آیفون 2020 احتمالا با نمایشگر چینی به بازار عرضه خواهد شد

آیفون 2020 احتمالا با نمایشگر چینی به بازار عرضه خواهد شد

نمایشگرهای OLED ساخت سامسونگ که اپل از آنها در پرچمداران خود استفاده می کند، یکی از عوامل اصلی قیمت بالای آیفون ها هستند. ظاهراً کمپانی کوپرتینویی قصد دارد برای حل این مشکل آیفون ۲۰۲۰ را با نمایشگر چینی به بازار بفرستد.

طبق گزارشات منتشر شده، اپل به استفاده از نمایشگرهای شرکت چینی BOE تمایل نشان داده و در حال حاضر نمایشگرهای OLED ساخت این شرکت در حال پشت سر گذاشتن آزمایشات اپل هستند.

گزارش شده اگر این نمایشگرها آزمایشات را با موفقیت پشت سر بگذارند، کمپانی کوپرتینویی ابتدا از آنها در آیفون های قدیمی استفاده کرده و در صورت رضایت آنها را در آیفون های سال بعد به کار خواهد برد. اپل قبلاً از نمایشگرهای LCD این سازنده در مک بوک و آیپد استفاده کرده است. جالب است بدانید نمایشگر OLED گوشی تاشوی هواوی یعنی میت ایکس نیز ساخت شرکت BOE است.

آیفون XS و آیفون XS Max (بررسی دیجیاتو) از نمایشگر OLED ساخت سامسونگ بهره مند هستند. تخمین زده می شود قیمت نمایشگرهای این دو گوشی به ترتیب ۱۱۰ و ۱۲۰ دلار روی قیمت نهایی آنها تأثیر می گذارد. علت گران بودن نمایشگرهای سامسونگ هزینه بر بودن پروسه ساخت آنها و نبود رقیب عنوان شده است.

با وجود شرکت هایی مثل BOE که از پشتیبانی دولت چین برخوردارند، نمایشگرهای OLED در سایز مشابه ۲۰ درصد ارزانتر تمام شده و می توان انتظار داشت در سایزهای کوچکتر قیمت باز هم پایین تر بیاید.

البته کاهش هزینه یک قطعه لزوماً قیمت تمام شده برای مصرف کننده را پایین نخواهد آورد؛ چون اپل می خواهد آیفون ۲۰۲۰ را به مودم ۵G مجهز کند. اقدامی که قیمت نهایی گوشی را بالا خواهد برد. با این اوصاف هیچ بعید نیست در قیمت آیفون های سال بعد تغییر چشمگیری نبینیم.

در حال حاضر شرکت سامسونگ بیش از ۹۰ درصد از سهم بازار نمایشگرها را در اختیار داشته و پس از آن ال جی در رتبه دوم قرار گرفته است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato