عواقب مشکلات کیفی؛ مشتری بزرگ آلمانی از خرید تسلا مدل 3 پشیمان شد

عواقب مشکلات کیفی؛ مشتری بزرگ آلمانی از خرید تسلا مدل 3 پشیمان شد

کمپانی آلمانی NextMove که در زمینه خودروهای استیجاری فعالیت دارد، به منظور تکمیل ناوگان خود قصد داشت 100 دستگاه تسلا مدل 3 از شرکت تسلا خریداری کند. برای این کار قراردادی 5.5 میلیون دلاری بین این کمپانی و شرکت تسلا در سال 2018 امضا شده بود، اما وجود برخی مشکلات باعث بر هم خوردن این قرارداد شده است.

روند تحویل سفارشات NextMove از اوایل امسال آغاز شد. پس از تحویل 15 دستگاه مدل 3، مقامات NextMove نسبت به کیفیت ساخت این خودرو ابراز نارضایتی کردند. به همین خاطر مذاکراتی بین دو شرکت شکل گرفت تا مشکلات موجود مرتفع شوند.

تسلا مدل 3

طبق شنیده ها این مذاکرات راه به جایی نبرده و اختلاف نظرها آنقدر زیاد بوده اند که مانع حصول توافقی جدید شده اند. به گفته کمپانی آلمانی این تسلا بوده که روند تحویل 85 سفارش باقیمانده را متوقف کرده است.

در مقابل شرکت تسلا ادعا می کند Nextmove از دریافت سفارشات خودداری نموده است. کمپانی NextMove اعتقاد دارد 15 دستگاه تسلا مدل 3 تحویل داده شده، همگی دارای ایراداتی هستند. اشکال در رنگ آمیزی، سیم کشی های معیوب، وجود خراشیدگی روی داشبورد و نفوذ آب به داخل چراغ های اصلی از جمله ایراداتی هستند که Nextmove به آنها اشاره کرده است.

تسلا مدل 3

مناقشه بعدی بین دو کمپانی پس از آن به وجود آمده که در حین مذاکره بر سر چگونگی رفع مشکلات، ظاهرا تسلا "اولتیماتومی 24 ساعته" و تبصره ای برای بازگرداندن مبلغ اضافه کرده است.

گفته می شود Nextmove پس از بر هم خوردن قرارداد تلاش کرده چهار دستگاه دیگر از مدل 3 را خریداری کند، اما تسلا خواستار این بوده که خودروهای از پیش خریداری شده را به ژرمن ها تحویل دهد. در این صورت NextMove نمی تواند از مزایای برنامه های تشویقی و معافیت های مالیاتی کشور آلمان بهره مند شود.

تسلا اعلام کرده این شرکت در حال رفع مشکلات کیفی و تامین خودروهای جایگزین برای NextMove بوده است. ولی به باور این خودروساز کالیفرنیایی، کمپانی آلمانی بنا به دلایلی دیگر از دریافت باقی سفارشات سرباز زده و مشکلات کیفی را به نوعی دستاویز خود قرار داده است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato