ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هنگ کنگ
نرم افزار و اپلیکیشن

حذف گسترده اکانت های وابسته به چین در شبکه های اجتماعی به خاطر انتشار اخبار کذب

یوتیوب اعلام کرده ۲۱۰ کانال مختلفی که در یک عملیات اثرگذاری هماهنگ، برای انتشار اخبار کذب در رابطه با اعتراضات ادامه دار هنگ کنگ مورد استفاده قرار می گرفتند را حذف کرده است. به گفتهShane ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۰

یوتیوب اعلام کرده ۲۱۰ کانال مختلفی که در یک عملیات اثرگذاری هماهنگ، برای انتشار اخبار کذب در رابطه با اعتراضات ادامه دار هنگ کنگ مورد استفاده قرار می گرفتند را حذف کرده است.

به گفتهShane Huntley مهندس نرم افزار تیم تحلیل تهدید گوگل، کانال های حذف شده رفتاری هماهنگ را از خود نشان می دادند. البته وی جزئیاتی در رابطه با نوع ویدیوهای منتشر شده در این کانال ها ارائه نداد و صرفا به گفتن این نکته بسنده کرد که کشف اخیرا همراستا با فرایندهای نظارتی و اقدامات مرتبط با چین صورت گرفته که فیسبوک و توییتر نیز پیشگام آنها بودند.

هنگ کنگ

براساس بیانیه خبری یوتیوب، این پلتفرم مطلع شده که گردانندگان کانال های یاد شده با کمک شبکه های خصوصی مجازی و دیگر متدها مبدا خود را پنهان می کردند و همزمان از دیگر فعالیت های متداول مربوط به عملیات های تاثیرگذاری استفاده می کردند.

گوگل در خصوص مدت زمان فعالیت این کانال ها و تعداد افرادی که ویدیوهای منتشر شده توسط آنها را دیده اند اطلاعاتی ارائه نکرد و سخنگوی این شرکت نیز خاطرنشان نمود که فعلا اطلاعات بیشتری برای اشتراک گذاری با خبرگزاری ها ندارد.

روز دوشنبه همین هفته نیز فیسبوک اعلام کرد پنج حساب کاربری مرتبط با چین را که باعث تفرقه افکنی سیاسی در هنگ کنگ شده اند پاک می کند. توییتر نیز تا کنون ۹۳۶ حساب کاربری چین را در همین رابطه حذف کرده است. این پلتفرم اجتماعی حتی اعلام کرد که تبلیغات مرتبط با نشریات تحت کنترل دولت چین را هم مسدود میکند و در همین رابطه بیانیه ای با این مضمون منتشر کرد:

رفتارهای پنهان و محرک جایی در سرویس ما ندارند.

گوگل اما برخلاف توییتر از اشاره مستقیم به نام چین خودداری کرد چراکه همین حالا هم برخی تولیدکنندگان چینی سخت افزار مورد نیاز آن را تولید میکنند و این شرکت حتی دو سال پیش اقدام به افتتاح یک مرکز تحقیقات هوش مصنوعی در این کشور نمود.

اعتراضات هنگ کنگ حدودا شش ماه پیش و در واکنش به قانون استرداد مجرمان هنگ کنگی به چین آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی