ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هارمونی
تکنولوژی

مدیر ارشد هواوی: برنامه ای برای عرضه گوشی با سیستم عامل هارمونی نداریم

هواوی در مورد قدرت سیستم عامل هارمونی (جایگزین احتمالی برای اندروید) سخن ها زیاد گفته است، با این حال اما همواره بر این نکته تاکید داشته است که میخواهد یک اکوسیستم واحد را داشته باشد ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰

هواوی در مورد قدرت سیستم عامل هارمونی (جایگزین احتمالی برای اندروید) سخن ها زیاد گفته است، با این حال اما همواره بر این نکته تاکید داشته است که میخواهد یک اکوسیستم واحد را داشته باشد و از همان پلتفرم اندروید استفاده نماید.

به همین خاطر غول مخابراتی چین اعلام کرده که برنامه ای برای عرضه یک تلفن هوشمند مبتنی بر هارمونی ندارد.

این حرفها را وینسنت ینگ معاون ارشد هواوی روز گذشته در جریان یک رویداد رسانه ای در نیویورک مطرح کرده است. ینگ در ادامه گفته است:

ما میخواهیم یک استاندارد را حفظ کنیم، یک اکوسیستم. هارمونی در اصل نقش گزینه دوم را برای هواوی ایفا میکند.

در واقع آنطور که از صحبت های این مدیر ارشد هواوی می توان حدس زد هارمونی نقش یک سیستم عامل ذخیره را برای این شرکت ایفا می کند تا چنانچه آمریکا قصد داشت تحریم تازه ای را علیه آن وضع کند دسترسی این شرکت به بخش های کلیدی اندروید از جمله سرویسهای گوگل مپس و پلی استور قطع نشود. در مورد هارمونی هم باید بگوییم که طبق اعلام هواوی نسبت به اندروید تمیزتر است چراکه کدهای کمتری دارد و میتوان از آن در محصولاتی نظیر خودرو، تلویزیون و ساعت های هوشمند استفاده کرد.

هارمونی

هواوی که مدتی است درگیر تنش های تجاری میان آمریکا و چین شده چندی پیش از یک تلویزیون جدید همراه با سیستم عامل هارمونی رونمایی کرد و آنطور که ینگ گفته انتظار می رود اسمارت واچ جدید این شرکت نیز همراه با هارمونی به زودی معرفی شود.

البته این مقام ارشد در صحبتهایش به پرچمدار آتی هواوی (احتمالا میت ۳۰ پرو) نیز اشاره کرد و گفت که این گوشی از اندروید بهره خواهد برد. اگر تحریم گوگل جدی شود آنگاه هواوی در موبایل های خود به سیستم عامل هارمونی مهاجرت میکند اما این اقدام به یکباره و در دقیقه آخر رخ نخواهد داد. در واقع با وجود آنکه ینگ عرضه گوشی با سیستم عامل هواوی را بعید دانسته اما شرایط در صورتی که تحریم های تازه ای وضع شود تغییر خواهد کرد.

اکراه هواوی برای استفاده از هارمونی به عنوان سیستم عامل موبایلی چندان هم تعجب برانگیز نیست. این پلتفرم که اوایل همین ماه در جریان کنفرانس توسعه دهندگان هواوی معرفی شد تقریبا هیچگونه پشتیبانی اپلیکیشنی ندارد. از طرفی چون هارمونی از سرویس های گوگل پشتیبانی نخواهد کرد استقبال از گوشی های بهره مند از آن در جوامع غربی بسیار ضعیف ارزیابی شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی