هایی همچون NHRA Funny Car Virgin استرالیا، grassroots Cobra jet شرکت کند.

این مدل توسط مرکز طراحی فورد در کارولینای شمالی طراحی شده است و اولین مسابقه آن در رقابت دیتونا سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

هرچند در ظاهر رقابت های نسکار تغییرات چندانی به خصوص در طی سال های اخیر به خود ندیده است اما کمپانی های شرکت کننده در این مسابقات همچنان رقم هنگفتی را صرف توسعه موتور، شاسی و آیرودینامیک خودروهای خود می کنند تا بتوانند در این مسابقات نتایج قابل قبولی به نمایش گذارند که قطعا کمپانی فورد نیز از این موضوع استثنا نیست. فورد در یکی از کارگاه های ویژه خود که مخصوص خودروهای تولیدی مسابقات نسکار است علاوه بر خودروی جدید مخصوص سری نسکار مدل شلبی GT500 را نیز توسعه داده است.

نکته قابل توجه در خصوص این خودرو بدنه آن است که همان طرح نسل جدید موستانگ را در کنار رنگ آمیزی تاریخی مدل های شلبی داراست. بر روی بدنه خودرو به صورت یکدست آلومینیومی طرح نسل جدید موستانگ چاپ شده است

در دیگر اخبار مرتبط به شرکت فورد گفته می شود در کنار توجه فراوان به نسل جدید فورد موستانگ شلبی GT500، همچنان مدل GT350 با موتور V-8 تنفس طبیعی خود با نام Voodoo بهترین موستانگ تولید شده در چند سال اخیر است.

مدت زمان زیادی از معرفی مدل ۲۰۱۹ این خودرو توسط فورد نگذشته است و به همین مناسبت مجله موتورترند با قرار دادن این موستانگ خوش صدا بر روی داینو قصد دارد تا خروجی واقعی این موتور V-8 با میل لنگ تخت که توانایی دور خوردن تا ۸۲۵۰ rpm را دارد بدست آورد.

طبق اعلام فورد مدل ۲۰۱۹ GT350 و GT350R توانایی تولید ۵۲۶ اسب بخار قدرت و ۵۸۱ نیوتن متر گشتاور بر روی میل لنگ را دارد. با قرار گیری خودرو بر روی داینو می توان میزان قدرت واقعی که به چرخ های محرک می رسد را اندازه گیری کرد. به طور معمول در حدود ۱۵ درصد از قوای محرکه تولیدی بر سر میل لنگ در حین گذر از سیستم انتقال قدرت یعنی جعبه دنده و دیفرانسیل از دست می رود.

در نتیجه انتظار می رود که چرخ های GT350 در حدود ۴۵۷ اسب بخار قدرت و ۵۰۵ نیوتن متر گشتاور تولید کنند. پیش از این موتورترند مدل سال ۲۰۱۵ خودرو GT350 را بر روی داینو برد که در نهایت ۴۶۷ اسب بخار قدرت تحویل داد اما مدل ۲۰۱۹ توانایی تولید ۴۹۴ اسب بخار و ۵۱۷ نیوتن متر گشتاور در دنده چهار را داراست. با احتساب هدر رفت ۱۵ درصدی، قدرت واقعی موتور GT350 در حدود ۵۶۸ اسب بخار و ۵۹۵ نیوتن متر بر روی میل لنگ است. این رقم در حدود ۴۲ اسب بخار بیشتر از عدد رسمی اعلام شده توسط شرکت فورد است.

فورد

طبق نمودار خروجی داینو، این موتور تازه در دور ۳۳۰۰ rpm زنده می شود و بر خلاف موتورهای مجهز به توربوشارژر و سوپرشارژر حداکثر قدرت خود را در دور بالای ۸۲۵۰ rpm تحویل می دهد. همچنین گشتاور از دور ۳۳۰۰ تا ۶۰۰۰ rpm در حداکثر میزان خود قرار دارد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato